Skocz do zawartości

Huor

Dell Inspirion 15 5577 (15'6)

Polecane posty

Witam. Dzis otrzymałem laptopa 

Dell Inspiron 15 5577 15,6" Intel® Core™ i5-7300HQ - 8GB RAM - 256GB SSD GTX 1050 4GB. Po krótkiej konfiguracji paru aktualizacjach oraz pobrania najnowszych sterowników nvidii, zainstalowałem steama i pobrałem grę sprzed dekady - Team Fortress 2. Gra o śmiesznych wymaganiach jak na dzisiejsze czasy. Na powyższej specyfikacji powinna śmigać w 60 fps. Tylko że nie. Gra ścinała się okropnie mimo tego że licznik fps że steama pokazywał średnio 45-60 fps. Bez względu na ustawienia graficzne gra cięła się wszędzie tak samo. Pomyślałem że to wina kiepskiej optymalizacji tf2 więc pobrałem grę portal 1 również sprzed dekady i ta sama identyczna sytuacja wystąpiła. Proszę powiedzieć mi jak mam rozwiązać tę sytuację. Wolałbym nie zwracać tego laptopa. Zwłaszcza że wygląd jak i specyfikacja mi odpowiada. Pozdro.

Nie bardyo rozumiem co FxJ masz na myśli poprzez pełny windows update. Mam te wszystkie sterowniki ze strony della pobrać i zainstalować? Na tej stronce della zrobiłem test karty graficznej. Wyszło że brak błędów ale pod spodem był następujący dopisek:

"Wszystkie testy diagnostyczne urządzenia zakończyły się powodzeniem. W niektórych przypadkach problemy z wydajnością wideo mogą być spowodowane nieaktualnym oprogramowaniem lub sterownikami.

Spróbuj pobrać najnowszą wersję sterownika ze strony Sterowniki i pliki do pobrania firmy Dell.
Niektóre problemy z grafiką i grami można rozwiązać przy użyciu aplikacji Microsoft Fix it dotyczącej rozwiązywania problemów z wideo i grami w systemie Windows.
Jeśli problem dotyczy jednej aplikacji, skontaktuj się z dostawcą oprogramowania w celu uzyskania rozwiązania.
Wskazówki dotyczące rozwiązywania typowych problemów z wyświetlaniem grafiki na monitorach i ekranach LCD można znaleźć w artykule bazy wiedzy firmy Dell Problemy z monitorami komputerów stacjonarnych i przenośnych ekranów. "

Co tu sie odpier.. to ja nawet nie..  Dzięki za pomoc ale dalej nie mam pojęcia co robić z tym fantem. Dodam że testy graficzne na tej stronce wygladały jak cutscenki z half life'a 1. Mimo to mój GTX 1050 4GB osiągał koło 45 czy 60 czasem 20 fpsów.... WAT

Sterowniki pobrałem te co miały coś wspólnego z grafiką. Dalej nic. Nawet mi się przeglądarka zdaje ścinać. Dzięki za pomoc ale nie do końca rozumiem co masz Pan na myśli mówiąc pełny windows update. /laik

Dodam jeszcze że jak klikam tam "wykryj sterowniki" w celu znalezienia przez przeglądarkę brakujących zasobów w sterownikach, wyskakuje komunikat :"Nie znaleziono aktualizacji sterowników. Twój system ma zainstalowane najnowsze aktualizację". Co ja mam do hu wacława począć.

Dodam że testy graficzne na tej stronce wygladały jak cutscenki z half life'a 1. Mimo to mój GTX 1050 4GB osiągał koło 45 czy 60 czasem 20 fpsów.... WAT

90% osób z nowym laptopem ma ciągle to samo, problem z systemem bo Windows Update włączyć i pobrać wszelkie aktualizacje. Jak ci się pokaże na pulpicie aktualizacja do to też - Fall Creators Update (Redstone 3).

Co ja mam do hu wacława począć.

To znaczy że masz wszystkie aktualne - a przynajmniej wersje przetestowane przez Della.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Jak będzie nadal problem to zrób czystą instalację systemu i od razu po niej zacznij aktualizować i daj czas aż sobie później telemetria i defender zeskanują pliki na dysku.

Zrobiłem parę aktualizacji windowsa, della. Wszystko zaczęlo działać jak powinno. Przez parę godzin niestety. Teraz te same problemy występują. Fps'y w grach wysokie a mimo to się ścinają. Zauważyłem że np w TES:V Skyrim, wydajność nie jest najgorsza ale gdy zaczynam ruszać myszką wszystko się pieprzy. Czy to jest faktycznie normalne w każdym laptopie nowym? Żeby użytkownik musiał nurkować po internetach głowić się aby przyprawić do działania coś za co powinno działać i za co zapłacił? Nie wiem o co chodzi z tym windows update. Wszedłem w ten twój link microsoftu. Pobrałem to do czego był ten link. Dwuklikiem odpaliłem. I w ułamek sekundy "zainstalowała" się aktualizacja wyświetlając komunikat:"Thank you for updating the latest version on Windows 10", zupełnie jakby żadna aktualizacja nie miała miejsca. Co to znaczy czysta instalacja systemu? Dziękuję za aktywną pomoc FxJ.

Zauważyłem równiez spadek wydajności jeśli chodzi o oglądanie filmów na yt oraz przegladanie internetu. wtf. W windowsie 10 jest zainstalowana wersja próbna minecrafta. Jestem gotów stwierdzić że windows 98 lepiej by sobie z tą gierką poradził niż ten dell obecnie. Tnie się że aż obudowa chrupie.

Co to znaczy czysta instalacja systemu?

Pobierasz system w pliku ISO na pulpit i instalujesz w trybie UEFI na pendriva.

No niestety Windows wydał do 10-tki już 5 dużych aktualizacji i trochę to namieszało przy fabrycznie instalowanym.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.