Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

zastanawiam się nad kupnem ZenBooka. W aktualnych polecanych modelach jest pierwsza opcja, jednak jest niedostępna.

Znalazłem więc inny (?) model, który chyba nie różni się niczym, a nawet wydaje się lepszy od tego pierwszego - tylko skąd niższa cena? Według opisu posiada nawet więcej "dodatków", a mimo to jest tańszy o jakieś 200 zł. 

W tytule jest, że procesor w tym pierwszym to i5-7200U, a w tym drugim i5-7200, bez "u", ale z tego co wyczytałem, to i5-7200u nie jest tak mocny jak wersja bez "u", ale przez to laptop dłużej trzyma na baterii. 

Jeśli to prawda to bardziej zależy mi na mocy, niż długości pracy na baterii. 

Mógłby mi ktoś przedstawić inne różnice, których nie dostrzegam? Jeśli takie są oczywiście. 

Pierwsza opcja (niedostępna):

https://www.x-kom.pl/p.....zenbook-ux410ua-16-i5-7200u-16gb-256ssd-win10.html

Druga opcja (ciągle do kupienia):

https://www.x-kom.pl/p.....zenbook-ux410ua-16-i5-7200-16gb-256ssd-win10.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

W tytule jest, że procesor w tym pierwszym to i5-7200U, a w tym drugim i5-7200, bez "u", ale z tego co wyczytałem, to i5-7200u nie jest tak mocny jak wersja bez "u", ale przez to laptop dłużej trzyma na baterii. 

To jest tylko tytuł, to że nie dopisał ktoś U nie znaczy że w ogóle takie procesor i5-7200 bez U istnieje.

tylko skąd niższa cena?

Skoro jest niedostępny od jakiegoś czasu to i cena nie musi być w żadnym razie "obowiązująca" po prostu widać pomiędzy partiami brakowało ich to podnieśli.

Mógłby mi ktoś przedstawić inne różnice, których nie dostrzegam? Jeśli takie są oczywiście. 

Różnica w partii i kolorze, UX410UA-GV066T ma też kość RAM 8GB dołożoną przez sklep - ale to żadna istotna sprawa, RAM/SSD dokłada sie od lat tak by mieć więcej konfiguracji w sklepach.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta