Jump to content
  • Sign Up
Tuskawka

DELL XPS 15 9560 1080p vs DELL XPS 15 9560 4K

Recommended Posts

Hej, formularz uzupe艂ni艂am, jednak m贸j temat jest troch臋 inny. Posiadam ju偶 wybrany sprz臋t, jednak nie wiem, kt贸r膮 kombinacj臋 wybra膰. Jestem zainteresowana kupnem laptopa Dell XPS 15 9560. Chodzi konkretnie o te dwa modele:

https://www.x-kom.pl/p.....dell-xps-15-9560-i7-7700hq-16gb-512-10pro-uhd-3y-nbd.html

https://www.x-kom.pl/p.....dell-xps-15-9560-i7-7700hq-16gb-512-10pro-fhd-3y-nbd.html

Nie mog臋 si臋 jednak zdecydowa膰, kt贸r膮 konfiguracj臋 wybra膰, 1080 czy 4k. Laptop wykorzystywany b臋dzie w pracy o tematyce biurowej. W wolnej chwili lubi臋 ogl膮da膰 filmy w dobrej jako艣ci i tu jestem bardziej przychylna na 4k. W gry gram rzadko i to w stare tytu艂y (Heroes III, Simsy 2-3, jakie艣 karty), dlatego tutaj nie b臋d臋 si臋 rozpisywa艂a. Dorad藕cie mi prosz臋 jakie s膮 plusy oraz minusy danych matryc i jakie jest wasze zdanie. Pierwszy raz wydaje tak膮 kwot臋 na laptopa i troch臋 si臋 tym wszystkim stresuje.聽

1. Kobieta, Studentka, pracuj膮ca, 聽

2. Tak, celuje w laptopa, kt贸ry b臋dzie posiada艂 wgrany system operacyjny Windows 10 PRO

3. 15,4"- 15,6鈥

4. SSD +500gb

5. Oko艂o 10.000 z艂 oczywi艣cie +-

5b) Oj, bardzo d艂ugo

5c) W ci膮gu 2-3 miesi臋cy chcia艂abym dokona膰 zakupu.

6) Jako艣膰 wykonania jest dla mnie wa偶na. Zw艂aszcza ekranu i jako艣ci prezentowanego obrazu. Chcia艂abym aby laptop wytrzyma艂 mi przez kilka najbli偶szych lat. Czas pracy na baterii by艂by dla mnie zadowalaj膮cy 4-5h

7) 1080p/4k. Nie mam wymaga艅 co do matowej lub b艂yszcz膮cej

8) Dom, poci膮g, wyk艂ady

9) Niskie wymagania

10) Programy: Dotycz膮ce pracy biurowej, odtwarzacze plik贸w wideo

11) Pod艣wietlana klawiatura

12) Zawsze posiada艂am sprz臋t DELLa i prawdopodobnie przy nim pozostan臋

13) XPS 15聽9560

Dzi臋ki :)

W ci膮gu 2-3 miesi臋cy chcia艂abym dokona膰 zakupu.

To koniecznie napisz tak na tydzie艅 przed zakupem w razie jak by si臋 pojawi艂y nast臋pcy tego modelu, obstawiam lutym-marzec ale mo偶e nas producenta zawsze zaskoczy膰.

kt贸ry b臋dzie posiada艂 wgrany system operacyjny Windows 10 PRO

A na kt贸rej funkcji systemu Pro ci zale偶y? By膰 mo偶e nie b臋dzie ci potrzebny聽:wink:?

Nie mog臋 si臋 jednak zdecydowa膰, kt贸r膮 konfiguracj臋 wybra膰, 1080 czy 4k. Laptop wykorzystywany b臋dzie w pracy o tematyce biurowej.

Mo偶esz te偶 dokupi膰 monitor 1440p 25"-27" na wysi臋gniku

Z matrycami 4K masz trzy warianty:

Dell XPS 15 9560 i7-7700HQ/16GB/512/Win10 UHD

Dell XPS 15 9560 i7-7700HQ/16GB/512/10Pro UHD

Dell XPS 15 9560 i7-7700HQ/16GB/512/10Pro UHD 3Y NBD

• Like 1

- W kwestii monitora, to posiadam Samsunga S24D590L FHD oko艂o 23' kupi艂am rok temu i na chwile obecn膮 dobrze si臋 sprawuje, chocia偶 korzystam z niego g艂贸wnie gdy pisz臋 lub przygotowuje prezentacje.聽

- Funkcje systemu PRO s膮 mi zb臋dne. Jednak w pracy cz臋sto wykorzystujemy pulpity zdalne i uzna艂am, 偶e przysz艂o艣ciowo warto by艂oby r贸wnie偶 mie膰 tak膮 mo偶liwo艣膰. Windows 10 PRO nie jest mi niezb臋dny do 偶ycia.聽

- Zauwa偶y艂am, 偶e nie wszystkie konfiguracje posiadaj膮 gwarancj臋 "3Y NBD". Warto dop艂aca膰 do tej gwarancji? Czyta艂am, 偶e w przypadku problem贸w, przez 3 lata mam mo偶liwo艣膰 wezwania serwisanta, kt贸ry przyjedzie w ci膮gu 24h i udzieli mi pomocy. Takie rozwi膮zanie jest bardzo zach臋caj膮ce.

- No i oczywi艣cie powraca pytanie, kt贸r膮 matryc臋 lepiej wybra膰? :D
Czyta艂am, 偶e w XPS聽15 9560聽4K wyst臋puje problem skalowaniem, ekran czasami sam wykrywa dotyk pomimo faktu, 偶e nikt go nie rusza (gdyby istnia艂a mo偶liwo艣膰 zrezygnowania z funkcji dotykowego ekranu na matrycy 4k, zapewne bym to uczyni艂a), dodatkowo podobno jest o wiele gorsza wydajno艣膰 sprz臋tu. Nie wiem czy to odosobnione przypadki czy rzeczywi艣cie w konfiguracji 4k wyst臋puj膮 takie problemy. Ci臋偶ko mi dotrze膰 do prawdy. Fajnie by艂oby mie膰 laptopa z tak膮 rozdzielczo艣ci膮, zw艂aszcza, 偶e cz臋sto w 艂贸偶ku ogl膮dam filmy w wysokiej rozdzielczo艣ci, jednak je偶eli rzeczywi艣cie jest tyle minus贸w, to mo偶e jednak warto zastanowi膰 si臋 nad 1080?

Samsunga S24D590L

Mocno 艣redni ale przynajmniej ma VESA i mo偶na go przykr臋ci膰 do wysi臋gnika.

Czyta艂am, 偶e w przypadku problem贸w, przez 3 lata mam mo偶liwo艣膰 wezwania serwisanta, kt贸ry przyjedzie w ci膮gu 24h i udzieli mi pomocy.

Tak, ale na nast臋pny dzie艅 roboczy wi臋c nie zawsze jest to 24h

Czyta艂am, 偶e w XPS聽15 9560聽4K wyst臋puje problem skalowaniem

Nie wszystkie programy s膮 przystosowane do monitor贸w 4K szczeg贸lnie te starsze, w wi臋kszo艣ci rozmazane czcionki mo偶na naprawi膰

dodatkowo podobno jest o wiele gorsza wydajno艣膰 sprz臋tu

To jest 4x wi臋ksza rozdzielczo艣膰 ni偶 FullHD wiec w grach wymaga 4-krotnie lepszej karty graficznej, dla film贸w czy internetu to nie ma praktycznie r贸偶nicy.

to mo偶e jednak warto zastanowi膰 si臋 nad 1080?

Je艣li nie jeste艣 zwolenniczk膮 matryc lustrzanych tak jak ja聽- z reflaksami jak w MacBookach czy w smartfonach na s艂o艅cu,聽to oczywi艣cie 偶e tak.

Dell XPS 15 9560 i7-7700HQ/16GB/512/Win10 FHD

Dell XPS 15 9560 i7-7700HQ/16GB/512/10Pro FHD

Dell XPS 15 9560 i7-7700HQ/16GB/512/10Pro FHD 3Y NBD

• Like 1

- Zapozna艂am si臋 z materia艂ami wideo na YouTube oraz na stronach opisuj膮cych ten model i rzeczywi艣cie konfiguracja 4k, wygl膮da jakby do laptopa by艂o zamontowane lustro. Nie jestem przekonana czy takie rozwi膮zanie mi odpowiada i ten dotykowy ekran.. Na filmie konfiguracja FHD prezentowa艂a si臋 o wiele lepiej.
Prawdopodobnie b臋d臋 celowa艂a w艂a艣nie w t臋 konfiguracj臋 (FHD). Dzi臋kuje bardzo za wyja艣nienia ;)

- Czy powinnam r贸wnie偶 zakupi膰 podk艂adk臋 ch艂odz膮c膮? Laptop jest w sumie dosy膰 cienki, gdyby pojawi艂a si臋 potrzeba wykorzystania oprogramowania, kt贸re wymaga艂oby sporej mocy obliczeniowej od sprz臋tu, to taka podk艂adka w jakim艣 stopniu pomog艂aby mu w ch艂odzeniu?

- Mam mo偶liwo艣膰 zakupu sprz臋tu na faktur臋 VAT. Czy w moim przypadku jest to op艂acalne? (gwarancja itd.) Czy jednak da膰 sobie z tym spok贸j i pozosta膰 przy prawach konsumenta?

Tak wygl膮da od spodu聽- zawsze wy偶sze uniesienie poprawia dop艂yw powietrza a dodatkowy wentylator poprawia cyrkulacj臋. Dopiero przy np. renderowaniu film贸w mo偶esz tak膮 zastosowa膰.

To ju偶 twoja decyzja, gwarancja Della na pewno ma 3 lata te偶 na firm臋.

• Like 1

Dzi臋ki wyja艣nienia. Zgodnie z rad膮, od艣wie偶臋 temat na tydzie艅 przed planowanym zakupem.聽 Bardzo prawdopodobne, 偶e b臋dzie to grudzie艅 lub stycze艅.聽

Pozdrawiam serdecznie :)聽

Czytaj膮c ten temat je艣li mog臋 chce nadmieni膰 jedn膮 spraw臋. XPS zbija taktowanie procesora i to bardzo ;) Za tak膮 kwot臋 mo偶na kupi膰 lepszy sprz臋t, (Thinkpad t460p czy X1 Carbon), wed艂ug mojej opinii.聽

Testowany model posiada艂 procesor Intel Core i5-7300HQ. Jest to czterordzeniowy CPU z generacji 聽Kaby Lake. Jego bazowe taktowanie to 2,5 GHz a maksymalna cz臋stotliwo艣膰 taktowania wynosi 3,5 GHz. [...]

W trwaj膮cym ponad godzin臋 te艣cie renderowania wielow膮tkowego Cinebench R15 dzia艂aj膮cego w p臋tli taktowanie CPU wynosi艂o dla wszystkich rdzeni 3,1 GHz (to maksymalna osi膮galna warto艣膰 przy wszystkich aktywnych rdzeniach). Wyniki poszczeg贸lnych powt贸rze艅 w tym te艣cie by艂y zbli偶one do siebie (od 503 do 514 pkt.).聽

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-XPS-15-9560-Full-HD.244778.0.html

XPS zbija taktowanie procesora i to bardzo

W czym widzisz tu problem? Je艣li by nie by艂 oszcz臋dny czyli nie regulowa艂 sobie taktowania to niemo偶liwa by艂aby praca na baterii przez wiele godzin.

Thinkpad t460p - zesz艂oroczny

X1 Carbon - ultrabook z procesorem U

Dzisiejszy dzie艅 po Pa艅stwa wypowiedziach po艣wi臋ci艂am na zapoznanie si臋 z opiniami innych u偶ytkownik贸w tego modelu. Na YouTube oraz w recenzjach, cz臋sto ten model jest chwalony, jednak u偶ytkownicy pisz膮 negatywne opinie:

鈥濳up co艣 innego, ten model piszczy strasznie鈥

鈥瀢膮tpi臋, 偶e jest sztuka kt贸ra nie piszczy, w sklepie tego nie us艂yszysz, ale w domu to jaka艣 masakra ,lapek za tyle kasy nie powinien mie膰 takiej wady, druga sprawa to kiepskie ch艂odzenie鈥

鈥瀃鈥ka偶dy z nich mia艂 inne 艣mieszne jak za t膮 cen臋 wady (martwy piksel, po miesi膮cu zacz膮艂 bucze膰 wentylator, dysk powodowa艂 freezy) i sz艂y do zwrotu/naprawy to jest 偶art za takie pieni膮dze... [鈥鈥

鈥濿艂a艣nie co wentylator贸w one nie szumi膮 tylko te偶 taki piskliwy d藕wi臋k wydaj膮 (por贸wnuj膮c do grubszych lapk贸w), na kolanach te偶 laptopa nie da si臋 u偶ywa膰 bo si臋 nagrzewa raz dwa i cpu 70C na przegl膮darce osi膮ga.鈥

鈥濸otwierdzam, bez undervolta i zmiany pasty, throttling jak <cenzura>,聽 tempy gdzie艣 93C na cpu, nieakceptowalne鈥

鈥濸o przeczytaniu kilku w膮tk贸w na podes艂anym forum della finalnie wymi臋k艂em po zapoznaniu sie z 70% posta tego biedaka:
http://forum.notebookreview.com/threads/dell-support-has-exceeded-my-expectations-of-disappointment-to-literally-become-a-farce.803238/
To jest jaki艣 bubel.鈥

Czy rzeczywi艣cie z t膮 seri膮 s膮 takie problemy? Komentarze sugeruj膮ce, 偶e nie mo偶na korzysta膰 z laptopa na kolanach (o.O), piszcz膮ce wentylatory, potrzeba wykonania undervolta, zmiana pasty [鈥 oraz opinie zagranicznych u偶ytkownik贸w na聽notebookreview.com, bardzo mnie zaniepokoi艂y.
Mo偶e b艂臋dnie wybra艂am model laptopa sugeruj膮c si臋 jedynie recenzjami z YouTube oraz na niekt贸rych portalach. Nie ukrywam, 偶e urzek艂 mnie jego wygl膮d, parametry (procesor, karta graficzna), waga oraz elegancja.聽
Jednak je偶eli mam zap艂aci膰 10k i p贸藕niej walczy膰 z tym laptopem rozwi膮zuj膮c wy偶ej wymienione problemy, to czy m贸j wyb贸r jest dobry? Powinnam przejmowa膰 si臋 tymi komentarzami, czy s膮 to zwyczajnie pojedyncze przypadki (trefne modele).
Co s膮dzicie na temat serii Dell 15 XPS 9560?

Fajnie zobaczy膰 sw贸j cytat na g贸rze z innego forum Ale聽czy doczyta艂a艣 reszt臋 mojej wypowiedzi na temat tego laptopa, kt贸rego obecnie uwa偶am za praktycznie idealnego?

Ja wybra艂em model FHD, kt贸ry zdecydowanie Ci polecam do pracy na dokumentach, d艂ugim przesiadywaniu mi przynajmniej matowe mniej m臋cz膮 oczy.

Mam XPSa 15 i7/16 ram聽outletu UK, cena 3ty艣 ni偶sza ni偶 w Xach itd. taka sama gwarancja - kto艣 chce za praktycznie to samo dawa膰 kilka tysi臋cy wi臋cej jego sprawa.

Faktem jest, 偶e szed艂聽m贸j raz na serwis (ale wysz艂o na plus, bo naprawili w 2 dni i wymienili SSD z 256 na 512) i raz podjecha艂 technik wymieni膰 wentylator, ale to zawsze jest takie ryzyko w tym nale艣niku, a z t膮 gwarancj膮 to w sumie 偶adne ryzyko.

Aktualnie po: chyba wymienili mi paste w serwisie, zrobi艂em undervolt cpu, w dell power manager zaznaczy艂em primarly AC use i po updacie BIOSa 1.30 aktualnie pisz膮c ten post otwarte 10 zak艂adek w Chrome na CPU mam 38 stopni i wentylatory s膮 wy艂膮czone, przy intensywnym graniu CPU i GPU dochodz膮 do 80 stopni throttingu nie zauwa偶y艂em.

Laptop jest po prostu zajebisty, nie wiem co jest za problem ze zrobieniem undervovlta, co trwa 10minut czy pobraniem nowego sterownika z oficjalnej strony? Ja bym 10 tysi po prostu nie da艂 za lapka, skoro mo偶na za 6-7 mie膰 takiego samego z oficjaln膮 3 letni膮 gwarancj膮. Wypuszcz膮 nied艂ugo od艣wie偶onego XPSa z procesorem 8 generacji, ale nie oszukujmy si臋 do Twoich zastosowa艅 to nie ma znaczenia, a design niewiele si臋 zmieni.

Zwr贸膰 uwag臋, 偶e w 9560 takich jak z X-komu zacz臋li montowa膰 w wersjach fhd i7 mniejsze baterie, mi trzyma wi臋ksza ponad 10h pracy biurowej, mniejsza pewnie 2-3 kr贸cej. Laptop na pewno si臋 spodoba, dziewczyna mnie cz臋sto pyta, kiedy b臋d臋 wymienia艂 ;)

偶e w 9560 takich jak z X-komu zacz臋li montowa膰 w wersjach fhd i7 mniejsze baterie, mi trzyma wi臋ksza ponad 10h pracy biurowej, mniejsza pewnie 2-3 kr贸cej

Takie aktualnie dostarcza im Polski dystrybutor, je艣li s膮 z mniejsz膮 materi膮 to ma dodatkowy slot na drugi dysk -2,5" (HDD / SSD).

Znajomy w x-kom zakupi艂 ostatnio (jaki艣 tydzie艅 temu) XPS'a 15 w wersji FHD z i7 (konkretniej:聽https://www.x-kom.pl/p.....dell-xps-15-9560-i7-7700hq-16gb-512-win10-fhd.html) i w 艣rodku ma bateri臋 97WHr 6-komorow膮 (wbrew temu, co jest podane w opisie na stronie).

Dla potwierdzenia:聽http://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/product-support/servicetag/gbqnfh2/configuration

Niestety modu艂 WiFi/Bluetooth od Killera sprawia mu teraz k艂opoty (nie wiadomo, czy to sprawka Falls Creator Update, czy sprz臋towa, aczkolwiek ma problemy z Bluetooth) i prawdopodobnie wymieni na Intel 8260 lub 8265.

• Like 1