Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[3000] Laptop dla studentki architektury

1)      Laptop dla studentki, zakup na firmę 

2)      W zestawie z windowsem  

3)      Zależy mi żeby był jak najmniejszy aczkolwiek powinien być dopasowany do AutoCADa (nie wiem jaka matryca będzie najlepsza)

4)      SSD

5)                    

a.       Cena do 3000zł, jeśli nie znajdzie się coś do 3000  może być ponad, mogą być outlety, powystawowe

b.      Posiadam aktualnie jeszcze jeden laptop, nowy będzie moim osobistym komputerem, zamierzam używać jak najdłużej

c.       Jak najszybszy zakup!

6)      Mocna obudowa

7)      Matryca matowa, zależy mi żeby był jak najmniejszy

8)      Używany w szkole, w pokoju na biurku i w łóżku pewnie też

9)      –

10)   Konkretne programy głównie AutoCAD, i program o wizualizacj (jeszcze nie wiem jaki),QGIS. Na razie przeznaczony do nauki, może później zawodowo

11)   Podświetlana klawiatura, dobre głośniki to był  by plus, ale nie jest to konieczność,

12)   Posiadam aktualnie HP compaq presario cq57,

13)   –

14)   lekki, mały, poręczny ponieważ będzie przenoszony: dom, uczenia, akademik (z tego względu rozważam tez zakup notebooka, aczkolwiek nie jest to chyba najlepsza opcja jeśli chodzi o potrzebne mi programy)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Twój kierunek nie ma darmowych systemów z Microsoft Imagine Premium (dawniej Microsoft DreamSpark)?

Zależy mi żeby był jak najmniejszy aczkolwiek powinien być dopasowany do AutoCADa

Czyli 15,6" raczej odrzucasz?

z tego względu rozważam tez zakup notebooka

Notebook to po prostu laptopa. NetBook to taka popierdułka do internetu tylko a ultrabook to cienki laptop o słabym chłodzeniu.

może później zawodowo

4,5 tyś. to tak minimum.

c. Jak najszybszy zakup!

Ja bym powiedział luty 2018 jak pojawią się laptopy z Kaby Lake Refresh.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Profesjonaliści kupują "stacje robocze" z grafikami Quadro np. HP ZBook 15 G4 lub Lenovo ThinkPad P51 ale one kosztuj 3000 ponad, i oczywiście mówię o Euro.

Za 4,5 to byłby np. VN7-593G jeśli by można było gdzieś dostać (tylko trochę wersji 17" jest w sklepach) u nas czyli i7 + dobra matryca IPS i sensowna grafika, plus rozbudowa o RAM i dysk SSD M.2. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nic nie słyszałam o darmowych systemach Microsoft, watpie żeby takie były dostępne. Juz nie rozważam zakupu notebooka , a 15,6 moze być. Niche będzie to laptop tylko do nauki nie przekraczajacy 3000 zł. Planuje zakup w tym tygodniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta