Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć. Od kilku dni jestem zainteresowany zakupem nowego laptopa. Do 5 lat używam Lenovo z580 i uważam, że był to na tamte czasy bardzo dobry wybór jak na komputer do 2.000 zł.

Obecnie chciałbym kupić coś z procesorem i5 oraz w miarę sensowną grafiką. Komputer będzie przewidziany do oglądania filmów, pisania prac uczelnianych, przeglądania zasobów internetu. Od czasu do czasu chciałbym jakoś przyciąć w World of Tanks, Fifę, czy może coś mocniejszego. w Stacjonarnym sklepie X-kom, konsultant poradził, abym rozważył dwa modele w cenie 2650 zł np poniższy:

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/128 MX150 (81BG00LMPB)

lub

ASUS VivoBook 15 R542UA i5-7200U/8GB/256SSD+1TB/DVD (R542UA-DM019)

Posiadam swój dysk SSD więc na spokojnie sobie wymienię. Martwi mnie jednak ilość otworów wentylacyjnych i materiał z jakiego został wykonany w przypadku Lenovo.

Nie wiem, czy dobrze ją rozpisałem. 

[Kwota ok. 2 500 zł]

1)      Dorosły mężczyzna wiek 27 lat,

2)      Brak systemu operacyjnego,

3)      Matryca przekątna 15,6 cala,

4)      Bez znaczenia, posiadam własny dysk SSD,

5)       

a)       +/- 2500 zł, bez żadnych dodatków,

b)       około 4 lat,

c)       Jak najszybciej,

6)      Wytrzymała konstrukcja,

7)      Matryca rozdzielczości 1920 mile widziana.

8)      Dom biurko – łożko,

9)      Średnie wymagania. Głównie WOT, Fifa, ETS 2 – średnie ustawienia.

10)   Programy: Office.

11)   Matowa matryca

12)   Jestem otwarty na propozycje. Mój obecny Lenovo Z580 dobrze się spisał przez te 5 lat.

13)    

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/128 MX150 (81BG00LMPB)

Or.

14)   Nie chcę, aby był wykonany z cienkiego tworzywa. Na YT widziałem, że Lenovo szału nie robi w tym kontekście.

posiadam własny dysk SSD

Jaki dysk? No obstawiam że nie typu M.2?

Wytrzymała konstrukcja

Lepsze zaczynają się w takiej cenie jak najtańsze MacBooki Air - 3800-4000zł, za 2500zł to są budżetowe tak naprawdę.

Przykładowo:

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/16GB/1TB GTX1050 (N580VD-DM194D) - jakaś nowa konfiguracja się pojawiła właśnie, ciekawe z jakimi matrycami
ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/16GB/1TB GTX1050 (N580VD-E4622) - z matrycą IPS

Mój obecny Lenovo Z580 dobrze się spisał przez te 5 lat.

Jaka konfiguracja (kod producenta)?

około 4 lat

No to inwestuj w jak najmocniejszy procesor, żadnych dwu rdzeniowych jak i5-7200U, a najlepiej wysoko wydajne procesory HQ zamiast niskonapięciowych U.

Głównie WOT, Fifa

No na zintegrowanej to sobie słabo pograsz.

Ewentualnie załatw sobie voucher i szukaj Omena w cenie ok 3200-3300zł bo za często są w sklepach.

Mój laptop posiada procesor i3 trzeciej generacji po 2,4 ghz na jaku, 4 gb pamięci ram oraz kartę graficzną GF 635 z 2 gb pamięci. Napisałem solidną konstrukcję, gdyż opieram sie na tym co mam. Dopiero po jakichś 3-4 latach w jednym miejscu zaczęła pękać mi obudowa, a mam obawy, gdyż na innych formach ludzie piszą, że się po prostu Lenovo ugina i ma nie fajną matrycę...stąd moje wątpliwości. 

To najtańsza najsłabsza seria - 300, poniżej 700 bym nie kupował bo szkoda kasy, niezłe matryce mają Acery właśnie, ale też nie te najtańsze tylko Aspire 5.

Tylko tutaj jest problem bo w sklepach będą chcieli ci sprzedać to co maja na stanie a nie to co jest nowe :thumbdown:

A takie moje pytanie. Jeśli mam zamiar kupić laptopa w konkretnym przedziale cenowym to lepiej kupić z słabszą grafiką i tym złączem do nowszego SSD, czy odwrotnie?

to lepiej kupić z słabszą grafiką i tym złączem do nowszego SSD, czy odwrotnie?

Jeśli nie ma złącza M.2 to ten laptopa nie jest wart zakupu, nagrywarka to przeżytek w laptopach z 2018. Pamiętaj by się nie dobiło to na jakości konstrukcji, tutaj prym wiodą Acery Aspire 5.

Dzisiaj sobie obejrzałem na spokojnie zarówno Lenovo jak i Asus to przyznam, że Acer był dla mnie bardziej pewniejszy. Przykładem może być nacisk na środek klawiatury, gdzie komputer się ugina. Natomiast w Acer Aspire tego nie zauważyłem. Jestem skłonny zainwestować w Aspire 5 tego co podaliście w cenie 2800 zł. Jak natomiast wygląda kwestia z zawiasami? Lepsze są te klasyczne dwupunktowe?, czy jeden na szerokości?

ACER ASPIRE 5 A515 wymiana matrycy - jak wymienić matrycę.

Jak natomiast wygląda kwestia z zawiasami?

Łatwiej mi było pokazać niż się rozpisywać :rolleyes: Prawda?

Raty 10x0% na wybrany asortyment !

Niby coś takiego widnieje u nich po wejściu w "raty" ale nie widzę o tym żadnej informacji - więc trzeba pytać.

czy po prostu lapek się nie sprzedawał i muszą się pozbyć?

A tak konkretnie, o który pytasz?

Dokładanie RAM-u czy dysku SSD (a nawet modemów 3G/4G) to wieloletnia praktyka, to dopiero nowe ultrabooki nie mają rozszerzanych zazwyczaj tylko wlutowane.

Więc jeśli są tam kości z grona dedykowanych to nie ma żadnych przeciwwskazań.

Czyli w oryginale była 4GB w jednej kości i dołożyli drugą do pray tak by działały w Dual Channel.

Ale oczywiście najlepsza opcja to 8GB w jednej kości tak by móc dokupić sobie kolejną i mieć łącznie 16GB (przynajmniej w razie potrzeby).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.