Skocz do zawartości

MrTime

Antena do wzmocnienia sygnału LTE.

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam router Huawei B529 który otrzymałem przy zakupie internetu t-mobile LTE domowego bez limitu ( i lejków) do 60mb.  Router został wysłany do osoby która mieszka na wsi i ma dość słaby sygnał, tak myślę. Pierwszego dnia download wynosił około 3mb a upload ~4mb. W ustawieniach zmieniłem tej osobie na pasmo 5Ghz, niby zmienione ale po odświeżeniu "pasmo robocze" zmienia się z powrotem na 2,4ghz, mimo to internet działa dużo lepiej i aktualny wynik o każdej porze dnia wynosi od 12mb do 15mb download oraz od 2 do 7 mb upload.  Screen z ustawień http://scr.hu/21sx/dyk1u   Chciałbym tej osobie dokupić jeszcze antenę która wzmocni sygnał i będą lepsze wyniki download/upload oraz w opóźnieniach (ping).  Z tego co czytałem na temat tego router'a można własnie wzbogacić go o antenkę, jednak nie chcę kupować czegoś w ciemno i byle co. Do 100zł znajdę odpowiednią antenę? 

Dodam jeszcze że aktualnie ping wynosi na polskim serwerze od 25 do 50, a na zagranicznym od 60 do 70. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to nie widziałem. Gdzieś przeczytałem że ten router obsługuje sieć 5ghz która jest mniej obciążona to ją znalazłem tam i włączyłem, ale mimo to internet zaczął lepiej chodzić po tym. W ustawieniach sieci mogę wybrać preferowany tryb, 2g, 3g oraz lte. Jak ustawie LTE a zasięg będzie w danym momencie słabszy to nie przerwie internetu? Osoba która aktualnie ma ten router mieszka na wsi. 

Antenę kupie w przyszłym miesiącu, dzięki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdzieś przeczytałem że ten router obsługuje sieć 5ghz która jest mniej obciążona

Dokładnie tak ale chodzi o laptopy z takimi kartami w blokach, do grania, stremowania filmów 4K na telewizor.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta