Skocz do zawartości

Surchon

[~4000]Gry/uczelnia - wydajny laptop z mocną baterią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z racji tego, że mój tablet Lenovo Yoga 2 odmówił posłuszeństwa, a laptop powoli dogorywa to muszę zaopatrzyć się w jakiś sprzęt. Ważną informacją może być to, że za jakiś czas (?pół roku?) planuję zakup stacjonarki. Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Odpowiedzi:

1)  Laptop/Ultrabook będzie dla mnie - 20 letniego studenta zaocznego lubiącego sobie pograć w gierki. Czasami rodzice będą z niego korzystać - ale to tylko przeglądanie internetu czy układanie pasjansa.
2) Potrzebuję notebooka z windowsem.
3) Interesuje mnie matryca 15,6". Waga nie jest bardzo istotna, lecz dobrze by było, gdyby urządzenie było lekkie.
4) Szczerze przyznam - nie wiem. Wydaje mi się, że raczej SSD - prosiłbym, aby dobrać go do moich potrzeb :) Na napędzie mi nie zależy - może być, ale nie musi.
5) Na ten sprzęt chciałbym wydać maksymalnie 4000zł, ale jeśli nie znajdzie się nic wartego uwagi w tych pieniądzach to mogę trochę dołożyć do tej kwoty. Z drugiej strony jeśli trafi się coś droższego - ale sporo lepszego to również wezmę to pod uwagę. W grę wchodzą tylko nowe urządzenia - jeśli miałby być jakiś zestaw to z myszką lub podkładką pod laptopa (plecak lub torba nie są mi potrzebne).
5b) Chciałbym, aby sprzęt posłużył mi jakieś pięć lat. Oczekuję więc wysokiej jakości wykonania sprzętu. W domu mam prawie 6 letniego laptopa Lenovo Y580. Jak wspominałem na początku, planuję za jakiś czas zakup komputera stacjonarnego.
5c) Zakupu muszę dokonać jak najszybciej. Nie mam sprzętu na uczelnię.
6) I tutaj rodzi się problem - jakość wykonania jest bardzo ważna, gdyż laptopa chcę mieć długo. Oczekuję też wysokiej wydajności, aby od czasu do czasu móc sobie pograć w jakieś gierki (na wyjazdach czy nudnych wykładach, ale do póki nie kupię sobie stacjonarki to również w domu). Czas pracy na baterii również jest bardzo ważny, bo urządzenie będę zabierał na uczelnie, a tam dostęp do prądu mam ograniczony - więc bateria musi mi wytrzymać te 8h (niewymagające prace - surfowanie po internecie, przeglądanie prezentacji czy praca w niewymagających programach).
7) Rozdzielczość jaka mnie interesuje to Full HD bądź wyższa. Co do matrycy to zdam się na was - chciałbym mieć dobre kąty widzenia, dobre odwzorowanie barw oraz możliwość pracy na dworze nawet w słoneczne dni. Nie planuję pracować z dodatkowymi monitorami.
8) Sprzętu będę używał na uczelni, podczas wyjazdów, w domu przy biurku no i czasami w łóżku. Raczej nie planuję zabierać go za granicę.

9) Chciałbym móc sobie pograć w gierki podczas wyjazdów, nudnych wykładów i w domu dopóki nie kupię sobie stacjonarki. W szczególności będą to gry typu World of Tanks, dota 2 czy Skill 2. Nie będę ukrywał, że chętnie zagrałbym w nowe Far Cry czy GTA 5 - ale wiem, że w tym budżecie to raczej mało prawdopodobne. 
10) Raczej nie będę korzystał z jakichś bardzo wymagających programów. Na porządku dziennym będzie przeglądarka, pakiet office, oglądanie filmów - ważne jest dla mnie, abym mógł podłączyć do laptopa głośniki 5+1 (mogę to zrobić jednym jackiem).
11) Konkretnych wymagań tego typu, które muszą zostać spełnione nie mam. Chociaż fajnie byłoby mieć modem LTE i co najmniej parę wyjść usb 3.0 :)
12) Chciałbym, aby sprzęt gwarantował mi swobodną mobilność oraz cechował się ładną estetyką. Zabieram swój sprzęt na uczelnię i wszelkiego rodzaju wyjazdy, więc zależy mi na tym, aby moje urządzenie dobrze o mnie świadczyło i było w miarę możliwości lekkie. Nie mam preferencji co do marki. Do tej pory do bardziej wymagających czynności korzystam z laptopa Lenovo Y580, a na uczelnie i wyjazdy zabierałem Lenovo Yogę 2 (na windowsie).
13) Przeglądałem dużą ilość sprzętu - ale nic konkretnego nie wpadło mi w oko.
14) Podsumowując - potrzebuję sprzętu wydajnego, lekkiego, z mocną baterią, który nie zrujnuje mojego budżetu. Czy będziecie w stanie pomóc mi znaleźć coś w takiej kwocie?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

więc bateria musi mi wytrzymać te 8h

Nie da rady żaden z grafiką dedykowaną, zostają ci jedynie ultrabooki w tym przedziale cenowym.

jeśli miałby być jakiś zestaw to z myszką lub podkładką pod laptopa

To podchwytliwe pytanie było, zawsze unikaj zestawów jeśli nie są to dodatki od producenta (z jego logo) bo są zawsze wliczone w cenę.

chętnie zagrałbym w nowe Far Cry czy GTA 5 - ale wiem, że w tym budżecie to raczej mało prawdopodobne. 

W GTA5 bez problemu na umiarkowanie wysokich.

ważne jest dla mnie, abym mógł podłączyć do laptopa głośniki 5+1 (mogę to zrobić jednym jackiem)

Że co? Jednym jackiek 5.1? Niby jak? Tylko S/PDIF w zasadzie byś potrzebował kartę na USB np. Audiotrak Maya U5 (sprawdzają się świetnie do PC-ta też - mniejsze zakłócenia) lub zmienić głośniki na takie z BT np. Edifier R1700 lub R2600.

Ważną informacją może być to, że za jakiś czas (?pół roku?) planuję zakup stacjonarki.

Acer Aspire 7 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti na tą chwilę ten Acer puki jest promocja na rozszerzoną gwarancję do trzech lat. Plus dołożyć dysk SSD NVMe (M.2) na system.

Będziesz mógł sprzedać z pełną gwarancją jak będziesz mieć stacjonarkę a zamiast tego kupisz sobie ultrabooka na uczelnie.

Dell Inspiron 5577 i5-7300HQ/8G/256/Win10 GTX1050 - ewentualnie ten Dell ma świetną baterie ale kosztem matrycy TN i słabszej grafiki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1) Czas działania na baterii oczywiście przy prawie zerowym obciążeniu - wtedy laptop mógłby lecieć na integrowanej. Nie znajdzie się nic takiego?

2) Tutaj odpowiedziałem na pytanie z ankiety - jeśli by było coś takiego, to by nie przeszkadzało. Jak nie będzie to nawet lepiej.

3) O to bardzo dobra informacja :)

4) U siebie w głośnikach (Lenovo z906) mam wyjście AUX i podłączam cały zestaw tym jednym jackiem. Ewentualnie mogę sobie dokupić BT do nich.

5) Z tym, że ja nie chcę sprzedawać później tego urządzenia, bo będzie mi potrzebne na różnych wyjazdach. Komputera ze sobą zabierał nie będę.

A coś z ultrabooków? Ewentualnie jaką kwotę musiałbym przeznaczyć na taki sprzęt, aby spełniał moje wymagania? A co sądzisz o takim asusie:

ASUS VivoBook S15 S510UN-8 i5-8250U/8GB/256+1TB/Win10 (S510UN-BQ178T)  

Po prostu muszę mieć jakiś w miarę wydajny sprzęt, z którego na uczelni będę mógł dużej korzystać pod niskim obciążeniem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mam wyjście AUX i podłączam cały zestaw tym jednym jackiem

Czyli nie masz 5.1 i nie ma takiej możliwości co najwyżej same głośniki może mają jakąś opcję matrix czyli symulowane. Do 5.1 potrzebne są 3 przewody.

wtedy laptop mógłby lecieć na integrowanej

Musiałbyś jeszcze powyłączać akceleracje we wszystkich przeglądarkach i innych programach.

Co sądzę, to takie tańsze ZenBooki nie tak dobrą konstrukcja czy matrycą.
ASUS VivoBook S15 S510UN-8 i5-8250U/8GB/1TB/Win10 MX150 + Plextor PX-256M8PeGN jeśli już

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak pisałem - nie siedzę w temacie, nie znam się na tym zbyt dobrze. Jak bardzo musiałbym zwiększyć budżet, aby znaleźć coś sensownego? Ten asus wygląda możliwie - parametry ma nie najgorsze, czas pracy na baterii też powinien być ok (ciekawe czy producent znacząco minął się z prawdą...). Może znajdzie się coś trochę droższego, ale bardziej sensownego??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lepsze oczywiscie że są ale z modeli biznesowych ThinkPad T470ThinkPad T470p czy Latitude 5480 - producenci dają na nie gwarancje trzy letnią.

ciekawe czy producent znacząco minął się z prawdą...

Patrz na pojemność baterii w mAh/Wh bo to najważniejsze, zwykle i tak działa znacznie mniej bo oni testują to przez jakieś programy.

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB/Win10 ten pod względem wydajności byłby lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko, że na takich z modeli biznesowych sobie gierki nie odpalę. Ten Asus VivoBook Pro pod względem wydajności byłby lepszy, ale znowu bateria nie trzyma zbyt długo: LINK Z NOTEBOOKCHECK

Patrząc po wydajności i czasie pracy na baterii trafiłem na takiego ZenBooka, ale on już trochę za bardzo przekracza moje możliwości finansowe: ASUS ZenBook Pro UX550VD. On przede wszystkim ma potężny 73Wh akumulator.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ale znowu bateria nie trzyma zbyt długo

Wydajność akumulatora

luz - 10h 9min

sieć przez WLAN v1.3 - 6h 32min

Big Buck Bunny H.264 1080p - 5h 52min

obciążenie - 1h 22min

No niestety nie da się tego pogodzić

On przede wszystkim ma potężny 73Wh akumulator.

To jeden z laptopów które trudno dostać bez wady fabrycznej, od matryc po touchpady - ciężko o bezproblemową sztukę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydajność baterii w okolicach 6h nie jest tragiczna - tylko przez jaki okres czasu ona będzie tyle trzymać...

Czyli mówisz, że na te ZenBooki nawet nie zwracać uwagi, ze względu na wady fabryczne? A znajdzie się coś z podobnie pojemnym akumulatorem? Bo jak tak patrzę to niestety urządzeń z takimi akumulatorami i podobną wydajnością nie ma zbyt wiele :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zeszłoroczny Dell Inspiron 15 7567.

Dell Latitude 5480 / 5580 - w konfiguracji z największymi bateriami.

Tak realnie najlepiej było by kupić ultrabooka z i5-8250U by działał jak najdłużej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten Dell Inspiron 15 7567 też dość ciekawie się prezentuje. Co do Dell Latitude to tutaj raczej sobie w nic nie pogram. 

Ultrabook z procesorem niskonapięciowym wytrzymałby najdłużej na baterii, ale tego z GTX 1050 w zestawie raczej nie dostanę. Jedyne co to jak coś ciekawego by się znalazło z MX150. Z tego co już mi pomogłeś najbardziej skłaniałbym się ku temu asusowi vivobook lub ewentualnie zenbook (ale tego odradzasz, ze względu na wady fabryczne?). Ten dell też wygląda dosyć ciekawie, ale z drugiej strony jest już sporo cięższy i trochę większy gabarytowo.

Jutro jeszcze przejrzę sobie ultrabooki z kartą MX150 - może znajdę coś ciekawego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ale tego odradzasz, ze względu na wady fabryczne?

Nie wiem jak aktualne ale te pierwsze nie były ok, możesz zamówić i sprawdzić najwyżej zrobisz zwrot.

W przyszłym roku będzie ich znacznie więcej, teraz tylko trochę ich wypuścili.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę pooglądałem, przejrzałem testy etc. Raczej będę szukał sprzętu z kartą graficzną gtx 1050, za tym idzie procesor intel core i5 7300HQ lub i7 7700HQ i odpowiednio mocną baterią (myślę, że powyżej 70 Wh będzie ok?). Oprócz tego wydaje mi się, aby brać pod uwagę tylko matrycę IPS? Jeśli zwiększę budżet o 1000-1500zł znajdzie się coś ciekawszego?

Z tego co biorę obecnie pod uwagę to Asus'a Zenbook'a i Dell'a Inspiron'a 15 7567.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest Dell XPS http://allegro.pl/dell-xps-15-9560-i7-8gb-256ssd-gtx1050-fhd-win10-i7086683823.html tylko kurczę nie wiem czemu nowsze wersje z i7 nie mają zawsze tego większego akumulatora ten z allegro wynika z opisu, że ma mniejszy. Mam 9550 z większym ako (chyba 93 Wh) i przy internecie do 10h ciągnie. Ten XPS pod względem matrycy, designu spokojnie bije praktycznie wszystko w tej cenie, jakość wykonania wspaniała. Ale jest to jednak naleśnik i coś za coś - gorsze chłodzenie od gamingowych, przez cienką konstrukcję możliwa większa awaryjność.

Za tydzień są największe targi komputerowe świata, tam na pewno sporo konstrukcji będzie miało premiery stąd sądzę zaczęła się spora wyprzedaż laptopów z poprzednich generacji.

Popatrz co tam ogłoszą i może łykaj ultrabooka z MX150, ale to sporo mniejsza wydajność od XPSa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przejrzałem te delle na x-komie i mają większe aku, ale tylko w wersjach 4k, które znacznie przekraczają moje możliwości finansowe (powyżej 9 tysięcy kosztują).

Więc dobrze poczekać do tych targów z zakupem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie. Poszedłem za radą i trochę się wstrzymałem do tych targów. Wyszło tam coś ciekawego na co warto zwrócić uwagę/poczekać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie same ultrabooki plus Jeden Acer z Radeon RX 560. Sporo biznesówek Della czy Lenovo Thinkpad.

Ale przynajmniej Acer kontynuuje promocje na przedłużoną gwarancję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, dzięki. Ale jest szansa, że jeszcze się coś pojawi? Najwyżej jeszcze trochę będę bez sprzętu... Tradycyjnie z zeszytami na uczelnię.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wpisz w google nazwę uczelni + Imagine Premium / Microsoft DreamSpark.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To napisz jak będziesz mieć ogarnięty już :smile:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A zmieni to coś poza tym, że będę mógł mieć laptopa bez systemu? :P Tak pytam, bo ni cholery się na tym nie wyznaję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A zmieni to coś poza tym, że będę mógł mieć laptopa bez systemu?

W tej samej cenie trochę lepsza konfiguracja lub SSD w tej samej cenie.

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 + SSD 256GB NVMe

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050

https://www.notebookcheck.net/Asus-VivoBook-Pro-15-i7-7700HQ-GTX-1050-Laptop-Review.257952.0.html

Tak realnie ok 6 godzin na baterii.

Dell Latitude 5480 z 8500mAh - wystarczy nawet na 12 godzin. Ale to sprzęt czysto do pracy - model biznesowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta