Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam,

proszę o pomoc w wyborze laptopa do pracy

1) Dla kogo: dla mnie, mężczyzna, 40+
2) System: Win10
3) Rozmiar matrycy: 15,6”, waga bez większego znaczenia
4) HDD: 256 GB SSD M.2 PCIe, bez dysku SATA, ale z możliwością montażu (posiadam własny), bez napędu DVD (posiadam własny), model z klapą serwisową pozwalający na wymianę dysku i RAM-u bez utraty gwarancji
5a) Kwota maksymalna (brutto z VAT): 4500 zł, sam laptop, tylko nowe
5b) Jak długo zamierzasz go używać: jak najdłużej (jedyny komputer w domu)
5c) Termin zakupu: kwiecień-maj 2018
6) Jakość wykonania: ważna chyba dla każdego, aluminiowa obudowa – chociaż częściowo; wytrzymała konstrukcja – solidne zawiasy, dobrze spasowana elementy obudowy; ważna i wydajność i czas pracy na akumulatorze
7) Rozdzielczość matrycy: 1920 x 1080 (FullHD), matowa, IPS, pracuję na zewnętrznym monitorze
8) Miejsce użytkowania: wg potrzeb, głównie dom, sporadycznie w terenie (prezentacje dla klienta)
9) Gry: klasy 0, sporadycznie gry o dużych wymaganiach
10) Programy: pracuję jako freelancer - programowanie, web design (systemy CMS), sporadycznie obróbka grafiki i wideo, relacyjne bazy danych, wirtualizacja systemów operacyjnych
11) Wymagania specjalne: podświetlana klawiatura, czytnik linii papilarnych, USB-C z Thunderbolt
12) Osobiste preferencje:

12a) Niechęć do konkretnej marki: Acer i Lenovo

12b) Preferowana marka: Dell, sceptyczne nastawienie do HP i Asus, małe doświadczenie z MSI, znikoma wiedza na temat sprzętu opartego na kadłubkach Clevo

12c) Konkretny kolor: czarny/grafitowy/odcienie szarości/srebrny

12d) Wybrane modele jakie posiadałem to: Aristo FT 8800 (kwota ok. 8000 zł, miesiąc po gwarancji padła płyta główna), IBM ThinPad (T30, X31, T43p, dla mnie marka nr 1, nie wiem jak to wygląda po przejęciu przez Lenovo), HP Compaq nx6110, Sony VAIO, Asus PRO5R, Dell Inspiron 6000, HP Pavilion dv5-1060ew i Pavilion dv6-2125ez (oba skończyły jako dawcy narządów, znany problem z grafiką)

13) Aktualnie rozpatrywany model:
Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/8G/256/Win10 GTX1060 (Inspiron0571V)

14) Istotne informacje które nie ujęła ankieta:

14a) Interesuje mnie wymiana fabrycznie zainstalowanego dysku SSD na inny model, nie konsultowałem jeszcze takiej możliwości z konkretnym sprzedawcą.

14b) Jaki dysk SSD 256 GB SSD M.2 PCIe jest godny polecenia na chwilę obecną?

14b) Czy istnieje możliwość upgrade systemu z wersji Home do Pro?

Z góry dziękuję za pomoc :)

256 GB SSD M.2 PCIe, bez dysku SATA, ale z możliwością montażu (posiadam własny)

Więc tutaj praktycznie tylko Dell

kwiecień-maj 2018

Wtedy już powinny być laptopy z Coffee Lake-H

wytrzymała konstrukcja – solidne zawiasy, dobrze spasowana elementy obudowy; ważna i wydajność i czas pracy na akumulatorze
Programy: pracuję jako freelancer - programowanie, web design (systemy CMS)

To by jednak jednoznacznie wskazywało na laptop z segmentu biznesowego.

miesiąc po gwarancji padła płyta główna

PS pomijając że to już zabytek, są firmy/serwisy które naprawiają płyty główne (wymiana układów).

Interesuje mnie wymiana fabrycznie zainstalowanego dysku SSD na inny model, nie konsultowałem jeszcze takiej możliwości z konkretnym sprzedawcą.

To praktycznie tylko w przypadku kadłubków clevo. Ale jeśli napiszesz do x-kom to też może by się podjęli bo często samo modyfikują. Ale najprościej kupić z HDD i samemu dokupić dobry dysk SSD M.2 NVMe.

Czy istnieje możliwość upgrade systemu z wersji Home do Pro?

Uaktualnianie systemu Windows 10 Home do systemu Windows 10 Pro

Dell Vostro 7570 i7-7700H/8GB/128+1000/10Pro GTX1050Ti - biznesowy odpowiednik z dłuższa gwarancją i systemem Pro.

Ewentualnie jeszcze Asus + dysk SSD M.2 (nie AHCI bo nie obsługują) i Win 10 Pro.

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/16GB/1TB GTX1050

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i7-7700HQ/16GB/1TB GTX1050

• Like 1