Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

Szukam laptopa w cenie między 2000 a 3000 zł. Będzie on służył głównie do wycinania krótkich scen z meczów (analiza video) i wyrenderowania ich później na dysk.
Głównie korzystam z programów do analizy video, movie maker i GIMP.
Potrzebny również do zagrania czasem w Football Managera albo starsze części Call of Duty:P

Generalnie chciałbym żeby nie był on zbyt duży ponieważ często zabieram go ze sobą w trasę.
Dobrze też jakby posiadał on CD-ROM - Choć jeśli tego nie będzie to jakoś sobie poradzę

Plusem byłaby również dobra bateria.

Pozdrawiam serdecznie.

1)Mężczyzna, 25 lat
2) Może być bez systemu ale jeśli będzie 10 to też nic się nie stanie (Choć jeszcze na nim nie pracowałem)
3)Jeśli chodzi o wagę to chciałbym żeby był możliwie jak najlżejszy choć też nie popadajmy w paranoję - teraz noszę Acer Aspire 7750G i jakoś daję radę choć nie ukrywam, że interesuję mnie coś lżejszego:)
4)Jeśli chodzi SSD i HDD tutaj zdam się na wasze opinie. A co do napędu CD/DVD to już dostałem odpowiedź, że mogę spokojnie tanio takowy dokupić zewnętrzny także nie jest konieczny.
5a) Maksymalnie 3100 na samego laptopa + dopiszcie czy zalecacie podstawkę chłodzącą do niego - Jeśli takowy laptop będzie za 2400 to byłoby bardzo pożądane;))
5b) Na ten moment pewnie 4-5 lat chciałbym go używać. Byłby to jedyny komputer.
5c) Zakupu dokonałbym w ciągu 2-3 miesięcy
6)
7)Napewno często będę pracował na zewnętrznym monitorze
8) Używany będzie głównie w domu ale też co jakiś czas zabierany na wyjazdy i praca w busie. Potrzebny też będzie do podpięcia do rzutnika i wyświetlenia kilku scen.
9)Football Manager 18, Call of Duty II, Orignal War
10) GIMP, Windows Movie Maker, Może Sony Vegas  w niedalekim czasie, Sport Live Tag, Format Factory, Longo Match.

Generalnie głównym zajęciem na tym laptopie będzie łączenie ze sobą 2 połów meczu (2-4GB jedna). Następnie wycinanie z tego około 150-200 scen i renderowanie ich na dysk.
11)Podświetlana klawiatura może się przydać
12) Do tej pory pracowałem tylko na ACER Aspire 7750G, kolor najlepiej szary lub czarny
13)Do tej pory polecano mi: Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/1TB RX560,  Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/1TB RX550, DELL M4600 lub M4700, Hyperbook N85 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050
14)brak

Potrzebny też będzie do podpięcia do rzutnika

Jeśli nie ma HDMI to będziesz potrzebować przejściówkę na analogowy D-SUB (VGA).

Może być bez systemu ale jeśli będzie 10 to też nic się nie stanie (Choć jeszcze na nim nie pracowałem)

Do nowych laptopów tylko Windows 10.4  - o starszych zapomnij.

Napewno często będę pracował na zewnętrznym monitorze

Jaki model, z HDMI czy Display Port?

Zakupu dokonałbym w ciągu 2-3 miesięcy

To radzę coś dozbierać i podbić temat za 2-3 miesiące, w kwietniu wyjdą nowe procesory intela dla laptopów.

Do renderowania krótkich filmów

Lenovo IdeaPad 700-15ISK 80RU00NGPB z i7-6700HQ + dokupienie dysku SSD M.2 - to taka najtańsza opcja z nowych.

Do tej pory polecano mi: Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/1TB RX560,  Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/1TB RX550

Tylko procesory HQ z dobrym chłodzeniem do tego celu, procesory U łapią "power limit throttling".

Hyperbook N85 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 - bardziej do grania się nadają te kadłubki Clevo.

No właśnie różnie, na swoim monitorze podpinam się przez HDMI ale często jak muszę się podpiąć do monitora gdzieś na wyjazdach to jest już Display.

Napewno też konieczny będzie czytnik kart pamięci.

A jakich firm podstawki chłodzące polecacie?

generalnie chciałbym na podstawkę wydać możliwie jak najmniej, ale jeśli lepiej dołożyć bo te za 50 zł nie zdają egzaminu to mogę coś dorzucić.

Witam ponownie,

Generalnie wszystkie moje wymagania pozostają te same jednak jeśli chodzi o kwotę to waha się ona między 2500 a 3000zł.

Laptop potrzebny jedynie do renderowania krótkich scen z video- chodzi mi o szybkość renderowania tychże scen.

Do niego dokupię napewno jeszcze podstawkę chłodzącą + jeśli będzie potrzeba - nagrywarkę DVD(tych kosztów nie wliczam w podane wyżej).

także jeśli komuś nasuwa się jakaś propozycja to będę wdzięczny za sugestie:)

Pozdrawiam

Laptop potrzebny jedynie do renderowania krótkich scen z video

W zasadzie każdy z tych się do tego sprawdzi

MSI PL62 i5-7300HQ/8GB/1TB MX150 (PL62 7RC-021XPL)

ASUS FX503VD-E4082 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 (FX503VD-E4082)

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 (N580VD-E4622)

Ale oczywiście GTX 1050 jest 2x wydajniejszy od MX150, więc bardziej się opłaca kturegoś z Asusów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.