Jump to content
  • Sign Up

jarosz99

Czy warto poczekać z zakupem laptopa - HP Pavilion Power 15?

Recommended Posts

Zastanawiam się czy warto już teraz kupić w x-kom HP Pavilion Power i5-7300H/8GB/1TB/Win10 GTX1050 (1WA78EA)

Mam voucher HP out of varranty, który muszę wykorzystać w ciągu 2 miesięcy (zwrot 400 zł przy zakupie tego modelu), a dodatkowo otrzymałbym voucher x-kom o wartości 300 zł (promocja ważna do 30.04), za który kupiłbym dysk SSD. Wpadł mi w oko ten Samsung 860 EVO 250GB (MZ-76E250B/EU). Nada się czy szukać czegoś innego?

Warto kupić go teraz czy poczekać jeszcze i liczyć, że w ciągu 2 miesięcy przytrafi się lepsza oferta? Bo chyba w x-kom jest teraz najkorzystniej...

Chyba lepszego laptopa na studia do nauki, rozrywki i gier (głównie strategicznych, więc wydajność nie musi być bardzo wysoka) nie znajdę w takiej cenie.

A z Pavilionami jest coś nie tak? Zwróciłem na nie uwagę, bo mają w miarę dobrą specyfikację, a jednocześnie nie wyglądają jak typowe laptopy gamingowe - są bardziej stonowane.

Pavilony to od samego początku to seria bardzo ładnych laptopów i tu kończą się ich zalety, wiecznie mają problem jakiś, często z chłodzeniem nie wystarczającymi nadmiernym nagrzewaniem. Ja bym unikał tej serii jak ognia, co do Omenów to już są lepsze pod tym względem ale przeznaczone pod graczy.

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD - ten powinien ci się spodobać.

O tym Asusie wiedziałem już wcześniej, ale niestety przekracza budżet i ekran jest raczej średni (widziałem na żywo). Jednak wolałbym coś z IPSem. Jeszcze zobaczę na żywo omena i się zastanowię.

Czy problemy Pavilion Power z chłodzeniem są aż tak poważne? Z tego co się orientowałem ludzie grają na nim w GTA 5 i temperatury nie są nadzwyczaj wysokie jak na laptopy.

ekran jest raczej średni (widziałem na żywo). Jednak wolałbym coś z IPSem

Złote są z TN a szare z IPS.

Od spotu bardzo słaba wentylacja, full plastik, zobacz też jak klapa matrycy robi za podpórkę...

W tym drugim filmiku recenzent mówi, że "zarządzanie ciepłem jest bardzo dobre i nie odstaje od droższego omena".

Wcześniej też widziałem ten filmik i inne na yt, w których mówiono, że wydajność i chłodzenie jest w porzadku i teraz jestem trochę zaskoczony.

Czyli jedyną alternatywą jest srebrny Asus? Na pewno ma IPS, bo w szukałem takiej informacji i nie ma jasnej odpowiedzi.

Poza tym Asus ma lepsze chłodzenie?

Na pewno ma IPS

Tak jest konfiguracja z matrycami IPS - chyba te co w Legionach.

Poza tym Asus ma lepsze chłodzenie?

Prędzej takie samo niż lepsze, to trzeba by robić testy porównawcze.

2 godziny temu, Tamagotchi napisał:

Prędzej takie samo niż lepsze, to trzeba by robić testy porównawcze.

Więc dlaczego paviliona należy unikać jak ognia, jeżeli w kwestii chłodzenia są tak podobne?

A tak w ogóle to czy warto czekać i liczyć na spadek cen laptopów? Niestety budżet mam ograniczony, a laptop będzie mi potrzebny dopiero na studiach i zastanawiam się czy warto czekać z zakupem do jesieni.

Pomyśl o zawiasach, jak ciężar laptopa i nacisk na niego podczas grania wpłynie na zawiasy przy plastikowej konstrukcji - ja przez to bym odradzał.

Przemyślałem to sobie i chyba poczekam z zakupem do jesieni, gdy laptop rzeczywiście będzie mi potrzebny. Może wtedy pojawi się jeszcze coś godnego uwagi.

Odkopuję w 3Q2019

Tenże laptop występuje m.in w takiej konfiguracji

https://support.hp.com/pl-pl/document/c06226042

HP Pavilion 15-bc411nw 15,6" Intel® Core™ i5-8300H - 16GB RAM - 1TB+128GB Dysk - GTX1050 Grafika - Win10

Tu jest test podobnego:

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-Pavilion-Power-15.242888.0.html

I można go dostać za 2600 (uwzględniając voucher). We wspomnianej przeze mnie wersji matryca to SVA. Można zrobić UV (na forum jest przyjazny poradnik) Co sądzicie - brać?

Cytat

Co sądzicie - brać?

Cytat

Pavilion Power < Pavilion Gaming < Omen (seria)

Lepiej zrobisz kupując Omena zamiast te tańsze.

HP Omen 15-DC0012NW (4TW17EA) I5-8300H 8GB 1000GB GF-GTX1050TI W10

Laptop HP Omen 15-DC0012NW (4TW17EA) I5-8300H 8GB 1000GB GF-GTX1050TI W10

HP OMEN 17 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050 (17-an114nw)

Komputronik - Legion Y530 wyprzedaże
Teraz mają dobre ceny bo zbliża się premiera Legiona Y540.