Skocz do zawartości

zaitsev79

[4000] komputer / laptop domowy - zamiast stacjonarki

Polecane posty

Witam serdecznie,

zlikwidowałem w domu komputer stacjonarny, chciałbym w jego miejsce pozyskać cos mniejszego, bardziej mobilnego ale o ogólnym domowym zastosowaniu. Głownie internet, filmy, office (duże pliki) ale także autocad i gry (rzadziej)

1) Użytkownicy: 30/40 +
2) Oczekiwane oprogramowanie: Windows 10
3) Matryca: >=15,4"
4) SSD 256GB
5 a) Cena: <4000 brutto. Nowy. Nie potrzeba pakietu Office, myszki, torby itp.

5 b) Przewidywany okres używania: 3-5 lat.  Brak komputera stacjonarnego. Obecnie wykorzystywane tylko laptopy służbowe.

5 c) Chciałbym nabyć laptopa w ciągu 1 m-ca. Jeśli jednak warto poczekać jestem skłonny przełożyć zakup do ok. 3 m-cy
6) Jestem estetą. Wygląd laptopa ma dla mnie znaczenie ale nie będzie determinował jego zakupu. Preferuje proste i lekkie kształty. (Alienware, Legion, Omen to nie byłyby moje pierwsze wybory ale jak napisałem nie wykluczam). Wydajność ważniejsza od wyglądu. Konstrukcja trwała. Cicha praca. Preferencja: kolor czarny (mniej istotne)
7) Matryca 1920 - matowa. Chciałbym IPS ale jeśli cenowo wyjdzie dużo powyżej przewidziany budżet to rezygnuje .
8) Użytkowanie  - głownie stacjonarnie w domu
9) Gry - gram bardzo rzadko lecz potrzeba zakupu laptopa wynika również z potrzeby wprowadzenia takiego "odmóżdzacza"

- chciałbym na obecną chwile by płynnie działały: Civilisation VI, Virtual-O, FM17, Mafia 3.

10) Programy: głownie office - duże pliki Excel, 

- amatorsko i rzadziej - AutoCAD, obróbka wideo

11) Wymagania specjalne (podświetlana klawiatura, cicha praca, co najmniej 8 GB RAM)

12) Osobiste preferencje (DELL/ASUS ze względu na ich użytkowanie - niechęć do ACER - opinie znajomych - brak własnych doświadczeń)
13) Przyglądałem się dotychczas poniższym modelom, żaden jednak nie przekonał mnie na tyle by zdecydować się już na jego zakup.

Laptop DELL Inspiron 15 (5577-2967)

Laptop DELL Inspiron 15 (5577-2950)

Laptop ASUS VivoBook Pro N580VD-DM045

MSI GS63 i7-7700HQ/16GB/256/Win10 GTX1050 IPS

MSI niestety poza budżetem.

14) Proszę o pomoc ze względu na brak wystarczającej wiedzy. Chętnie usłyszę rady jeśli powyższe opisane elementy wykluczają się lub któryś z moich "widzi mi się" jest zbędny lub warto podmienić go innym elementem. Po przejrzeniu obecnych ofert na rynku zdaje sobie sprawę, ze moje wymagania mogą być wysokie co do budżetu.

Z góry dziękuję.

Jeśli jednak warto poczekać jestem skłonny przełożyć zakup do ok. 3 m-cy

Co prawda w kwietniu pojawia się nowe procesory ale już wiadomo że będzie drożej i to nie przez nowe modele na 2018 r.

Laptop DELL Inspiron 15 (5577-2967)

Laptop DELL Inspiron 15 (5577-2950)

Maja słabe matryce TN, wiele osób samodzielnie wymienia na IPS-y. Niższa seria 5000.

Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/8G/120+1000/Win10 GTX1050

Seria 7000 już z matrycą IPS ale też z przeznaczeniem dla graczy więc pod względem parametrów średniak.

ASUS VivoBook Pro N580VD-DM045 

Też wcześniejszy model ze słabą matrycą i bez systemu.

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB/Win10 (N580VD-E4622T) - to jest nowszy trochę lepsze ale nadal poniżej średniej, sam dysk SSD NVMe ok 300zł za 128GB.

Acer Aspire 7 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti (A715-71G / NX.GP9EP.004)

Nie jest to seria VN7 wiec nie ma tak dobrych matryca ale są całkiem niezłe nie licząc baterii o małej pojemności. No i do końca lutego można je mieć z rozszerzoną gwarancją.

FxJ - bardzo dziękuję za porady.

Napisałeś, że Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ to średniak. Co na to wskazuje? Na co powinienem zwracać uwagę? Czy komputery z przeznaczeniem dla graczy oprócz bardzo dobrej karty graficznej mają w założeniu słabsze jakieś podzespoły/parametry w innych obszarach użytkowalności?

Do Acera Aspire jak rozumiem musiałbym dołożyć SSD za ok 300 PLN, wtedy całość ok 4500 PLN. Nasuwa więc mi się pytanie jak wysoki powinien być budżet by zakupić komputer spełniający opisaną przeze mnie specyfikacje? Czy jest to kwestia dodatkowych 500 PLN czy więcej?

Co do cen to obecnie przeciągałem zakup laptopa z nadzieją na obniżki po premierach nowych podzespołów. Wygląda jednak na to, że ceny na rynku komputerowym jest wyjątkowo ciężko prognozować. Wydawałoby się, że bardzo szybki rozwój technologii powinien sprawiać, że każde nowinki, których pełno powinny mocno obniżać ceny obecnych modeli na rynku. Poza tym w sieci można było znaleźć artykuły gdzie spekulowano, że poprzez zwiększenie podaży kart VRAM ceny grafiki pójdą mocno w dół, to samo miało stać się z SSD. Jak widać może dla nabywców nie być wcale tak różowo :(

https://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-15-7000-7577-i5-7300HQ-GTX-1060-Max-Q-Laptop-Review.264134.0.html

55.4% sRGB / 35.2% AdobeRGB (i reszta parametrów) - zdecydowanie dla graczy ale przynajmniej ma lepsze katy.

mają w założeniu słabsze jakieś podzespoły/parametry w innych obszarach użytkowalności

Tutaj płacisz przede wszystkim za podzespoły, w tej samej cenie masz przecież np. MacBooka Air z 256GB dyskiem SSD a tu się płaci za jakość, super matryce, obudowa z aluminium, super touchpad, baterie długowieczne. Te same podzespoły z lepszą matrycą i konstrukcją to już 5000zł i więcej.

Wygląda jednak na to, że ceny na rynku komputerowym jest wyjątkowo ciężko prognozować.

Wszyscy kopią kryptowaluty na półkach sklepowych jest zerowa dostępność kart graficznych ale co się dziwić jak zamówienia na 50 sztuk są dziennie od kilkudziesięciu górników.

Wydawałoby się, że bardzo szybki rozwój technologii powinien sprawiać, że każde nowinki, których pełno powinny mocno obniżać ceny obecnych modeli na rynku.

A widzisz gdzieś laptopy z matrycami OLED, zresztą to te same firmy je produkują więc nie muszą nas rozpieszczać, postęp tak ale powolny a rewolucji brak.

Poza tym w sieci można było znaleźć artykuły gdzie spekulowano, że poprzez zwiększenie podaży kart VRAM ceny grafiki pójdą mocno w dół

Popyt przekracza znacznie podaż. A co do SSD to są właśnie teraz w dobrych cenach, przynajmniej te NVMe (super wydajne).

Aktaónie nawet możesz myśleć o Aspire 7 + Plextor 128GB M.2 2280 M8SeG (PX-128M8SEG)

Jest też seria VN7 ale te są niedostępne, świetne matryce mają więc w zasadzie nie trafiają do Polski nawet.

Cześć,

po zastanowieniu się i analizie powyższych komentarzy postanowiłem zwiększyć budżet do 5 tyś PLN.

- Czy za taką kwotę będę w stanie kupić coś zgodnego z moją specyfikacją?

- Czy warto kupić od razu 16GB RAM czy lepiej 8GB i w razie potrzeby dokupić drugie 8GB przy opisanym przeze mnie zastosowaniu?

- Takie samo pytanie dotyczące wielkości  SSD128 i 256 jesli jest HDD.

- Czy można np w X-kom-ie zrezygnować z dysku HDD? I czy warto zaoszczędzić rezygnując z niego? Mam 2 dyski przenośne.

- Czy duża jest różnica między dyskami SSD M.2 i  SSD M.2 PCIe?

Poniżej kilka linków do pozycji, które obecnie rozważam. Który byłby najodpowiedniejszy? Może jeszcze jakiś inny przy tym budżecie?

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i7-7700HQ/8GB/256+1TB/Win10 (N580VD-E4624T)

Acer Aspire 7 i7-7700HQ/16GB/256+1000/Win10 GTX1050Ti (NX.GP9EP.004)

Dell Vostro 7570 i7-7700H/8GB/128+1000/10Pro GTX1050Ti (Vostro0796)

Dell Inspiron 7577 i7-7700/8G/256+1000/Win10 GTX1050Ti (Inspiron0572V)

HP OMEN i7-7700HQ/12GB/1TB+240SSD/Win10 GTX1050 (1WB25EA)

Dell Inspiron 7577 i7-7700/16G/256+1000/Win10 GTX1050Ti tego z ratami 0% sobie kup od razu z 16GB RAM.

Czy można np w X-kom-ie zrezygnować z dysku HDD? I czy warto zaoszczędzić rezygnując z niego? Mam 2 dyski przenośne.

Dyski HDD masz cały czas montowane przez producentów

Czy duża jest różnica między dyskami SSD M.2 i  SSD M.2 PCIe?

Zerknij do działu SSD, ale jeśli chodzi o czas wczytywania w grach jest taki sam, bardziej w minimalizacji opóźnień i max transferu przy transferze wielu plików lub operacji na plikach.

Mam pytanie:

Czy w tych Dell-ach (Dell Inspiron 7577 i7-7700) podświetlenie klawiatury jest tylko czerwone? Czy jest opcja z białym podświetleniem?

A sama klawiatura? Podświetlenie na czerwono oznacza że napisy na klawiaturze tez sa czerwone? Czy może być podświetlenie czerwone a klawiatura biała?

Zdjęcie z X-com obraz.png.3e820a1418a846c6c6808d99ba326850.png

Zdjęcie tego samego modelu ze strony dell

dell.JPG

Cześć,

jestem gotowy sfinalizować swój zakup do końca marca.

Zgodnie z Waszymi sugestiami najbliższy jestem zakupu

Dell Inspiron 7577 i7-7700/16G/256+1000/Win10 GTX1050Ti (Inspiron0572V)

Mam kilka dodatkowych pytań:

a) czy do podwyższonej przeze mnie kwoty czyli 5tyś nadal jest to wg podanej przeze mnie ankiety najlepszy wybór?

b) zastanawiam się alternatywnie nad Dell Vostro 7570 (Vostro0796) . Konstrukcja wygląda bardzo podobnie czym więc te laptopy różnią się od siebie? Jakaś inna matryca? Z opisu wynika, ze kolorem :), W10 i akurat w tym przypadku wielkoscia RAMu.

c) Czy 128 RAM jest wystarczające czy warto rozszerzyć do 256? W vostro jest W10 Pro, myslicie, ze mozna zamówic Home? Czytałem, ze do użytku domowego róznica miedzy Home a Pro jest nie zauważalna.

d) FxJ - w innych wątkach pisałeś, że w kwietniu wchodzi Coffee Lake-H. Czy to oznacza, ze warto wstrzymać się z zakupem jeszcze kilka tygodni?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam

zastanawiam się alternatywnie nad Dell Vostro 7570 (Vostro0796)

To seria biznesowa, trochę zmieniona obudowa i rozszerzona gwarancja do 3 lat.

W vostro jest W10 Pro, myslicie, ze mozna zamówic Home?

Nie.

Czy to oznacza, ze warto wstrzymać się z zakupem jeszcze kilka tygodni?

Można poczekać ale nie wiadomo jak będzie finalnie z cenami.

Acer Aspire Nitro VN7-793G (NH.Q25EP.001) - ewentualnie z modeli 17,3"

19 godzin temu, FxJ napisał:

To seria biznesowa, trochę zmieniona obudowa i rozszerzona gwarancja do 3 lat.

Warto więc dopłacić do wersji biznesowej?

19 godzin temu, FxJ napisał:

Acer Aspire Nitro VN7-793G (NH.Q25EP.001) - ewentualnie z modeli 17,3"

Podany przez Ciebie Acer nie ma SSD. Rozumiem, ze ma możliwość domontowania?

Warto więc dopłacić do wersji biznesowej?

Dla firm tak i tak odliczą sobie VAT.

Rozumiem, ze ma możliwość domontowania?

Oczywiście że tak.

Zycie bez prywatnego kompa jest ciężkie, ale jeszcze cięższe jest codzienne obserwowanie nie zmieniających się cen lapków :angry: ;)

Swoją drogą zauważyłem czytając poszczególne tematy, ze w waszych propozycjach praktycznie zniknęły DELL-e  Inspiron. Specyfikacje poszczególnych osób czy pojawił sie jakiś powód?

ze w waszych propozycjach praktycznie zniknęły DELL-e  Inspiron

G3 15 3579

G3 17 3779

G7 15 7588

G5 15 5587 / G5587

Jak już to czekamy na nowe modele z Coffee Lake-H

A tańsze jak Dell Inspiron 3576 są mocno nie opłacalne, brak M.2 czy IPS.

Jak oceniacie G3, G5 i G7? Czy Dell Inspiron G3 i7-8750H (Inspiron 3579) nie ma zasłabłego chłodzenia do gier? Sa juz jakieś testy tych lapków?

G5 wygląda jakby był tym samym co 7577. A czym sie rózni od niego G7?

Dell Inspiron G5 i7-8750H/8G/128+1000/Win10 GTX1050Ti (Inspiron 5587) - będzie też G5.

G3 to najniższa seria

G5 wyższa, trochę cięższy i większy.

G7 do końca nie ma informacji o różnicy, poza tym że najdroższe jako jedyne będą mieć G7. Może dostaną lepsze matryce.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się