Skocz do zawartości

Leth

[2000zł] Zakup komputera do gier

Polecane posty

Jaki jest Twój budżet na komputer? - Planuję na ten cel przeznaczyć 2000zł, jednak gdyby była pilna potrzeba to mogę dołożyć na  ok. 2300zł.

Czy będziesz składał samodzielnie? - Mogę złożyć samodzielnie, jak i kupić złożony - żaden problem.

Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia?  - Interesuje mnie sama jednostka, żadnych innych dodatków nie trzeba.

Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie) - Komputer ma służyć do gier (głównie CS:GO), gdzie chciałbym osiągnąć pokaźną liczbę fps'ów, oglądania filmów, grafiki oraz codziennej pracy.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? - FullHD 1920x1080

Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)? - Nie planuję, chociaż też nie zaprzeczam. Jeżeli dobrana jednostka będzie wydajna, to nie będę jej podkręcał (chyba że jednak lepiej zostawić sobie taką możliwość na przyszłość?)

Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia? - Posiadam dysk SSD + HDD, napęd optyczny.

Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany? - Chciałbym kupić teraz i mieć z głowy na najbliższych kilka lat.

Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność. - Fajnie, gdyby był cichy, wydajny i nie generował zbyt wielkich rachunków za prąd.

Wymagania dodatkowe - Brak.

Zaciekawiły mnie następujące oferty:

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2018?page=0,5

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2018?page=0,6

Wychodzi tam 2800zł, jednak po odliczeniu podzespołów, które posiadam dalej mieszczę się w budżecie.

Czy macie może jeszcze jakieś ciekawe propozycje? Początkowo myślałem nad zastosowaniem Pentium G4600 oraz grafiki GTX 1050 Ti Mini 2GB, jednak szybko mi odradzono Pentiuma. U mnie miał on tą zaletę, że zarówno sam procesor jak i płyta są bardzo tanie, więc komputer nie wyniósłby mnie zbyt wiele, a im mniej wydam na PC, tym lepiej :) Ważne jest, żeby gra w CS:GO na średnich/wysokich detalach zapewniała komfort oraz płynność rozgrywki - mile widziane 150+ FPS

A może lepiej byłoby kupić na i5-7400 lub 8400?

Prosiłbym o porady. Zależy mi na tanim, a dosyć dobrym komputerze na ładnych kilka lat.

Do uruchomienia procesora niezbędna jest płyta główna z najnowsza wersją sterownika programu narzędziowego Bios/UEFI.

Przy zakupie procesora wraz płytą, oprogramowanie zaktualizujemy dla Ciebie za darmo.
Wystarczy, że pozostawisz odpowiedni komentarz do zamówienia.

AMD Ryzen 5 2400G 3,6GHz - ma bardzo mocną grafikę zintegrowaną (kosztem 2 rdzeni)

MSI B350 TOMAHAWK PLUS (PCI-E DDR4 USB 3.1 / M.2)

HyperX 8GB 3000MHz HyperX Predator Black CL15 - dokupisz za 2-3 miesiące drugą do kompletu żeby mieć 16GB w Dual Channel
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze (zapas pod grafikę)

= 2014zł

Na intelu dopiero jak pojawią się tańsze płyty główne bo na tą chwilę tylko Z-ki pod Coffee Lake.

1 godzinę temu, FxJ napisał:

AMD Ryzen 5 2400G 3,6GHz - ma bardzo mocną grafikę zintegrowaną (kosztem 2 rdzeni)

Do jakiej grafiki z serii GTX można porównać tą zintegrowaną?

Myślałem jeszcze, żeby dołożyć ewentualnie i5-7400 lub Pentiuma G4600 do MSI GTX1050 GamingX 2GB (ok. 650zł), ale chyba póki co nie warto, prawda?

Czy uważasz, że w tym budżecie na ten moment jest to jedna z lepszych konfiguracji? Najbliższą rozbudowę planuję pewnie pod koniec roku, chociaż jeżeli grafiki stanieją, to może i wcześniej :)

To jest grafika do przeczekani puki ceny nie spadną, a są kosmiczne.

13 minut temu, FxJ napisał:

To jest grafika do przeczekani puki ceny nie spadną, a są kosmiczne.

Jest to w pełni zrozumiałe, ceny aktualnie są kosmiczne. Na przykładzie GTX1050Ti widać wzrost nawet o ok. 300zł, co jest wręcz niewiarygodne.

Czy warto jest "na dzień dobry" podkręcać procesor? Jeżeli tak, to jaki byłby to koszt i wzrost wydajności (w procentach)?

Na GTX 1060 niedawno z 1100-1200 na 1800zł skoczyło.

Jeżeli tak, to jaki byłby to koszt

Zerowy bo wszystko masz łącznie z coolerem, zawsze te kilka FPS więcej.

AMD Ryzen 5 2400G - tak polecam, aktualnie nie ma sensu kupować karty graficznej przy takich szalonych cenach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się