Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam. Poszukuj臋 laptopa do codziennych prac biurowych.聽
Priorytetem przy wyborze laptopa ma by膰:
- d艂ugi czas pracy na baterii 偶eby mo偶na by艂o p贸j艣膰 na zewn膮trz聽
- metalowa obudowa w ca艂o艣ci tylko aby nie plastik mam dosy膰 takich laptop贸w
- matowa matryca przynajmniej full hd聽
- wygodna i pod艣wietlana klawiatura聽
- dysk ssd聽
- musi by膰 w miar臋 lekki i cichy

- dobre podzespo艂y aby by艂 szybki do codziennej pracy聽
- wygodny touchpad聽
- mo偶e r贸wnie偶 posiada膰 nap臋d cd/dvd cho膰 to nie jest przymus聽

Jakie艣 propozycje co do wybory laptopa? My艣la艂em nad tym cho膰 nie wiem czy to b臋dzie dobra decyzja聽https://www.x-kom.pl/p.....ux410ua-8-i3-7100u-8gb-2561tb-win10.html

ok 聽to wi臋c anki臋t臋 zrobi艂em:聽

1) laptop ma by膰 przeznaczony dla mnie (m臋偶czyzna/doros艂y/20+) gwarancja mo偶e by膰 dwueletnia
2) laptop ma ju偶 posiada膰 zainstalowany Windows 10
3) rozmiar matrycy jaki mnie interesuje to聽13,3鈥 14,x"-15,6鈥 Czy waga jest istotna np. mniej ni偶 2kg? tak waga jest bardzo istotna fajnie jak by wa偶y艂 mniej ni偶 2 kg ostatnio mia艂em przyjemno艣膰 pracowa膰 na macbooku i jego lekko艣膰 zrobi艂a na mnie ogromne wra偶enie fajnie by by艂o gdyby wa偶y艂 mniej wi臋cej co macbook pro聽
4) Czy laptop ma by膰 z聽SSD? tak laptop ma posiada膰 dysk ssd.聽Czy zale偶y Ci na聽nap臋dzie DVD (nagrywarka)? nie zale偶y mi na nagrywarce cd/dvd teraz wi臋kszo艣膰 program贸w mo偶na dosta膰 cyfrowo聽
5) Na laptop mam zamiar przeznaczy膰 do kwoty 4000 z艂 jest to kwota maksymalna a wi臋c laptopy z ni偶szymi聽聽cenami r贸wnie偶 bior臋 pod uwag臋 . Laptop ma by膰 tylko nowy. W cenie ma si臋 tylko znale藕膰 laptop z systemem, plecak na laptopa posiadam a wi臋c nie jest konieczne aby laptop mia艂 w zestawie torb臋聽

5b) My艣l臋 偶e zamierza膰 go u偶ywa膰 gdzie艣 oko艂o od 4 do 5 lat zazwyczaj tyle u偶ywam laptop贸w jak b臋dzie solidny to i nawet wi臋cej.聽Je艣li聽masz inne komputery聽napisz: tak posiadam komputer stacjonarny o bardzo mocnych podzespo艂ach聽聽i drugiego laptopa ale ju偶 jest stary pop臋ka艂y plastiki i zawiasy聽wi臋c planuje go zmieni膰聽( komputer stacjonarny jest wyposa偶ony w聽i5-7600K, Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming 8GB, 8 GB RAM DDR4 2400 MHz CL16, P艂yta g艂贸wna MSI Z270 TOMAHAWK a wi臋c ten komputer s艂u偶y mi do wykonywania bardzo wymagaj膮cych聽zada艅 jak gry).

5c) Napisz te偶 na kiedy przymierzasz si臋 do dokonania zakupu: My艣l臋 偶e w ci膮gu 2 miesi臋cy kupi臋 nowego laptopa
6) Czy jako艣膰 wykonania jest dla ciebie wa偶na? Tak jako艣膰 wykonania jest dla mnie bardzo wa偶na ma by膰 w ca艂o艣ci metalow膮 obudow臋. Procesor nie musi by膰 wyokiej wydajno艣ci ale fajnie by by艂o gdyby by i to, grafika mo偶e by膰 i zintegrowana mam w domu komputer stacjonarny. Priorytetem w wyborze laptopa jest聽d艂ugo艣膰 pracy na akumulatorze (baterii) 偶eby by艂 w stanie wytrzyma膰 przynajmniej 聽8 - 9 godzin pracy na jednym 艂adowaniu
7) Jaka rozdzielczo艣膰 matrycy? musi by膰 to full hd lub wy偶sza聽聽oraz pow艂oka matrycy 聽matowa聽
8) Laptop b臋dzie u偶ywany g艂ownie:聽dom biurko - 艂贸偶ko, samoch贸d, w terenie
9) Laptop nie b臋dzie s艂u偶y艂 do wymagaj膮cych gier ale w przegl膮darce mo偶e b臋d膮 uruchamiane聽

10) Program贸w jakich b臋d臋 u偶ywa艂 to takich do obr贸bki zdj臋膰 jak gimp czy bardziej zaawansowany Photoshop ale to w celach amatorskich dla w艂asnych potrzeb, przedewstkim takie programy jak Microsoft Office czy inne biurowe, w koncu laptop ma s艂u偶y膰 wy艂膮cznie w do cel贸w biurowych i przegl膮dania internetu聽

11) Wymagania specjalne USB-C, matowa matryca, obudowa aluminiowa, pod艣wietlana klawiatura, bluetooth, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, usb 3.0
12) Osobiste preferencje: raczej nie mam聽
13) Aktualnie rozpatrywane modele:

https://www.x-kom.pl/p.....zenbook-ux410ua-8-i3-7100u-8gb-2561tb-win10.html

https://www.x-kom.pl/p.....vostro-5568-i5-7200u-8gb-256-10pro-fhd.html

12.聽聽聽聽聽Osobiste preferencje: touchpad musi by膰 wygodny w macbooku to mi贸d cud i malina w laptopach z windowsem trudno znale藕膰 taki g艂adzik ale fajnie by by艂o gdyby by艂 podobny, laptop te偶 musi by膰 miar臋 cichy聽聽czyli 偶eby wiatraki nie brz臋cza艂y jak odkurzacz聽

My艣l臋 偶e w ci膮gu 2 miesi臋cy kupi臋 nowego laptopa

Najlepiej od艣wie偶 na tydzie艅 dwa przed zakupem, dwa miesi膮ce to poro czasu.

ASUS ZenBook UX410UA i5-7200U/8GB/256SSD/Win10聽+ wolny slot na drug膮 ko艣膰 RAM i na kolejny dysk (2,5" SATA) SSD/HDD

Wersje z i5 maja 8GB wlutowane, i3 tylko 4GB wi臋c warto kupowa膰 z i5 i rozbudowa膰 sobie jak ceny RAM spadn膮 tak by zyska膰 dodatkowo na trybie Dual Channel

http://laptopmedia.com/review/asus-zenbook-ux410uq-review-zenbooks-speciality-power-portability-reasonable-pricing/

Warto od razu wgra膰 najnowszy BIOS.