Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz, moja sytuacja z zamiarem kupna laptopa konwertowalnego się trochę zmieniła. Sprezentowałam sobie osobno tablet z rysikiem i teraz szukam po prostu klasycznego laptopa z potężnymi bebechami i dobrą kulturą pracy. 

1) Laptop dla grafika 2d, intensywna obróbka grafiki w Photoshopie. Mobilny sprzęt na lata.
2) Nie musi posiadać oprogramowania - licencje mam zapewnione u pracodawcy.
3) Rozmiar matrycy jaki mnie interesuje: 13,3”-15,6". Im mniejsze gabaryty i waga tym lepiej.
4) Laptop musi posiadać dysk SSD min. 256 GB i RAM 16GB w standardzie DDR4. Byłoby super gdyby obudowa była rozbieralna a komponenty wymienialne (karta graficzna, RAM, płyta główna itd.)
5) Maksymalna kwota nie jest określona. Warunek jest jeden: coś z rewelacyjnym stosunkiem jakość/cena. 

5b) Sprzęt powinien wytrzymać minimum cztery lata. Będzie to jedyny komputer dla grafika w biurze.

5c) Kupno jak najszybciej
6) Jakość wykonania, wydajność i kultura pracy są dla mnie najistotniejsze. Czas pracy na baterii nie jest aż tak ważny, bo z reguły mam dostęp do gniazdek.
7) Nie przykuwam uwagi do typu matrycy ani rozdzieczości, bo w większości przypadków podpinam się pod dodatkowe, graficzne monitory (HDMI).
8) Będzie używany głównie w biurze, sporadycznie w domu i w miejscach publicznych. Nie używam komputera w podróży.
9) Gry - nie dotyczy; preferowane karty graficzne dedykowane do obróbki grafiki np. FirePro albo Quadro

10) Programy:

■ konkretne programy tj. Adobe Ps/Ai/iD/XD - profesjonalnie/zawodowo/na studia. Rozbieżność wagi projektów jest duża. Dziennie generuję pliki robocze (*.psd) ważące po 2-3GB każdy.

■ inne multimedia, praca biurowa

■ wszystko o zastosowaniu - szybki import i eksport dużych plików (Photoshop), bezawaryjność podczas przetwarzania dużej ilości danych.

11) Wymagania specjalne: chociaż jeden port USB-C, podświetlana klawiatura, czytnik linii papilarnych (to już bardziej fanaberia, ale ile można wklepywać hasło), dedykowana karta graficzna
12) Osobiste preferencje: jasny kolor obudowy, mam dość tych ciemnych i przytłaczających kloców. Mam zaufanie do marki DELL w przeciwieństwie do Lenovo, którego używam aktualnie i jest tandetą.
13) Aktualnie rozpatrywane modele:
 ■ JESTEM OTWARTA NA PROPOZYCJE

14) Istotne informacje, których nie ujęła ankieta.
 ■ aktualnie posiadam Lenovo G510 - i5-4210M - 4 rdzenie/ 16GB RAM/ SSD 120GB/ Intel HD Graphics 4600/ 
 ■ potrzebuję i7 - 7th gen - 4 rdzenie/ 16GB RAM/ SSD 256GB/ dedykowana karta graficzna

Powyższe wytyczne są bardzo luźne. To ma być po prostu przesiadka na sprzęt, przy którym będzie się przyjemnie pracowało nad olbrzymimi projektami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Byłoby super gdyby obudowa była rozbieralna a komponenty wymienialne (karta graficzna, RAM, płyta główna itd.)

Każda jest rozbieralna, nawet MacBook tylko im bardziej slimowa tym zwykle trudniejsza. Karta graficzna w każdym jest wlutowana, tylko grube laptopy klasy DTR mają sloty czasami MXM.

Warunek jest jeden: coś z rewelacyjnym stosunkiem jakość/cena. 

Czekaj na nowe Acery VN7 w takim razie.

preferowane karty graficzne dedykowane do obróbki grafiki np. FirePro albo Quadro

Jeśli chodzi o 2D nic nie wniosą, tu wystarczy GeForce z CUDA.

jasny kolor obudowy, mam dość tych ciemnych i przytłaczających kloców

Dell Vostro 7570 ale dopiero z matrycą 4K nadają się do grafiki

ASUS ZenBook Pro UX550VE - bardzo dożo się trafia wadliwych sztuk (matryca, touchpad) i trzeba dokładnie skontrolować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo przemawia do mnie ten Dell: 
 - Dell Vostro 7570

Ale w sklepie polecono mi też to:
 - MSI PL62

Nigdy nie miałam do czynienia z produktami MSI. Różnica między jednym a drugim to 1300zł. Zastanawiam się, która z tych opcji zapewni mi lepszą wydajność? W Photoshopie będzie ciągle otwartych jednocześnie kilka kart z dużymi projektami, pomiędzy którymi będę się przełączać. Czy procesor ma tu duże znaczenie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Serie PL bez sensu to nie PX ani PE, bliżej im do GL. To też serie do racy ale nie do grafiki.

która z tych opcji zapewni mi lepszą wydajność

To oczywiste że ten z i7.

Czy procesor ma tu duże znaczenie? 

Oczywiście że tak, tak samo też będzie mieć znaczenie szybki i pojemny dysk SSD.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bo w większości przypadków podpinam się pod dodatkowe, graficzne monitory (HDMI).

Jeśli ma tylko mini DisplayPort po używaj tego złącza.

A co do dysku jw. bo dokładanie nie maja dysków NVMe. Skoro nie możesz poczekać na nowe Acery VN7 to może być ten MSI, tylko warto zrobić lekki undervolting procesora i grafiki by poprawić kulturę pracy maksymalnie + obowiązkowo najnowszy bios. Pomyśl nad większym dyskiem NVMe np. Samsung 960 EVO 250GB.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta