Skocz do zawartości

Polecane posty

Szukam laptopa do zakupu, mam następujące wymagania:

Na wstępie warto wspomnieć, że będzie to drugi, awaryjny laptop. Do wzięcia w podróż, do pracowania na zewnątrz, a także do udostępnienia komuś. Do pracy w domu raczej nie będzie używany, jako pierwszy laptop używam Lenovo Y700. Więc nie ma sensu kopiować wszystkich jego funkcji.

1. Powinien być lekki i mobilny. Wielkość matrycy - 15 lub 13.

2. Przy tym powinien być maksymalnie możliwie wydajny - nie zależy mi na grafice, jedynie na szybkości działania przy dużej liczbie otwartych aplikacji

3. Mile widziana długa praca na baterii i ładny design.

Budżet: pomiędzy 2000 a 3000 PLN. Może być ciut mniej, może być ciut więcej. Jest to drugi laptop, więc też nie chce w niego przesadnie ładować pieniedzy

Za duze widełki cenowe, zacznij od ankiety tak będzie łatwiej bo nawet nie napisałeś czy potrzebujesz od razu z systemem czy masz licencje.

Ok, po prostu napisałem swoje wszystkie wymagania. O systemie nie wspomniałem, także nie jest on wymagany. 

Szerokość widełek cenowych wynika z faktu, że nie mam wiedzy jaki laptop znajdę w danej cenie. Mogę zapłacić za to do około 3000 zł, ale jeżeli znajdzie się spełniająca wymagania propozycja za 2000 zł - również chętnie ją rozważę. Ankieta:

1) Laptop na firmę, do użytku przez osoby w wieku 20-30 lat. Głównie do użytku w podróży, więc mobilność jest wskazana.
2) System nie jest konieczny, mogę zainstalować go sam.
3) Matryca: 13,3-15,6 - z tego przedziału. Zależy mi na małej wadze laptopa.
4) SSD przydatne, ponieważ zależy mi na maksymalnej wydajności. Napęd DVD niepotrzebny.
5 a) Jaką kwotę (brutto z VAT) chcesz przeznaczyć (PLN). Czy to kwota maksymalna czy orientacyjna (jakie widełki): 2000 - 3200 zł. Rozpiętość widełek wynika z tego, że będzie to drugi laptop i jeżeli sytuacja nie będzie tego wymagała, nie chcę przesadnie tu angażować kosztów.

5 b) Drugi laptop jaki posiadam to Lenovo Y700 - jest to laptop główny do użytku w domu, natomiast jest dość ciężki i duży - mało wygodnie się z niego korzysta poza domem. Jednakże na komputerze mam zawsze otwartych dużo jednocześnie różnych programów, stąd zależy mi wydajności. W gry nie gram, grafika nie jest potrzebna.

5 c) W ciągu najbliższych kilku dni zamierzam zakupić laptop.
6) Najważniejsze - mobilność laptopa i jego waga. Kolejny priorytet (niższego rzędu) - wydajność laptopa. Następny, jeszcze niżej - długość pracy na baterii
7) Powłoka powinna być zdecydowanie matowa
8) Będzie używany w terenie, podczas podróży.
9) Gry - raczej nie będą grane. Co najwyżej Football Manager, ale ta gra potrzebuje jedynie wydajności.

10) Programy - mnóstwo odpalonych przeglądarek, program pocztowy, programy do komunikacji typu Skype - wszystko uruchomione równocześnie.

11) Brak wymagań specjalnych
12) Aktualnie rozpatrywane modele (laptopy wybrane samemu - wrzucaj śmiało linki)

Polecono mi Asus Vivobook S15 - aczkolwiek wielu ludzi narzeka na jakość jego wykonania i głośność pracy, więc nie jestem pewny co do jego zakupu.

Wolisz dopłacić nawet za model biznesowy by wytrzymał jak najdłużej (większość ma gwarancję 3 letnią) czy jednak cenowo zejść

SSD przydatne, ponieważ zależy mi na maksymalnej wydajności

SSD nie zwiększa wydajności to procesor za nią odpowiada, SSD zapewnia szybszy dostęp danych z niesamowicie niskim opóźnieniem - coś czego głowica w dyskach HDD nie jest w stanie wykonać.

Polecono mi Asus Vivobook S15 - aczkolwiek wielu ludzi narzeka na jakość jego wykonania

ASUS VivoBook S15 S510UN
ASUS VivoBook S14 S410UA
Bo to serie tylko konsumenckie, bardziej budżetowe w tej cenie dostaniesz najtańszego ZenBooka.

Kolejny priorytet (niższego rzędu) - wydajność laptopa.

Lenovo ThinkPad E470 i5-7200U/8GB/256 FHD - w tej cenie tylko najtańsze biznesowe (z fabrycznym dyskiem SSD).

Ale jeśli chcesz by był znacznie wydajniejszy do tylko Kaby Lake R (5-8250U) te są 4 rdzeniowymi procesorami U (niskie TDP).

• Like 1

Nie zależy mi na dopłacaniu do gwarancji. Wizualnie podoba mi się ten Zenbook, ale jak porównuję go z VivoBookiem, to wydaje mi się że wydajnościowo Zenbook stoi kiepsko - Vivobook ma znacznie lepszy procesor. Co do ThinkPada to wydaje mi się, że jest ciut za duży. Czy Vivobook jest dużo wydajnieszy od tego Zenbooka?

Nie zależy mi na dopłacaniu do gwarancji.

Większość lepszych biznesowych ma serwis z naprawą na miejscu, tu nie chodzi o dłuższą gwarancje a o niezawodną konstrukcję i serwis w 24h jeśli by się coś stało.

Czy Vivobook jest dużo wydajnieszy od tego Zenbooka?

No licz przynajmniej 2x wydajniejszy (wydajność wielowątkowa procesora), bo sam procesora ma już 4 rdzenie.

Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/256 RX550 jest jeszcze ale wyjątkowo mało o nim informacji.

• Like 1

Dzięki. Chyba zdecyduję się na ekran 14, bo w swoim obecnym mam 17'6''.  Będzie to jednak Vivobook, chyba tworzy najlepszy kompromis moich wymagań. Myślę tylko, czy 8 GB czy 12 GB ramu:

https://www.x-kom.pl/comparison/403869,403868

bo niczym innym te dwa modele się nie różnią. Czy to 4 GB ramu robi dużą różnicę? 8 GB to chyba dość dużo i tak.

No tak, ale to i tak będzie drugi laptop. Chciałem nie przekraczać 3000 zł, tu i tak lekko nadłożyłem. Jaką faktyczną różnice robi to 4 GB ramu więcej przy pracy na wielu programach?

Przeszkadzać nie będzie - to na pewno. Nawet w chrome pracując na wielu kartach można zapełnić więcej niż 8GB. Odpal sobie monitor zasobów i zobacz ile potrafisz zapełnić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się