Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1) Dorosły, zakup na raty
2) Posiadam Win10
3) Co najmniej 15cali, jeśli zmieści się w budżecie to może być większy (oczywiście nie kosztem wydajności)
4) Raczej dysk HDD
5) Maksymalnie 3000zł, ewentualnie jeśli warto mogę jeszcze dorzucić 100zł
5b) Najlepiej jeśli będzie długo i bezawaryjnie działał
5c) Jeśli będzie możliwość kupna na raty to jak najszybciej a na pewno w tym miesiącu. No chyba ze warto to mogę poczekać do początku stycznia
6) Wydajność przede wszystkim
7) Nie mam pojęcia, proszę dobrać najlepszą opcję w tym budżecie
8) Dom, Polska
9) Nie oczekuję fajerwerków przy tym budżecie ale fajnie by było pograć bez większych problemów
10) -
11) Napęd optyczny
12) Poprzedni laptop marki HP często był słany na gwarancję i naprawa pomagała tylko na chwile, problemy pojawiały się znowu po czasie  
13) -
14) Koniecznie możliwość zakupu na raty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

ale fajnie by było pograć bez większych problemów

W co konkretnie? Jakie tytuły?

https://ark.intel.com/compare/97459,124967

15W vs 45W - do grania tylko procesory z końcówką HQ

11) Napęd optyczny

Zewnętrzną nagrywarkę na USB dostaniesz już poniżej 80zł.

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/1TB FHD RX560

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/256 FHD RX560 - z fabrycznym dyskiem SSD NVMe + wolny slot na HDD

MSI GV62 7RD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, FxJ napisał:

W co konkretnie? Jakie tytuły?

Generalnie to nie mam konkretnych tytułów, najważniejsze żeby w miarę płynnie pograć, oczywiście nie na najwyższych ustawieniach ;) 

A jakiś lapek nie przekraczający 3000 by się znalazł czy raczej ciężko?  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lepiej jak byś podał w co zamierzasz zagrać. Do grania najlepiej GTX 1050 lub słabsze Radeony RX 560.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Generalnie to ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie bo lapek będzie dla kuzyna, mnie tylko poprosił żebym się rozejrzał za jakimś. Laptop częściej będzie używany do internetu, sporadycznie jakąś gierka jak mu się spodoba. Chodzi o to żeby się dało jako tako pograć bez większych problemów tj. duże lagi uniemożliwiajace grę ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

https://www.purepc.pl/notebooki/test_lenovo_legion_y520_tani_laptop_z_geforce_gtx_1050_ti

Jeśli oczekujesz wydajności w grach to weź z Radeonem, może być przynajmniej się nie grzeje jak niektóre poprzednie modele. Pewnie będziesz głównie korzystał z myszy więc nie ma co się przejmować touchpadem. Wgraj od razu najnowszy bios i zaktualizuj sterowniki i cały system (Windows Update).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 4.12.2017 o 22:30, FxJ napisał:

Lepiej jak byś podał w co zamierzasz zagrać. Do grania najlepiej GTX 1050 lub słabsze Radeony RX 560.

No a co to tytułów to fajnie jakby Wiedźmin 3 czy chociażby GTA V działały w 30FPS na niekoniecznie wysokich ustawieniach (średnie lub niskie w ostateczności okej) ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Tamagotchi napisał:

No to kup Lenovo z tym Radeonem. Tylko pamiętaj ze kusisz dokupić dysk SSD - PCIe NVMe bo inne nie pasują.

Oj obawiam się że kupno dodatkowego dysku SSD nie wchodzi w grę :/ już przekroczony jest jego budżet i nie sądzę żeby wyłożył kolejne 3stówy. A na zwykłym HDD będzie kolosalna różnica w FPS? Wydaje mi się że dysk SSD przyspieszy tylko wczytywanie tekstur a płynność zostanie taka sama. 30FPS zwykły HDD też powinien zagwarantować. Jak myślisz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj obawiam się że kupno dodatkowego dysku SSD nie wchodzi w grę

Sorka a kto ci każe go kupić od razu? Możesz kupić i dołożyć za miesiąc, dwa, trzy. Chyba łatwiej kupić i zamontować dysk SSD M.2 niż wymienić laptopa?

A na zwykłym HDD będzie kolosalna różnica w FPS?

Jaka jest różnica w grach zainstalowanych na dysku SSD i HDD? ZERO FPS! Dysk nie poprawia wydajności w grach to nie procesor ani grafika!

30FPS zwykły HDD

GRAFIKA, wszystkie tekstury i dane są załadowane do RAM i VRAM (grafiki).

Dnia 4.12.2017 o 17:59, FxJ napisał:

Więc do jest potrzebne do grania? Jak najlepsza karta graficzna i to z 4GB (VRAM) GDDR5.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okii ;) Dzięki za rozwianie wątpliwości. Mam jeszcze pytanie odnośnie samych producentów. Który jest lepszy? Słyszałem że Lenovo często trafiają się wadliwe i ciężko u nich z serwisem. Czy to prawda? A jak to wygląda u MSI? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie martw się, u Lenovo po przeniesieniu serwisu do PL się poprawiło ale nadal obłożeni a MSI wcale nie lepszy.

Tyle że Lenovo ma fabryczne dyski NVMe od Samsunga za co duży plus.

@Predator495 nie cytuj całych wpisów i wgraj jakiś avatar.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta