Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[1] Kwota przeznaczona na zakup: Nowy od 2500 do 3500
[2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym: Zainstalowany Windows 10
[3] Rozmiar matrycy (10,1”-11,6” / 12,x” / 13,3”-14,x" / 15,4"- 15,6” / 17,3”) typ powłoki (matowa, lustrzana) i typ matrycy (TN, IPS/PLS): 14 - 15",  IPS lepiej widziany, matowy
[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii (tryb mieszany podczas przeglądania internetu): Bez znaczenia, większość ma i tak poniżej 2,5 kg
[5] Zastosowanie laptopa: Programowanie, stawianie wirtualnego serwera do testów, lekka praca z programami do grafiki i animacji 2D z podłączonym Wacom Cintiq, lekka praca  w programach do grafiki 3D, możliwa praca z wirtualną maszyną (Linux) lub zainstalowanie go na drugim dysku i dual booting . 
[6] Jak długo zamierzasz go używać? To będzie twój jedyny komputer?: Nie wiem jak długo będę z niego korzystać,  im większa wydajność nadchodzących procesorów Intela i nowych grafik nVidii tym szybsza wymiana, ale powiedzmy 1 rok. Będzie to mój jedyny komputer. 
[7] Wymagania względem gier:  Praktycznie nie gram, jak już to może jakieś stare RPG,  LoL z raz na miesiąc i trochę WoT. 

[8] Wymagania specjalne: HDMI do tabletu, podświetlana  klawiatura na plus, ale nie wymagana,  wygodna klawiatura
[9] Istotne informacje które nie ujęła ankieta: Korzystanie 90 % w domu, czas zakupu 7 dni. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Zapomniałem dodać, SSD minimum 128 GB lub miejsce na SSD, wtedy cena poniżej 3500 tak żeby po zakupie dysku mieściło się w okolicach 3500.

Chociaż ten Acer stylistycznie wygląda nieźle, nie bije po oczach jak niektóre laptopy "gejmingowe". Tylko ten dysk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlaczego warto kupować dyski SSD do laptopów samodzielnie

Że tak powiem, nie daj się k***a jebać sklepom, chcesz dobry dysk SSD - PCIe NVMe? To sobie kup po to jest złącze M.2 w laptopach. Nie masz szans praktycznie by z takim kupić.

Plextor PX-128M8SEGN - 319zł, a wsadzane masz zwykle dyski za 220-230zł SATA AHCI na TLC/TLC-3D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, ale jest problem, że po dokupieniu dysku SSD kwota przekroczy mój próg. Standardowo i tak podałem go trochę poniżej ile chcę wydać, ale przed premierą nowych procesorów nie kusi mnie jakaś wielka inwestycja w laptop teraz. W innym przypadku kupiłbym coś w granicach 5-6 tys., ale nie chcę sobie pluć w twarz za kilka miesięcy.

Przejrzałem inne tematy i moi faworyci:

ASUS VivoBook S15 S510UN - fajny, smukły, tylko bez systemu i dysk do dodania, nie wiem czy obsługuje PCIe NVMe, ale kwota zamknęłaby się w okolicach 3,5 tyś.

Lenovo Legion Y520-15 - z systemem, z tego co doczytałem, to ma dysk SSD PCIe NVMe od Samsunga, matryca IPS średniej jakości, ale powinno to wyglądać w porządku, do tego mogę dołożyć dysk SSD na Sata z mojego popsutego laptopa. Z minusów, to tandetny wygląd, ale on nie gra roli

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie wiem czy obsługuje PCIe NVMe

Wszystkie cztero rdzeniowe będą obsługiwały.

przed premierą nowych procesorów nie kusi mnie jakaś wielka inwestycja

Możesz kupić Acera z rozszerzoną gwarancja i sprzedać za pół roku np. a teraz dysk SSD wystawić na OLX a dokupić Samsunga 960 EVO 250GB.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dysk SSD pewnie kupię sam, 4-5 lat temu tak zrobiłem z lapkiem Lenovo (wymiana napędu optycznego na SSD, była jedną z lepszych decyzji, a ten dysk jest nadal w świetnej kondycji). 

Dzięki za pomoc, zamówię coś w weekend, co prawda nie jestem pewien co kupię, ale przynajmniej wybór zmniejszyłem do 3 modeli. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wymiana napędu optycznego na SSD

Fajnie tylko nagrywarki nie mają SATA III, tylko SATA II więc trochę zjebałeś. Zawsze się montuje w miejsce dysku HDD jeśli nie ma M.2 ani mSATA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dysk SSD na miejsce HDD talerzowego i talerz na miejsce napędu optycznego. To jeszcze czasy kiedy nie było M2, a za 128GB płaciłem ponad 400 zł. 

Nic nie zje#ałem, kilka komputerów w życiu złożyłem, ale od dobrych kilku lat nie jestem w temacie tak jak kiedyś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta