Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie :) Poniżej podaję ankietę dotyczącą moich wymagań:

1) Mężczyzna, 25 lat
2) Posiadam Win10, aczkolwiek jeżeli będzie możliwość kupna z systemem to bardzo chętnie.
3) 15,4"- 15,6” 
4) SSD (256) + HDD
5) 4000 - 4500* (4500 jeżeli raty 0%)
5b) Jak najdłużej (4-5 lat). Będzie to główny komputer, jednak istnieje sporadyczna potrzeba bycia mobilnym.
5c) W przeciągu tygodnia.
6) Najwyższa wydajność procesora/grafiki, laptop będzie głównie znajdował się w jednym pomieszczeniu lecz często przenoszony.
7) Matowy, IPS + dołączony zewnętrzny monitor po HDMI
8) Dom
9) LoL, Pubg, nowe tytuły średnie/ultra
10) Visual Studio, VMWare, Adobe Photoshop, Adobe Audition, Serato DJ, Virtual DJ (wszystkie programy hobbistycznie, środowiska programistyczne hobbistyczno/zawodowe)
11) Podświetlana klawiatura (nie jest to konieczny wymóg)
12) Aktualnie jestem posiadaczem MSI CX61, po 5 latach poszła matryca - stosunkowo drogie części i problem z ich dostaniem na minus.
13) Jestem bardzo zainteresowany następującym modelem: 

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/16GB/256+1000 FHD GTX1050 (80WK011APB)

Wpasowuje się on w moje wymagania. Laptop chcę kupić na raty, najlepiej 0% (w x-komie niestety przy ratach to cena ~4600 za ten model, na plus idzie 300 zł z cash back oraz jakieś zabawki jak słuchawki i myszka).

Jeżeli to możliwe to prosiłbym o jakąś alternatywę dla tego laptopa oraz wszelkie za i przeciw. 

stosunkowo drogie części i problem z ich dostaniem na minus

Jak przy większości po takim czasie, są produkowana raptem max przez 12 miesięcy i wchodzi nowy model.

jeżeli raty 0%

Na raty 0% w Komputroniku sie własnie spóźniłeś 

Jestem bardzo zainteresowany następującym modelem

256 GB SSD M.2 PCIe
1000 GB SATA 5400 obr. (w obudowie zewnętrznej)

Musiałbyś dokupić ramkę montażową dla dysku HDD. Lepiej samodzielnie dokup dysk PCIe NVMe.

W przeciągu tygodnia.

Będzie ponoć dziś premiera jakiegoś laptopa z i7-8850H.

Pubg, nowe tytuły średnie/ultra

To jedynie GTX 1050Ti a najlepiej 1060...

Cokolwiek lepszego:

Dell Inspiron 7577 (7577-0041) z GTX 1060

Hyperbook MK55 Pulsar

Dream Machines G1060 (G1060-15PL20)

• Like 1

Dziękuję za odpowiedź.

Oferta Dell Inspiron 7577 brzmi interesująco, pozostałe modele wykraczają poza moje fundusze. 

Tylko teraz pytanie, jak wygląda rozbudowa Della o dysk hdd, ponieważ mam potrzebę przechowywania dużej ilości danych na laptopie, a czasami same gry to waga 1/5 takiego dysku ssd. 

Oczywiście ram to nie wszystko ale jak się ma 8gb w porównaniu np. do 16 w Lenovo.

Nie chciałbym generować dodatkowych kosztów wykraczających dużo poza 4500zł. 

Tylko teraz pytanie, jak wygląda rozbudowa Della o dysk hdd

Zdejmujesz klapę, wykręcasz ramkę przykręcasz do niej dysk i mocujesz spowrotem. 

jak się ma 8gb w porównaniu np. do 16 w Lenovo.

Lepiej porównaj wydajność GTX 1060 do 1050, tam jest 8GB RAM w jednej kości + wolny slot. Więc jeśli będziesz widział potrzebę to będziesz mógł zamontować kolejną.

2 minuty temu, FxJ napisał:

Zdejmujesz klapę, wykręcasz ramkę przykręcasz do niej dysk i mocujesz spowrotem. 

Źle ująłem pytanie. Kupno nowego dysku hdd załóżmy 1TB generuje kolejne koszty - i teraz pytanie, ponieważ jestem laikiem: Jakie są to koszta, tak by to miało jakiś sens, bo na allegro widzę dyski od 130 wzwyż (czy mógłbyś zaproponować jakiś model dysku do rozbudowy w tym akurat lapku?).

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź :) Szanuję bardzo to co robisz i jak pomagasz ludziom :)

500GB 7200RPM - WD BLACK

1TB 7200RPM - Hitachi 7K1000 [tylko 7mm]

W zasadzie lepsze dostaniesz za 200-250zł (tańsze Seagate nawet za 170zł), a wyjęte z laptopów często za 100-150zł na OLX. Na gwarancje to nie wpływa więc możesz zamontować kiedy chcesz.