Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, szukam laptopa dla siebie.

1.     Mężczyzna  21 lat, pracujący oraz prawdopodobnie studiujący informatykę zaocznie od października. Laptopa chce wziąć z wpłatą własną około 1000-1500 + raty.
2.     Tylko z systemem (windows 10) ,nie mam własnego a studia są jeszcze pod znakiem zapytania, więc bez systemu nie wchodzi tutaj w grę.
3.     Matryce jakie mnie interesują to -15,6”, 17,3”, waga nie ma znaczenia.
4.    Z HDD, mogę SSD na M.2 dokupić oddzielnie. Słyszałem ,że tak jest lepiej.
5.     Chciałbym przeznaczyć 3500-4000 zł na sam laptop , ale gratisy zawsze chętnie przygarnę :D Ma być nowy ze sklepu stacjonarnego.

5b.   Z 4 lata napewno, obecnie posiadam od 4-5 lat Dell inspiron 1545 i chciałbym go wymienić na nowszy model.

5c.  W tym miesiącu raczej.
6.     Wygląd nie ma dla mnie znaczenia, oczekuję najwyższej wydajności.
7.     Nie mam preferencji dotyczących matrycy bo się po prostu na tym nie znam, ale słyszałem o IPS i matowej powłoce (więc to mogą być moje preferencje).
8.     Tylko u mnie w domu, czasem u dziewczyny. Napewno tylko na biurku z dobrą podstawką chłodzącą., żadne łóżko.
9.     Napewno będzie to Diablo 3, GTA V,  noi co tam nowego się pojawi ciekawego.

10.    Google chrome, steam, bez konkretów. Aktualnie uczę się programowania w Javie ,więc można to wziąć pod uwagę.

11.     Wymagania specjalne ( matowa matryca, podświetlana klawiatura)
12.     Chcę żeby serwis rozpatrywał gwarancje, firma jest obojętna. Kolor może być czarny, czarno - czerwony, srebrny.
13.     Aktualnie ten mnie zainteresował model ale boję się bleedingu matrycy. Acer VX15

14. Chyba wszystko.

Ma być nowy ze sklepu stacjonarnego.

Zamawiaj tylko przez internet wtedy mas znacznie większe prawa, odebrać i zwrócić możesz w sklepie ale zamawiaj tylko przez internet.

Nie mam preferencji dotyczących matrycy

Matryce w laptopach - jaką wybrać do grafiki a jaką do grania?

żadne łóżko

Podstawka, podkładka pod laptopa do łóżka - nie chłodząca oczywiscie wtedy trzeba częściej przedmuchać kompresorem :wink2:

ale boję się bleedingu matrycy.

Acer Helios 300 i5-7300HQ/8G/1000/Win10 GTX 1050Ti

MSI GE62 Apache Pro i7-6700HQ/8GB/1000/Win10X GTX970M

Jeśli chcesz z dobrą matrycą to radzę wyższe serie, już z częściowo aluminiową konstrukcją.

Wszystkie tańszą z grafiką pokroju GTX 1050 to bardziej budżetowe modele w których producenci idą na różne kompromisy np. jakość konstrukcji, matryce, klawiatury czy pojemność baterii.

Skoro bierzesz na razy lepiej dołóż do któregoś z tych modeli które podał @FxJ Tych to próżno szukać w marketach.

Edit

Teraz w przedsprzedaży dostaniesz je 150zł taniej, więc korzystniej ci wyjdzie zamówić teraz.

Nie zawiodę się?
GTA V,  noi co tam nowego się pojawi ciekawego

http://laptopmedia.com/highlights/laptop-gpus-battle-nvidia-geforce-gtx-1050-ti-vs-gtx-1060-gtx-1070-and-gtx-1080-specs-and-benchmarks/

Przede wszystkim porównaj grafiki pod względem wydajności i odpowiedz sobie na pytanie czy "bardziej skorzystam na lepszej grafice" czy "bardziej na procesorze z HT" bo będzie w mniejszym stopniu służył do gier np.

Godzinę temu, FxJ napisał:

Lub MSI GE62 6QF z poprzedniej generacji te dostaniesz taniej z i7, oczywiście minus że grafika ma 3GB za 1050-Ti już 4GB, oraz jest o te 10% wolniejsza.

Gry - wydajność na kartach graficznych w laptopach

Nie mogę się zdecydować, postanowiłem dopłacić do karty 1050ti, tak do 4.5 tysiąca już kupić. Jaki model polecisz z systemem? Czekać na Acera Helios? Czy x-kom daje jakieś rabaty bo widziałem ,że ludzie piszą na forum u nich.

Acer? VX5

w polu ‘kod promocyjny’ wpisz lub wklej: 
helios-15

Przecież jest informacja na stronie, więcej niż 50zł mi nigdy nie zaproponowali.

Nie wiadomo kiedy Heliosy pojawia się z procesorami i5.

Gdy pojawią się pierwsze laptopy z procesorami Ryzen we wrześniu powinny trochę stanieć, wtedy np. VN7-793G z Tobii (śledzenie wzroku).

12 minut temu, FxJ napisał:

Nie wiadomo kiedy Heliosy pojawia się z procesorami i5.

Gdy pojawią się pierwsze laptopy z procesorami Ryzen we wrześniu powinny trochę stanieć, wtedy np. VN7-793G z Tobii (śledzenie wzroku).

Czyli najlepsze wyjście to poczekać do września. A na ta chwile nie kupię nic z 1060 do 5.5?

Jasne że kupisz spokojnie nawet ASUS ROG Strix GL502VM (6GB GDDR5) czy Lenovo Legion Y520-15.

https://www.notebookcheck.net/Asus-ROG-Strix-GL502VM-Notebook-Review.187341.0.html

http://laptopmedia.com/review/lenovo-legion-y520-gtx-1050-ti-review-the-y-series-are-finally-on-the-right-track/

Ale mają jednak trochę zbyt słabe chłodzenie a ich obudowa powinna być lepsza

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y720-7700HQ-Full-HD-GTX-1060-Laptop-Review.218710.0.html

Lenovo Legion Y720-15 z i5HQ dopiero sensownie wypada, ale też ma kilka wad, ale i kilka ciekawych funkcji jak obsługa bezprzewodowego kontrolera od Xbox-a.

Najlepiej napisz tak na kilka dni przed zakupem.

Właśnie kupić mogę już teraz tylko szukam coś odpowiedniego :P

Myślałem o tym (ASUS ROG Strix GL502VM), no ale tak jak mówisz, skarżą się użytkownicy na wysokie temperatury. 

Lenovo Legion Y720-15 - ciekawy model, to prawda z tym ,że słabo reklamacje rozpatrują?

Tak MSI GT to świetna seria - super chłodzenie i grafiki w slocie MXM, tylko o ile wiem nie wysyła MSI za darmo obecnie blaszek (bracket) do mocowania dysku SSD i radzę załatwić to ze sklepem by były w zestawie bo sobie życzą za nie nawet 200zł i sporo osób samo mocowanie robiło sobie samodzielnie.

• Like 1

i5-7300HQ vs i7-7700HQ

z tego co napisałeś powiedziałbym, że i5 Ci powinno starczyć, jak chcesz z laptopem się przemieszczać to pamiętaj o jego rozmiarach i wadze bo samo to to za Tobą nie będzie łazić :tongue:

lenovo ma ogólnie taką opinie że fajne bo tanie ale jakość randomowa - może trafić Ci się dobry model z którym nie będzie żadnych problemów ale nie są też rzadkie przypadki które trzeba oddawać/serwisować więc wtedy zostajesz bez lapka przynajmniej na czas serwisowania a serwis ma kiepską reputację... ale jak mówiłem nie jest to reguła :wink:

• Like 1

@Mccandless czy Y720-15 jest jakąkolwiek konkurencją? Niestety nie, porównaj z GT62VR 7RD (czyli aktualną generacją) jak się różnią cenowo. Więc śmiało możesz brać GT62VR 6RD

https://www.notebookcheck.net/MSI-GT62VR-6RE-Dominator-Pro-Notebook-Review.171215.0.html

Zobacz jak sobie radzi z temperaturą z GTX 1070.

1 - Asus jest używany i ma gwarancje sklepu 12 miesięcy !

2 - Napisz do kumputronika i kup poza allegro przez sklep - oczywiscie odezwij się o odpowiedni rabat (przy zakupie poza aledrogo) bo samej prowizji od sprzedaży było by z dobrych kilka % prowizji zapłacili aledrogo.

Godzinę temu, Tamagotchi napisał:

1 - Asus jest używany i ma gwarancje sklepu 12 miesięcy !

2 - Napisz do kumputronika i kup poza allegro przez sklep - oczywiscie odezwij się o odpowiedni rabat (przy zakupie poza aledrogo) bo samej prowizji od sprzedaży było by z dobrych kilka % prowizji zapłacili aledrogo.

Ale dla mnie chyba lepiej jak będą raty 0%.

Myślę nad jakaś 17-nastka w tej cenie. Znalazłoby się coś? 

@FxJ

Tylko plastik jest wybrzuszony, matryca jest równa. Jak naciskam to matryca się rusza razem z obudową, w innych miejscach czegoś takiego nie ma. Co mogę z tym zrobić? Niby mam 14 dni na zwrot...

@FxJ

Jak dociskam to na chwilę się przyklej i potem znowu wraca do poprzedniego stanu. Mimo ,że docisnę to obudowa jest wybrzuszona i czuć to po przejechaniu palcem. 

Być może się wyłamał? Bez zdjęcia obramówki nie da się tego ustalić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się