Skocz do zawartości

Polecane posty

Hej. Pisałem już na grupce więc wkleję treść posta:
"Po tym jak Acer VX5-591g (i5-7300HQ, GTX 1050) nie został naprawiony, Acer zgodził się na zwrot pieniędzy. Będę więc stał przed wyborem nowego laptopa.

- mniej więcej do 4500PLN
- Laptop 15,6" 
- na studia inżynierskie + do gier
- Najważniejsze są dla mnie kultura pracy i wydajność
- Matryca IPS
- GPU: GTX 1050Ti lub GTX 1060 Max-Q
- CPU: i5-7300HQ lub lepszy
- W razie w mam własny dysk SSD 256GB na slot m2, który mógłbym zamontować/sprzedać i dokupić HDD 1TB (zależnie od dysku zamontowanego w kupowanym laptopie)

Początkowo zachwycił mnie Dell Inspiron 7577 w konfiguracji i5-7300HQ, GTX 1060 Max-Q. Jedyna obawa to, hałas przy obciążeniu. Podobno bez słuchawek się nie obejdzie, a poprzedni laptop przyzwyczaił mnie do komfortowego grania bez nich. Możliwe, że z czasem bym do tego przywyknął, ale chciałbym rozejrzeć się za alternatywami i tu prośba do was o wskazanie takich.

- Na chwilę obecną orientuję się, że Legion ma też 1060 Max-Q, ale trochę boję się serwisu gdyby zaistniała konieczność naprawy gwarancyjnej.
- Acer VX5-591g z 1050Ti to też opcja, którą obecnie rozważam.

Przyjrzeć się czemuś jeszcze? Co polecacie?"

Jestem już  niemal zdecydowany na tego Inspirona. Zauważyłem tylko, że MSI GV62 7RE (GV62 7RE-1891XPL) według notebookcheck całkiem nieźle trzyma temperatury. Ma on słabszą grafę - 1050Ti, która myślę, że i tak by mi wystarczyła oraz matrycę TN. Jak jest z tym MSI - warty ceny? Ma jeszcze jakieś wady, które przeoczyłem?
Zawsze to 700zł w kieszeni. Czy warto tyle dopłacać za 1060 Max-Q i IPS w 7577?

Oczywiście jeśli znacie jakieś fajne alternatywy z 1050Ti i trzymające temperatury na niskich wartościach chętnie bym je poznał.

Priorytetem jest, aby laptop dobrze sobie radził z temperaturami. Potem wydajność i poziom hałasu pod obciążeniem. Z matrycy IPS mógłbym zrezygnować na rzecz dobrej matrycy TN, ale dobrze byłoby mieć tą IPS. 

Dnia 10.04.2018 o 15:15, FxJ napisał:

Y720 ma normalnie pełną 1060-tkę - bez obniżonych zegarów.

Hyperbook MK55 Pulsar 8 GB RAM/ 120 GB SSD

HP Omen 15-ce011nw (2CQ98EA) z 1060 MaxQ + voucher, te maja bardzo dobre matryce IPS 120Hz.

W zasadzie to powinieneś od ankiety zacząć.

zarówno Lenovo jak i HP mnie nie interesują. Hyperbook raczej też.

Co powiesz o tym MSI i Dellu z 1 posta?

Co powiesz o tym MSI i Dellu z 1 posta?

Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/8G/256/Win10 GTX1060 - tylko te Delle będą mieć już fabrycznie dysk NVMe M.2 od Toshiby lub Samsunga.
Są OK ale mają dość głośne chłodzenie jeśli nie będziesz regulować obrotów wentylatorów.

Z MSI dopiero od serii GE bym tak szczerze polecał, te tańsze mają wszystko słabsze, od matryc przez dyski a kończąc na głośnikach.

- na studia inżynierskie + do gier

Czy warto tyle dopłacać za 1060 Max-Q i IPS w 7577?

A pracujesz w 3D, rendery itd.

Chcesz go zabierać na uczelnie czy bardziej domowy - patrz waga Y720 (w tym zasilacz).

2 godziny temu, Tamagotchi napisał:

Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/8G/256/Win10 GTX1060 - tylko te Delle będą mieć już fabrycznie dysk NVMe M.2 od Toshiby lub Samsunga.
Są OK ale mają dość głośne chłodzenie jeśli nie będziesz regulować obrotów wentylatorów.

Z MSI dopiero od serii GE bym tak szczerze polecał, te tańsze mają wszystko słabsze, od matryc przez dyski a kończąc na głośnikach.

Zdaję sobie sprawę, że są już w nich fabrycznie montowane te dyski. Z tego co czytałem te samsungi dają radę. Mój dysk zawsze mogę sprzedać. Pisałem o nim aby zasygnalizować, że gdyby były oferty typu 128+1000GB, a druga tylko 1000GB pamięci to bardziej odpowiednia dla mnie byłaby ta druga :D 
Właśnie gdyby nie to głośne chłodzenie to nawet bym się nie zastanawiał, a tak to szukam możliwych alternatyw i upewniam się, że gdybym się na niego zdecydował to na pewno nie było nic lepszego dla mnie w tym budżecie. Szukam czegoś co jest w miarę ciche, ale byłbym w stanie zaakceptować ten hałas mając pewność, że podzespoły są dobrze chłodzone gdyby nie znalazło się nic lepszego od 7577.

Dzięki za info dot. MSI. Nigdy nie interesowałem się zbytnio ich laptopami i nie ogarniam tych serii w ogóle.

1 godzinę temu, FxJ napisał:

A pracujesz w 3D, rendery itd.

Chcesz go zabierać na uczelnie czy bardziej domowy - patrz waga Y720 (w tym zasilacz).

Jedynie praca w 3D - programy CADowskie np. SolidWorks
Raczej domowy. Przez 3 lata studiów miałem z 3 razy potrzebę, aby zabrać ze sobą komputer. Gdyby nie fakt, że często kursuję między 3 miejscowościami to składałbym stacjonarkę. W takim przypadku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.