Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop będzie służył do pracy biurowej i multimedialnej. AutoCad, exel, word, liczne pdf, poczty oraz różne programy architektonicznie/budowlane. Wszystko to może być i w większości przypadkach będzie, uruchomione jednocześnie. Laptop będzie podłączany do minimum jeszcze jednego ekranu, gdzie w przyszłości nie wykluczam pracy na dwóch dodatkowych ekranach. Co do multimediów to oczekuje sprawnego odtwarzania filmów 4k i zabawy w prostych programach do obróbki amatorskich filmików. Nie interesuje mnie granie w żadne gry.

• Cena. Max 4000 zł
  • Główne zastosowanie. CAD, Exel, Word, Pdf, Poczta, Obrówka filmów.
  • Rozmiary. Nie większa jak 15,6 cala.
  • Mobilność. Długość powinna być w przedziale 5-10h. Waga nie jest istotna. Laptop głównie będzie używany w domu ale nie wykluczam pracy w podróżach oraz na budowie.
  • System operacyjny. Konieczny jest system operacyjny. Win 10 może być, czy to będzie wersja Pro lub zwykła, nie ma najmniejszego znaczenia.

Koniecznie musi być:

-Ekran FHD, matowy LED
-Dysk SSD (minimum te 120 na system i ważniejsze programy)
-Dodatkowy dysk HDD 1T

Sprzęt powinien również być w miarę dobrze wykonany. Dbam o laptopy ale nie chciałbym kupić fajnego lapka tylko na papierze, jeśli wiecie o co mi chodzi.

Zakup planuję najpóźniej do 23.12.2017r., czyli tuż przed gwiazdką.

Oto moje propozycje:
https://www.x-kom.pl/p.....legion-y520-15-i5-12gb-1281000-win10x-gtx1050.html

https://www.x-kom.pl/p.....legion-y520-15-i5-16gb-1281000-win10x-rx560.html

https://www.x-kom.pl/p.....inspiron-5570-i7-8550u-8g-1281000-win10-r530-fhd.html

Z góry dzięki za pomoc.

PS: Nie znam się za bardzo na podzespołach. Nie wiem czy jest mi potrzebna taka karta graficzna a nie inna, czy procesor 4 rdzeniowy czy tez 2, i5 czy i7 itd. Przede wszystkim oczekuję od laptopa płynnej przyjemnej pracy bez zmartwień i nie potrzebnych zszarganych nerwów przy powolnym otwieraniu, zapisywaniu, wczytywaniu programów. Zakup ten ma mnie wprowadzić w głęboki (minimum) 5cio letni stan błogiej i przyjemnej współpracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Dbam o laptopy ale nie chciałbym kupić fajnego lapka tylko na papierze, jeśli wiecie o co mi chodzi.

Tutaj nie łapiesz się na żaden model biznesowy (czy nawet workstation) czy klasy premium, wystarczy powiedzieć że w tej cenie masz najtańsze MacBooki Air z bezproblemowych i świetną konstrukcją "jeśli wiecie o co mi chodzi"

nie potrzebnych zszarganych nerwów przy powolnym otwieraniu, zapisywaniu, wczytywaniu programów

Dlaczego warto kupować dyski SSD do laptopów samodzielnie

I tu by się przydał bardziej pojemny dysk SSD - PCIe NVMe.

Tak realnie w tej kwocie - Acer Aspire 7 i5-7300HQ/16GB/120+1000/Win10 GTX1050 - z modeli nadających się do biznesu, ale w tej cenie bez matryc IPS (droższe konfiguracje mają IPS-a)

Będą ale chyba dopiero w przyszłym roku nowe Acery VN7 (4-ta generacja) ale też trzeba liczyć te 4,5 tyś minimum i to bez SSD.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za tak szybką odpowiedz.
Czy mógłbyś jakoś się odnieść to ofert zaproponowanych przeze mnie?
Mimo tego że cenie sobie Twoją propozycję i wygląda w porządku, zastanawia mnie czym jest ona lepsza od moich, może chodzi o markę a może o skomponowane ze sobą podzespoły?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pewno nie ma sensu kupowanie z 12GB RAM (4+8) brak wtedy Dual Channel czyli nie działa na 100% możliwości.

Obstawiam że przynajmniej stylistyka będzie bardziej tutaj odpowiedni do pracy w firmie - ale nie zawarłeś naszej ankiety, więc nie mam pewności.

Sama grafika jest też wydajniejsza od Radeona.

128 GB SSD M.2 PCIe
1000 GB SATA 5400 obr. (w obudowie zewnętrznej)

Tu jest w dziwnej konfiguracji, dysk HDD nie jest zamontowany. To już lepiej kupić z 256GB RAM i dołożyć samodzielnie dysk HDD.

https://ark.intel.com/compare/97459,124967
15W vs 45W - ostatni Dell ma procesor "U" energooszczędny i nie ma zbyt dobrego chłodzenia do pracy z bardziej wymagającym oprogramowaniem przez dłuższy czas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli to pomoże mogę dołączyć ankietę.
W pierwszym poście wspomniałeś o silniejszej konfiguracji w ramach wzrostu ceny.
Nie rozglądałem się jeszcze za laptopami powyżej 4000 zł, ciekawi mnie czy dokładając +/- 500 zł miałbyś jakieś idealne rozwiązanie dla mnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko ten Acer (Aspire 7) na tą chwilę jeśli nie możesz poczekać do przyszłego roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta