Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem świeżo po zakupie laptopa https://www.x-kom.pl/p.....legion-y720-15-i7-7700hq-8gb-1000-win10x-gtx1060.html Test odbył się w grze GTA V, wszystko super do czas aż minęło jakieś 10-20 min gra zaczyna łapać delikatne ściny do tego z czasem jak gram nasila się to coraz bardziej, zmiana ustawień graficznych na niższe nic nie daje. Temperatury w momencie zacinania się gry to około 70 stopni. Laptop jest ustawiony na wysoką wydajność, do tego próbowałem odpalić to "ekstremalne chłodzenie". Procek podczas gry wykorzystuje jakieś 60 %, pamięć ram 80 %. Teraz z której strony będzie problem, coś przeoczyłem nie mam pojęcia, bardzo proszę o pomoc, ponieważ gry stają się nie grywalne, test był również na Mafii 3.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Wgrałeś najnowszy bios i zaktualizowałeś sterowniki ze strony wsparcie Lenovo? Windows Update puszczony? Plan zasilania (Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Opcje zasilania) masz ustawioną na wysoką wydajność? Odpal menadżer zadań i zobacz czy nie masz wysokiego "obciążenia dysku".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

System był wgrany ze sklepu x-kom, sterowniki aktualizowane, system tak samo, C++ 2015 wgrany, plan zasilania ustawiony na wysoką wydajność, jedynie z biosem nic nie robiłem, bo nawet nie wiem że powinienem. Dodam jeszcze że test na Wiedźminie 3 przeszedł bez problemu, jak na razie 30 min, ale ani zająknięcia. Dysk twardy, to racja często widziałem że użycie jest maksymalne 100%. Biorę się za to wsparcie od Lenovo i dam znać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

widziałem że użycie jest maksymalne 100%

Więc znajdź usługę która "źle działa" i wpisz w google: jej nazwa + 100%

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie udało mi się wykryć żadnego wadliwego pliku, ale chyba przyczyną było to że coś pobierałem/instalowałem, teraz na czysto bez żadnych instalacji wszystko śmiga, przynajmniej dzięki temu doinstalowałem resztę pierdół. Tylko to jest trochę tragiczne że HDD jest aż tak powolny. Mam pytanie co do montażu dysku SSD, potrzebuję jakiś akcesoriów, czy wszystko potrzebne już będzie w laptopie "Możliwość montażu dodatkowego dysku M.2 PCIe (brak elementów montażowych)" pytam, bo na stronie widnieje taki wpis.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta