Skocz do zawartości

rrej

Dysk SSD M.2 do MSI GV62 7RD

Polecane posty

Witam serdecznie, planuję dokupić dysk SSD do tego laptopa GV62 7RD-1890XPL , ale jestem w tym temacie kompletnie zielony. Na stronie producenta w opisie jest "storage: 1x M.2 SSD Combo (NVMe PCIe Gen3 x4 / SATA ) czyli domyślam się, że powinienem szukać dysków SSD PCIe NVMe - 2280 (80mm x 22mm). Znalazłem już temat założony przez FxJ i wybrałem najtańszy z listy ;p

Plextor M8SeG 128GB

Czy będzie on na pewno pasował do tego lapka? Ew może znalazło by się coś jeszcze trochę tańszego, ale w miarę dobrego? 

Druga opcja odpada ;) 128 wystarczy i stówka w kieszeni.

A co myślisz o tej? ta sama cena co adaty, też MLC, ale odczyt i zapis większy, chociaż nie wiem czy tym powinno się sugerować ;p

I czemu brak radiatora przy SSD to nie problem?

Niedostępny.

I czemu brak radiatora przy SSD to nie problem?

Na kościach RAM nie masz radiatora a działają bezproblemowo.

Siema, jako że nagle pierwszeństwo kupna miał nowy akumulator, dopiero teraz kupuje SSD :D Przejrzałem jeszcze raz oferty w internecie i chyba zdecyduje się na Adata SX8000NP 128GB, mam jeszcze rabacik 3%, wyjdzie ok 271 zl, więc cena całkiem spoko, bardzo będzie odczuwalna różnica względem tego Plextora 128M8PeGN?

A powiedz wpierw, w jakie gry gracz na nim? Bo jeśli dobrze dedukuję to 128GB to dla ciebie będzie za mało.

Najwięcej gram w Rainbow Six Siege, inne tytuły jakie chcę przejść to m.in Gta 4, 5, Wiedźmin 2-3, BFy itd, głównie najpopularniejsze gry ;) Można powiedzieć, że R6 główna + jedna dodatkowa na zabicie nudy, przejdę dodatkową, to kasuję i instaluję następną w kolejce, nie będę miał więcej niż 2 gry równocześnie na dysku ;p a jak coś to zostaje jeszcze hdd.

Nie ;) 128 gb starczy, tylko zastanawiam się czy dokładać do Plextora, ma lepszy odczyt/zapis, ale wyjdzie drożej ok 40-45 zł z przesyłką, a ta Adata też jest w polecanych dyskach w podpiętym poście.

Kurczę, 100 zł więcej niż Adata, a to sporo jak na kieszeń studenta ;D a tej wydajności przy zwykłym użytkowaniu i tak pewnie nie wykorzystam.

Witam ponownie, chce sobie dokupić jeszcze jeden dysk SSD, ale do starego laptopa i nie NVMe a 2,5.

Obecnie mam w nim jakiś HDD pod SATA II, wymienić chcę na Micron M1100 256GB (MTFDDAK256TBN), muszę dokupić jakąś przejściówkę czy wystarczy przepiąć stary na nowy dysk?

SATA jest wstecznie kompatybilne i nic nie potrzeba robić, złącze i przewody są takie same.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się