Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam! 

Proszę o pomoc w wyborze laptopa. 

1) dorosły mężczyzna, 25+. Zakup na firmę

2) może być bez Win10

3) 17,3"

4) 256gb ssd + 1tb hdd - jeden dysk do dokupienia w oddzielnych zakupach

5a) 4309zł, jeżeli znajdzie się jakiś powystawowy (outlet, zwrot, recertyikowany/odnowiony) godny polecenia i z pewnego źródła, to chętnie obejrzę.  

Przewiduje możliwość zakupu laptopa z nieco ramem 8gb i bez dysku ssd lub hdd i dokupienie tych komponentów w późniejszym terminie. 

Chciałbym grafike min. 1050Ti oraz 8-16gb ramu, jeżeli 8gb to będę rozszerzał do 16gb tak jak napisałem wyżej. W cenie sam laptop. 

5b) 3-4 lata - główny komputer

5c) początek maja

6) Oczekuje najwyższej wydajności

7) 1920, IPS, matowa - to byłby ideał 

8) głównie dom, sporadycznie w terenie (PL) 

9) Gry - duże wymagania, chociaż raczej do pogrania okazjonalnie

10) zawodowo: Autocad i pokrewne - rysunki 2D i 3D, robot structural analysis - modelowanie i obliczenia konstrukcji, inżynierskie programy do modelowania i obliczeń, programy biurowe (pakiet office)

11) matowa matryca

12) teraz pracuje na Dell inspiron 7720, i7-3630QM, 8gb ramu

13) Najbardziej podoba mi się: MSI GV72 i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050Ti (GV72 7RE-1264XPL)

14)

początek maja

To napisz nawet na 1-2 dni przed zakupem bo teraz pojawiają się nowe modele.

Przykładowo:

MSI GP73 i7-8750H/8GB/1TB GTX1060 (GP73 8RE-057XPL) z 6-cio rdzeniowym i7 (tutaj droższy przez 1060-tkę).

Acer Aspire 7 i7-8750H/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti FHD (NH.GXCEP.013) - 15,6" tyle że z systemem.

Oczywiście wszystkie teraz mają slot M.2 na dyski SSD.

1920, IPS, matowa - to byłby ideał 

I to jeszcze 17,3" nie lepiej monitor większy dokupić (24"-27")?

inżynierskie programy do modelowania i oblicze

Jak bardzo pamięciożerne (potrafiące zaadresować więcej niż 16GB)? Bo są i laptopy nieco droższe z czterema slotami na RAM np. MSI GT62VR 7RD.

@FxJ

1. Ok, to ważne info. Zastanawiałem kiedy wchodzą nowe modele. 

2. Korzystam z monitora 24" i pracuje na 17" równolegle. Przyzwyczaiłem się już do tej wielkości i mi odpowiada, nie jestem przekonany do zmiany na mniejszą matryce. 

@Tamagotchi

Nie wiem, ciężko mi powiedzieć, nie monitoruje tego. Znalazłem tylko minimalnego wymagania systemowe od producenta, ale to chyba nie jest odpowiedzią na Twoje pytanie. 

https://knowledge.autodesk.com/support/robot-structural-analysis-products/learn-explore/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-Autodesk-Robot-Structural-Analysis-Professional-2017.html

Jeżeli chodzi o cenę, to 4300 jest maksymalną ceną. Nie zależy to ode mnie. 

Zastanawiałem kiedy wchodzą nowe modele. 

Teraz przez najbliższe 2 miesiące będą ciągle się pojawiać nowe modele na rynku.

Jeżeli chodzi o cenę, to 4300 jest maksymalną ceną
teraz pracuje na Dell inspiron 7720, i7-3630QM

No to nie fajnie bo nie będzie tu takiego przeskoku o 50% jak w przypadku nowych i7. Nie lepiej dokupić RAM i dysk SSD większy?

Chodziło mi o rozbudowę Inspirona 7720,  ale w sumie to powinieneś mieć Precision 7720 do takiej roboty (zbieżność oznaczeń).

Z drugiej strony przyda mu się mocniejsza grafika do 3D i do obliczeń w których można użyć GPU - Nvidia CUDA.

Chyba jednak kupujesz tego laptopa pod CS-a i stawisz wyżej 120Hz TN ponad IPS-ami.

i7-7700HQ < i5-8300H, teraz majówka więc jak coś do dopiero po niej się pojawi w sklepach więc podbij jeszcze ok 10-11 maja np.

Zastanawiam się tylko, ogólnie nie gram dużo. Jeżeli 120HZ w użytkowaniu takim jak opisałem jest gorszy od IPS, to nie było tematu nawet. 

W za wiele tytułów powyżej 60 FPS nie pograsz na 1050-tce poza takimi jak CS czy Overwatch i podobne.

Myślałem, że w takim rodzaju pracy, do jakiej przeznaczam laptopa, większe odświeżanie też ma jakieś znaczenie. Jak ma to wpływ tylko na gry to i widoczne w nich fpsy powyżej 60 to dla mnie nie ma to większego znaczenia. Komfort pracy przy modelowaniu najważniejszy.  

Lepsza do pracy była by matryca IPS bez regulacji PWM tak by jak najmniej męczyć oczy.

Witam! Znalazłem trochę lepszą konfigurację MSI GV72, niż ta podana przeze mnie wcześniej MSI GV72 i7-7700HQ/16GB/1TB GTX1050Ti (GV72 7RE-1264XPL)

Natknąłem się na http://allegro.pl/asus-rog-gl753ve-fhd-i7-7700hq-16gb-1tb-gtx-1050ti-i7176914493.html 

Czy po majówce zmieniło się coś na rynku, czy trzeba poczekać jeszcze?

Witam! Znalazłem trochę lepszą konfigurację MSI GV72, niż ta podana przeze mnie wcześniej

To jest to samo z dołożoną kością RAM 8GB "Komponenty rozszerzone - Pamięć RAM rozszerzona na profesjonalnej linii montażowej x-kom"

Natknąłem się na

RODZAJ GWARANCJI sprzedającego
OKRES GWARANCJI 12 miesięcy

Po serwisowy laptop z programu naprawczego producenta z gwarancja 12 miesięcy sprzedawcy. Nie radzę się w to pakować!

Czy po majówce zmieniło się coś na rynku, czy trzeba poczekać jeszcze?

Nie ma jeszcze z nowymi procesorami nic z 17,3" tylko 15,6" obecnie.

Dzięki za odpowiedź

1. Tak, dokładnie, tylko obniżyli cenę.

2. Dlatego zapytałem o dokładnie tą aukcję, bo nie znam się na wiarygodności takich sklepików. 

3. Ok. Czas zakupu wydłużył się na koniec maja/początek czerwca, to jeszcze może się coś pojawi ciekawego. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się