Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, potrzebuję pomocy w doborze odpowiedniego laptopa.

1) Mężczyzna 32 lata

2) Mam swój system Win10Pro

3) Najlepiej 17,3" ale rozważę także mniejszy

4) Dysk SSd 256GB mile widziany, napęd mam zewnętrzny więc laptop może nie być w niego wyposażony

5a) Kwota to 6500zł , ruchome. Interesuje mnie bardziej nowy sprzęt aby mieć na niego gwarancję jak już mam tyle pieniędzy wydać:)

5b) Będzie to drugi laptop przeznaczony wyłącznie do grania. Bazowy do internetu i innych rzeczy jest Asus R556L z gtx 940m ale już do grania nie wystarcza.

6) Praca na baterii jest nieistotna, nie musi długo wytrzymywać. Jakość wykonania nie jest kluczowa natomiast nie chciałbym żeby to był chiński plastik.

7) Matryca bardziej IPS matowa. Jeśli miałby to być 15,5" ekran to rozważam podpięcie pod zewnętrzny ekran. Rozdzielczość minimum FHD.

8) Laptopa będę codziennie przenosił. Stawiany będzie zawsze na jakimś biurku bądź stole. 

9) Głównie grać będę w warhammer total war II, Dawn of War III, jakieś RTSy, Wiedźmin 3, Mass Effect Andromeda, Star Wars Battlefron II itp, chciałbym pograć w te gry w FHD na co najmniej wysokich ustawieniach graficznych, ultra niekoniecznie musi być.

10) Laptop głównie do grania ale w niedalekiej przyszłości może zacznę się bawić programami graficznymi, niestety nie sprecyzuję tego bardziej. 

11) Podświetlana klawiatura mile widziana. 

12) Kupiłem tydzień temu MSI GP72MVR, niestety okazał się zbyt głośny. Wiatraki wchodziły na najwyższe obroty już po 5 minutach grania także po półgodzinnej sesji miałem już dosyć dalszego grania. Szum pracy wentylatorów był tylko nieco niższy niż z opcją włączenia Cooler Boost. Laptop zwróciłem.

13) Póki co biorę pod uwagę:

ACER Predator Helios 300 i7-7700HQ/16GB/SSD 256GB+1TB/GTX1060/W10 (PH317-51-73P6)

Dream Machines G1060-17PL20 i7-7700HQ/8GB/GTX1060

myślę także czy nie wystarczyłby mi na razie:

Legion Y520 i5-7300HQ/8GB/128SSD+2TB/GTX1050Ti 4GB

Lenovo LEGION Y520 i5 8GB 256SSD GTX1060 (80YY0036PB)

a za 2 lata kupiłbym mocną stacjonarkę.

14) Z wcześniejszego rozeznania tematu zdaję sobie sprawę, że laptopy gamingowe ciche nie są ale jeśli mam zapłacić ponad 6k za laptopa to chciałbym móc na nim komfortowo pograć na wysokich detalach w wymienionych wyżej grach. Nie interesują mnie suszarki przy których albo się będzie siedziało na słuchawkach albo grało po max godzinę i później leczyło ból głowy:P Komfort domowników bądź innych ludzi przebywających ze mną w tym samym pomieszczeniu też jest ważny więc raczej wszystkim słuchawek nie pozakładam:P

Jeśli laptop z ekranem 17''nie spełni tych wymogów to rozważam zakup tańszego sprzętu ze słabszymi podzespołami z ekranem 15''. Podobno ten y520 jest cichy.

Pozdrawiam!

Laptopa będę codziennie przenosił

To jednak sugerowałbym pomyśleć o 15,6" tak by łatwo mieścił się do plecaka.

MSI GP___ niestety okazał się zbyt głośny

Serie GP i GE są za lekkie i zbyt cienkie, przez co nie mają zbyt dobrego chłodzenie.

MSI GT72VR 7RD(Dominator)-426XPL

GT72VR 7RD-426XPL

https://www.notebookcheck.net/MSI-GT72VR-7RE-Dominator-Pro-Notebook-Review.190406.0.html

Jeśli zależy ci na dobrej kulturze pracy a waga nie będzie przeszkadzała to tylko laptopy klasy DTR .

MSI GT62VR 7RD-219XPL Dominator - 15,6" jest nawet tańszy.

Oczywiście musisz tylko zamontować dysk SSD M.2 (PCIe NVMe).

Maja też grafikę wymienną (nie wlutowaną jak inne) w slocie MXM.

Ten pierwszy Legion nie ma podanego kodu producenta, być może nie jest z Polskiej dystrybucji tylko z importu.

Ten MSI będzie znacznie cichszy od MSI GP72MVR? cena jest o 800zł wyższa i nie ma dysku SSD więc chciałbym mieć pewność:)

GP72MVR - 2,75kg

GT72VR - 3.83kg

To zupełnie inna klasa sprzętu :wink:

Jak sprawowałby się laptop z kartą gtx 970, zastanawiam się nad używką albo nawet nad tym modelem:
http://allegro.pl/msi-ge72-apache-pro-i7-12gb-ssd-hdd-gtx970-3gb-10-i7090907387.html
bądź czymś z asusa:
http://allegro.pl/outlet-asus-g752vt-i7-6700hq-8gb-256ssd-gtx970-win-i7050306289.html
Wiem, że gtx 970 jest gorszą kartą niż gtx 1060 ale czy w warhammerze total war II będzie miał znacznie lepsze rezultaty?
Z tego co czytałem opinię to hałas też jest o około 10 dB niższy niż w MSI jakkiego miałem.
Pytanie tylko czy ewentualne kupowanie używanego laptopa to dobry pomysł?
W grę wchodzi jeszcze gtx 980:

http://allegro.pl/outlet-asus-g752vy-i7-8gb-1tb-gtx980-fhd-ips-win10-i7171044700.html

ASUS G752 były całkiem dobre swego czasu ale od dawna ich nie ma, wiec nie licz że to są outlety a raczej zwroty.

czy w warhammerze total war II będzie miał znacznie lepsze rezultaty?

Wpisz w google Total War WARHAMMER + 970M i sam sprawdź na filmikach z YouTube. Ale oczywiście ilość FPS będzie większa.

Im dłużej szukam dobrego i cichego lapka tym bardziej dochodzę do wniosku, że takiego nie znajdę bo zawsze jest coś co nie spełnia moich oczekiwań a nie zamierzam płacić za laptopa ponad 7 tysięcy chyba,  że miałby gtx1070 i 17 cali no i standardowo musiałby być dosyć cichy. Prawdopodobnie kupię model z grafiką 1050ti żeby przeczekać jakiś czas aż ceny komputerów stacjonarnych zejdą do normalnych wartości i wtedy złożę mocarniejszy sprzęt do grania a słabszy laptop będzie mi służył poza domem.
Tylko przy tym gtx 1050ti też potrzebuję czegoś dosyć cichego, póki co lenovo y520 pod tym względem wychodzi najkorzystniej. Jest jeszcze taki MSI:

MSI GV72 7RE -1264XPL

ale obawiam się, że będzie tak samo głośno "suszył" jak ten, którego miałem:/

Prawdopodobnie kupię model z grafiką 1050ti żeby przeczekać jakiś czas aż ceny komputerów stacjonarnych zejdą do normalnych wartości

Na razie to tylko o podwyżkach się mówi, nawet procesorów.

Jeszcze sobie przemyśl 15,6" laptop + monitor/TV

Lenovo Legion Y720-15 i7-7700HQ/8GB/1000 GTX1060 + cashback

W sklepie pod nosem mam laptopa Acer Predator Helios i7- 7700HQ, 15,6'', gtx 1060, ssd 256GB+ 1TB, 16GB ramu za 5300zl niecałe. Zastanawiam się czy nie sprawdzić na miejscu jak działa pod obciążeniem i może się na niego zdecyduję. Chociaż te lenovo y520 albo y720 kuszą bo z tego co czytam są dosyć ciche no i dochodzi ta promocja. Tylko na czym ona polega, nie dostaje się kasy tylko kartę z kwotą 500 (bądź 300) do wykorzystania na zakupy w danym sklepie?

nie dostaje się kasy tylko kartę z kwotą 500 (bądź 300) do wykorzystania na zakupy w danym sklepie?

Dostaje się kartę ale idziesz pod sklep (dowolny) i prosisz by ktoś zrealizował go dodatkowo. Ja tak jak miałem bony Sodexo wymieniałem je na gotówkę.

To idź przetestuj, niestety to nie Predatory (DTR) i trochę za bardzo się nagrzewają.

Aha czyli za tą kartę mógłbym sobie wziąć jakiś monitor do laptopa, jak sugerowałeś. To jest dobra myśl:) Rozwiąże problem szukania cichego lapka 17 calowego co wiąże się z ogromym kosztem. Kupując lenovo z prockiem i7 dostaję grats monitor. Laptopa łatwiej będzie mi transportować codziennie a na brak oglądania gier na małym ekranie nie będę narzekał bo zawsze będę mógł się podpiąć pod monitor. Dzięki za sugestie:)

Od samego początku to sugeruję w związku z tym co napisałeś w ankiecie.

Widziałem dzisiaj tego y520 w media markt, faktycznie ten plastik jest tandetny. Dół obudowy przy klawiaturze jest jeszcze ok ale góra od ekranu to porażka. Bałbym się, że to zaraz gdzieś pęknie.

To jest jeszcze wcześniejsza generacja, przed bardzo mocnym liftingiem a ten sklep nie sprzedaje nowych tylko odnowione :getlost:

Nic z wyższej półki nie jest na tyle ciekawe żeby za to bulić jak za dobrą stacjonarkę więc dorwałem w lombardzie lenovo y520 w podstawowej wersji z i5 i gtx 1050. Dałem 2700 za prawie nówkę bo kupiona była 23 stycznia 2018. Potrzebuję jednak dokupić dysk ssd najlepiej 256GB, co warto wrzucić do tego laptopa? Ogólnie jest to budżetowy model na przeczekanie zanim nie spadną ceny kart graficznych bo będę składał docelowo coś mocnego na stacjonarce.  

Bardzo dziękuję, widzę, że czeka mnie srogi wydatek więc jeszcze przetestuję lapka na normalnym dysku i wtedy zdecyduję. Jeszcze raz bardzo dziękuję FxJ za wszystkie porady, pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.