Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

1) Mężczyzna, student 23 lata
2) Win 10 z uczelni
3) Przywykłem do matrycy 15,6", ale 17 też wchodzi w grę
4) Zależy mi przede wszystkim na dużym HDD i na dodatkowym slocie na późniejszą instalację dodatkowego SSD, obojętne sata czy m2
5 a)Kwota to maksymalnie 5000, nie chcę przekroczyć tej kwoty. Laptop tylko nowy. Nie potrzebuję żadnych peryferiów, w cenie ma się znaleźć przede wszystkim laptop.

5 b)Zamierzam go używać tak długo, aż będzie w stanie utrzymywać 30 klatek w grach. Mój obecny lenovo y50-70 z gtx860m już średnio sobie z tym radzi. Nie będzie to jedyny komputer w domu.

5 c) Laptopa zamierzam kupić najpóźniej do końca września 2018.
6) Najważniejsze są dla mnie wydajność i kultura pracy. Przywykłem do głośnych laptopów, ale chciałbym żeby przy okazji utrzymywał jak najniższa temperaturę podzespołów. 
7) Matryca FullHD 1920x1080, TN-IPS bez znaczenia, matowa. Fajnie byłoby mieć wyjście HDMI dla zewnętrznego monitora.

8) Głównie biurko, a przed snem łóżko.
9) ■ największe wymagania: Assassin’s Creed Unity, Wiedźmin 3: Dziki Gon, GTA V (ultra)

10) Programy do obróbki wideo, bazy danych db2, sql server, sporo wirtualizacji urządzeń sieciowych.

11) Matowa matryca i jakiekolwiek podświetlenie klawiatury do must have. USB-C z thunderboltem byłoby super ale nie jest koniecznością.
12) Jestem niezbyt pozytywnie nastawiony do Lenovo. Obecnie korzystam z lenovo y50-70 z gtx860m i i7-4710HQ i nie dość że jest głośny to jeszcze bardzo ciepły. Czyściłem go i wymieniałem paste ale udało się zbić jedynie ok. 10 *C. Nie chciałbym zbyt krzykliwego designu, ale jeżeli cena będzie dobra to może być.
13) Aktualnie skłaniam się przede wszystkim ku laptopom hyperbooka. Przede wszystkim te trzy modele:

Najbliżej mi jak na razie do modelu MK55 Pulsar. Z recenzji dowiedziałem się że ma bardzo wydajny układ chłodzenia, ale niestety jest też bardzo głośny po aż do 52db, choć inne recenzje pokazują do 40db. Myślicie że 50db to bardzo dużo? Mój obecny lenovo y50-70 też huczy że hej pod obciążeniem ale jakoś do tego przywykłem. Nie wiem tylko czy mój laptop osiąga 50 db i nie mam porównania. Jeżeli ktoś korzystał z MK55 Pulsar to bardzo proszę o odpowiedź.

http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-mk55-pulsar-gtx-1060-promocja-p-26335.html

http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-n85-n850hp6-gtx-1060-p-26272.html

http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-n87-n870hp6-gtx-1060-p-26305.html
14) Jeżeli to możliwe, chciałbym uniknąć laptopa z agresywnym throttlingiem. Zależy mi na karcie nie słabszej niż GTX 1060 6GB NIE MAX-Q. Oraz procesorze i7-7700HQ.

Z góry dzięki za pomoc :)

Laptopa zamierzam kupić najpóźniej do końca września 2018.

Czy zamierzasz kupić w przeciągu najbliższych 45 dni?

nie wiem tylko czy mój laptop osiąga 50 db i nie mam porównania

Odpal telefon i pobierz z google play apke do pomiaru db. Zobacz z jakiej odległości oni testowali.

MSI GT62VR 7RD-217PL Dominator i7-7700HQ/16GB/SSD128GB+1TB/GTX1060/Win10H (były konfiguracje z matrycami IPS 60Hz i TN 120Hz).
Poczytaj o tym modelu we wcześniejszych wpisach na forum.

Jeżeli znajde z ciągu 45 dni coś spełniającego wszystkie wymagania to tak.

Ten laptop jest świetny, ale 6247 złotych to znacznie więcej niż max ile mogę wydać. :/

Jeżeli znajde z ciągu 45 dni coś spełniającego wszystkie wymagania to tak.

Bo za miesiąc powinny wychodzić pierwsze laptopy z Coffee Lake-H dlatego napisz najlepiej na kilka dni przed zakupem jeszcze.