Skocz do zawartości

Leth

[3500-3700] Mobilny laptop do użytku domowego i gier

Polecane posty

1) Student, 21 lat
2) System obojętny, może być również bez.
3) Matryca 13,3 - 14,1' (ostatecznie w przypadku rewelacyjnych parametrów mogę się zgodzić na 15,6', jednak jest to ostateczny wariant. Wolałbym jednak coś mniejszego niż te 15 cali.)
4) Interesuje mnie laptop z SSD (128GB wystarczy, ale jak będzie więcej, to będzie super)
5 a) Wolałbym wydać maksymalnie 3500zł, jednak przy bardzo sprzyjających parametrach mogę te 300zł dołożyć.

5 b) Planuję go używać przez jakieś 4 lata, będzie to jedyny laptop w danej chwili.

5 c) Mogę się wstrzymać do ok. połowy kwietnia.
6) Obowiązkiem jest wytrzymała obudowa, najlepiej bez plastikowych elementów, które szybko się przetrą itd. Czas pracy na baterii - najlepiej powyżej 6-7 godzin
7) Najlepiej, gdyby matryca była FullHD, mile widziane również IPS, jednak to nie wymóg.
8) Używany będzie jedynie w Polsce - w domu, na uczelni, w drodze.
9) Wymagania co do gier mam średnie/niskie. Czasem zagram w CS:GO, jednak nie wymagam zbyt wiele - wystarczą niskie ustawienia.

10) Pakiet office, steam, spotify, czasem (rzadko) PS Lightroom.

11) Wymagam: podświetlanej klawiatury, aluminiowa (lub inna wytrzymała) obudowa, natomiast byłoby miło, gdyby laptop miał matową matrycę i czytnik linii papilarnych
12) Dotychczas pracowałem na Dellu, z którego wykonania nie jestem zbytnio zadowolony (Inspiron z 2014 roku), zainteresowały mnie ostatnio Lenovo, Asusy i MacBooki.
13) Wybrane przeze mnie modele:

1. Lenovo IdeaPad 520S-14IKB (80X200B1PB)

2. ASUS VivoBook S14 S410UA i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 (S410UA-EB029T)

3. ASUS ZenBook UX410UA i3-7100U/8GB/256SSD+1TB/Win10 (UX410UA-GV096T) (ewentualnie wersja z i5 droższa o 200zł na allegro)

4. Apple MacBook Air i5/8GB/128GB/HD6000+urBeats Silver (MQD32ZE/A)

5. Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/256 RX550 (81C7002EPB) *

* - Niestety ma te 15 cali, na które mógłbym się w ostateczności zgodzić.

Mogę kupić zarówno w sklepie tj. x-kom, morele jak i na allegro (tylko nowe na gwarancji!)

Prosiłbym o ocenę wybranych przeze mnie modeli jak i swoje propozycje.

Pozdrawiam

ostatecznie w przypadku rewelacyjnych parametrów mogę się zgodzić na 15,6', jednak jest to ostateczny wariant

Np. GTX 1050 będzie praktycznie 2x wydajniejsza od MX150 z ultrabooków i tańszych notebooków.

Mogę się wstrzymać do ok. połowy kwietnia.

Radzę zbyt długo nie zwlekać bo szykują się podwyżki - link.

Obowiązkiem jest wytrzymała obudowa

Czyli laptopy klasy biznesowej lub prawdziwe ultrabooki

Z nowych biznesowych (gwarancja 3 letnia)

Dell Vostro 5370 i5-8250U/8GB/256/10Pro FHD (Vostro0801) - 13,3" + AMD Radeon 530

Dell Vostro 5471 i5-8250U/8GB/256/10Pro FHD (Vostro0804) - 14,0" + AMD Radeon 530

Z prawdziwych ultrabooków

ASUS ZenBook UX430UA i5-8250U/8GB/256SSD/Win10

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 (plus dysk SSD M.2) - te Asusy są fajne ale w tej cenie mają słabe matryce IPS montowane, lżejszy od Ideapad 720 a nie ma wlutowanego RAM-u.

IdeaPad 520S-14 / IdeaPad 720S-14 jeśli już to tylko z Kaby Lake R (i5-8250U) czyli na 2018  r.

1 godzinę temu, FxJ napisał:

Z nowych biznesowych (gwarancja 3 letnia)

Dell Vostro 5370 i5-8250U/8GB/256/10Pro FHD (Vostro0801) - 13,3" + AMD Radeon 530

Bardzo ciekawa propozycja, musiałbym poczytać na jego temat.

Ten już nieco przekracza budżet. :(

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 (plus dysk SSD M.2) - te Asusy są fajne ale w tej cenie mają słabe matryce IPS montowane, lżejszy od Ideapad 720 a nie ma wlutowanego RAM-u.

Ten na mnie zrobił piorunujące wrażenie. Ciekawi mnie tylko, jak on sobie poradzi z grami (GS:GO) na minimalnych ustawieniach. Ile mniej więcej może on "wyciągnąć" FPS'ów?

IdeaPad 520S-14 / IdeaPad 720S-14 jeśli już to tylko z Kaby Lake R (i5-8250U) czyli na 2018  r.

Faktycznie, 520S-14 jest z prockiem i5-8250U w sklepie za 3699zł.

Póki co do dalszej części gry przechodzi:

1. ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050

2. Dell Vostro 5370 i5-8250U/8GB/256/10Pro R530 FHD

3. Lenovo IdeaPad 520S-14IKBR | morele

Biorąc dla siebie, który wybralibyście? Zastanawiam się, ile poszczególne laptopy "dadzą" fps w CS:GO na minimalnych ustawieniach. Zbyt wiele nie wymagam, ale jakieś minimum być musi ;)

Bardzo podoba mi się wizualnie ten ideapad 520s oraz MacBook Air, jednak nie wiem czy ideapad spełni swoje zadanie, a z kolei MacBook to jedynie do pracy się nada (no chyba że w błędzie jestem?)

Jak wypada GTX1050 z Asusa na tle GF940MX z Lenovo? Który będzie lepszy? Vostro jednak ma chyba słabą grafikę biorąc pod uwagę wcześniej wymienione dwa modele, prawda?

26 minut temu, FxJ napisał:

Przepaść jest między nimi.

940MX > MX150 > 960M > 1050

Wow. Przyznam szczerze że nie spodziewałem się takich osiągów. W takim razie @FxJ, gdybyś miał dla siebie wybrac komputer, to wybrałbyś Asusa Vivobooka 15, czy może coś innego, nieco mniejszego?

gdybyś miał dla siebie wybrac komputer, to wybrałbyś Asusa Vivobooka 15, czy może coś innego

Ja niestety mam i PC-ta mocnego i kilka laptopów i tv 49" na ścianie powieszony, ale osobiście preferuję serie biznesowe ze względu na wyższą niezawodność. Więc zdecydowanie kieruj się własnymi potrzebami.

i5-7300HQ - patrząc pod kątem samego CS-a będzie najlepszy, HQ lepiej się nadają do grania.

Rozumiem. Teraz tylko zagwostka, jak tu pogodzić wszystkie aspekty...

Za wagą, wymiarami, trwałością przemawia Dell Vostro 5730

Natomiast za wydajnością w gry, procesorem i grafiką przemawia Asus Vivobook Pro 15.

Dylemat mam niesamowity.

Zastanawiam się, jak na Dellu poradziłby sobie CS i ewentualnie czy do Asusa można podłączyć coś w stylu stacji roboczej/replikatora portów

jak tu pogodzić wszystkie aspekty...

Proste, nie da się i trzeba wybierać świadomie

Stacja dokujące na USB-C np. Unitek Y-3708

Teraz, FxJ napisał:

Stacja dokujące na USB-C np. Unitek Y-3708

Bardziej chodziło mi o coś takiego, co Dell ma w ofercie - bezprzewodowa stacja dokująca, która zawiera m.in. złącze HDMI (zastanawiam się, czy byłoby to złym pomysłem, gdybym chciał kiedyś dokupić monitor)

Zastanawiam się jeszcze, czy warto "ładować" tyle pieniędzy w samego laptopa, czy nie lepiej kupić trochę tańszego laptopa i dokupić komputer stacjonarny - np. https://www.morele.net/inventory/info/8e1a54d0/

Ciekawi mnie jak będzie wypadała wydajność tego VivoBooka Pro 15 z tym składakiem, może ktoś mógłby doradzić? Nie zależy mi na 200fps w najwyższych detalach, ale chciałbym mieć płynny obraz.

Niestety nie wiem czemu, ale jestem strasznie przywiązany do komputera stacjonarnego i nie wyobrażam sobie że mógłbym grać na laptopie... :)

25 minut temu, FxJ napisał:

Skoro mozesz sobie pozwolić na stacjonarkę to oczywiście do grania jak najbardziej + grafika jak Palit GeForce GTX 1050 Ti DUAL OC 4GB.

Gdybym się uparł, to dałbym radę. Czy taki PC (oczywiście z GTX 1080 Ti DUAL OC 4GB) będzie dobry, czy może nie ma sensu aż taki dobry procesor użyć na potrzeby tej gry? Słyszałem że Peniumy G4600 oraz i5-7400 też sobie nieźle radzą ;) Niestety ale finansowe życie studenta do łatwych nie należy, stąd szukam stosunkowo taniego rozwiązania.

W takim razie uszczupliłbym budżet na laptopa do 2500zł. Czy w tej cenie znajdę coś ciekawego według wymagań z głównego postu? Nie wymagałbym od laptopa, żeby dawał radę z CS:GO na wysokich ustawieniach, ale w związku z tym, że dosyć często bywam poza domem, to fajnie gdyby dawał radę na niskich ustawieniach.

Słyszałem że Peniumy G4600 oraz i5-7400 też sobie nieźle radzą ;)

https://www.purepc.pl/procesory/assassins_creed_origins_test_cpu_intel_coffee_lake_amd_ryzen

Tak jak na swoja cenę, ale tak naprawde to nie.

Acer Aspire 5 i3-7130U/4G/500/Win10 GT940MX FHD IPS
Acer Aspire 5 i3-7130U/8G/500/Win10 GT940MX FHD IPS
Wszystkie mniejsze laptopy, bez dedykowanej w tej kwocie.

Ja się podepnę, nie chcę bez sensu tworzyć nowego tematu, wymagania takie same jak w temacie.
Mam możliwość kupna używanego Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 w konfiguracji i5-7200U // MX150 // 8GB // 256GB za 2350 do lekkiej negocjacji. Wg sprzedającego używany cały czas na podstawce chłodzącej, z podpiętą ładowarką.
Warto o tym myśleć?

13 minut temu, FxJ napisał:

Zgadza się, jednak chcąc kupić procesor Coffee Lake trzeba się liczyć w większymi wydatkami na zarówno procesor jak i płytę. Niestety, ale obawiam się, że koszt będzie zbyt wysoki jak na mój budżet. Taki komputer na Peniumie można mieć już za ok. 1500zł, a na Ryzenie (link wcześniej wrzucałem) za około 2300zł - stąd pytanie, czy warto dopłacać :)

41 minut temu, michu21 napisał:

Wg sprzedającego używany cały czas na podstawce chłodzącej, z podpiętą ładowarką.

Moim zdaniem coś kręci, nie po to się kupuje 13-calowego ultrabooka by go trzymać na biurku! Zapytaj lepiej ile oferuje pisemnej gwarancji rozruchowej.

48 minut temu, FxJ napisał:

@Leth AMD Ryzen 5, 2400G, 3.6GHz, 4MB (YD2400C5FBBOX) - z grafiką Vega mozesz kupić a z grafiką np. poczekać aż ceny nieco się poprawią.

Tak też myślałem, ale skoro różnica w cenie nie wielka, to chyba lepiej dołożyć ok. 100zł i zakupić Ryzena 5 1600, który ma 6 rdzeni i 12 wątków, o ile do tej gry jest sens pakować się w większe wydatki, a nie poprzestać, na czymś tańszym - jak uważasz?

12 minut temu, FxJ napisał:

https://pclab.pl/news77140.html
Przy tych cenach zostałbym przy 6-core.

Gdybym się uparł i szukał najtaniej jak się da, to mogę mieć:

Pentium G4600 - 100zł (tyle że używany)

Ryzen 5 2400G - 700zł

Ryzen 5 1600 - 700zł

Różnica w cenie pomiędzy Penitiumem a Ryzenami jest spora, pytanie czy warto ;)

Różnica w cenie pomiędzy Penitiumem a Ryzenami jest spora, pytanie czy warto

Oczywiście że warto, w końcu nie kupujesz na pół roku komputera.

Teraz, FxJ napisał:

Oczywiście że warto, w końcu nie kupujesz na pół roku komputera.

No dobrze. Skoro już chyba odpowiedzieliśmy sobie na wszystkie pytania, to czy mógłbym Cię prosić, o złożenie na konfiguratorze Morele komputera stacjonarnego za ok. 2000-2500zł? Cały czas głównie z myślą o CS:GO, no i trochę grafice.

@Terrigen Tydzień gwarancji rozruchowej dostanę. Miał MSI GS 43 vr z gtx 1060 do gier, ten miał być na wyjazdy,ale pod koniec roku kupił Xiaomi w wersji pro i tego od stycznia sprzedaje. Doradzicie co zrobić? :/

1 minutę temu, michu21 napisał:

Tydzień gwarancji rozruchowej dostanę. Miał MSI GS 43 vr z gtx 1060 do gier, ten miał być na wyjazdy,ale pod koniec roku kupił Xiaomi w wersji pro i tego od stycznia sprzedaje. Doradzicie co zrobić? :/

Na hardware się nie znam, natomiast jeżeli chodzi o zakupy internetowe z niepewnych źródeł, to radziłbym uważać. W szczególności na OLX'a, gdzie ostatnio widzę że jedna i ta sama osoba z różnych kont dodaje ogłoszenia (w różnych miejscowościach oddalonych od siebie o ok. 500km) te same rzeczy - karty graficzne GTX1080 Ti za 1400zł; MacBooki Pro z Touch Barem za 2500zł, a to wszystko nowe... Szkoda słów, bo oczywiste jest to, że to zwyczajny przekręt. Ja osobiście uważałbym na wszystko, co używane jest do sprzedania. Z kolei trochę dziwne mi się wydaje, że ktoś sprzedaje tak tanio tego ultrabooka. Tydzień to według mnie trochę mało jak na taki sprzęt, ale mogę się mylić. Według mnie 3 miesiące gwarancji pisemnej to absolutne minimum.

Ogłoszenie znalazłem z innego forum z laptopami :) Wydaje się wszystko być porządku. Pytam tutaj, bo wiem, że ktoś coś na pewno doradzi z doświadczeniem. Ewentualnie o co mogę dopytać sprzedającego.

Teraz, michu21 napisał:

Ogłoszenie znalazłem z innego forum z laptopami :) Wydaje się wszystko być porządku. Pytam tutaj, bo wiem, że ktoś coś na pewno doradzi z doświadczeniem. Ewentualnie o co mogę dopytać sprzedającego.

Gdybym był na Twoim miejscu, to poprosiłbym o skan dowodu zakupu, dokumentów itd. Wolałbym spotkać się osobiście lub kupić poprzez allegro.

Dzięki, zaraz się dopytam. A co do samego Xiaomi ktoś mi może coś poradzić? Warto inwestować w chińską markę?

Wczoraj wybrałem się trochę dalej do sklepu, w którym były oba modele.

Obejrzałem zarówno tego Asusa VivoBooka Pro 15 jak i Lenovo Ideapad 720.

Na pierwszy rzut oka o wiele ładniej prezentuje się ideapad - bardzo wąskie ramki ekranu, praca na touchpadzie to czysta przyjemność a samo wykonanie to bajka.

Niestety parametry mówią same za siebie. Grafika w Asusie to GTX1050, a w Lenovo to Radeon RX560M (lub RX550M w niektórych konfiguracjach).

Dużo gorzej wypada Radeon od GTX'a? 

Czy spora jest różnica pomiędzy RX560M a RX550M?

Ile FPSów mógłbym uzyskać przy niskich detalach w CS:GO na ideapadzie?

Witcher 3 1080p Radeon RX550 RX560 GeForce 940MX 950M 1050 1050Ti

Ile FPSów mógłbym uzyskać przy niskich detalach w CS:GO na ideapadzie?

Nikt się nie bawi w testy na CS:GO to gra bardziej procesorowa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się