Jump to content
  • Sign Up
sonko

[4000zł] asus rog GL553VD vs hp omen 1DN07EA vs inne

Recommended Posts

ok, no to fajnie, mam zamowiony na salon i wlozylem ten sam dysk co Ty. oprocz tego mam roga i omena jeszcze, ale podejrzewam, ze tutaj kultura pracy jest lepsza. wez wrzuc jeszcze zdjecia samego laptopa, bo filmy w necie tego nie oddaja. ;) generalnie zadowolony z zakupu? ;) i matryca znosna - nie masz zastrzezen? ;)

maksymalny rozmiar załącznika na forum 150kb ... lol...

image_7.jpg?psid=1

po ciemku, ciężko było zrobić zdjęcie żeby było obiektywne

image_6.jpg?psid=1

śrubki z obudowy są różne więc uważajcie co by ich nie pomieszać :wink:, klapa trzyma się dodatkowo na zatrzaskach - użyłem takich plastikowych otwieraczy żeby niczego nie poniszczyć

image_2.jpg?psid=1

po zdjęciu obudowy + ssd na baterii, ogólnie na pierwszy rzut oka ciśnienie mi skoczyło bo nie zauważyłem m.2

image_3.jpg?psid=1

a kryło się ono pod tą naklejką (czy jakkolwiek się to poprawnie nazywa) ... śrubki nie było oczywiście ... :dry:

image_5.jpg?psid=1

więc zrobiłem jakąś improwizację wybierając coś z mojego zapasu :P

image_1.jpg?psid=1

a tak wygląda cały zestaw - laptop, zasilacz, jakieś cd (ciekawe po co i jak ja mam je na tym sprzęcie odpalić ...) i papierologia, kolor w rzeczywistości jest taki złotawo-srebrny na zdjęciu wyszedł złotawy ale to dlatego że był wieczór i słońce świeciło i dodatkowo mam ciepłe oświetlenie w pokoju - gdybym miał bardziej zimne kolor byłby bardziej srebrny

tak tylko dodam - przy instalacji driverów wyświetliło mi się coś tam że rocket league za darmo - na stronie nvidii napisane że gpu i lapki z 1050 i wyższym mają dostawać gre, dzisiaj zadzwoniłem z pytaniem co i jak chwile później oddzwonili że juro mi doślą woucher :D

czyli generalnie polecasz laptopa? ;) bo w srode mi na sklep wlasnie rzyjdzie ten vivobook, rog gl502vm i nowy omen i nadal sie waham. ;)

używam go trzeci dzień a to za mało żebym mógł go z czystym sumieniem polecić :wink: przy kodzeniu / chodzeniu po necie jest ok, ekran przy patrzeniu w miarę wprost jest wystarczający, przy graniu grzeje się niemiłosiernie max widziałem 90C na cpu no ale to bez żadnych podstawek chłodzących itp.

troche dziwna jest ta sytuacja z dźwiękiem o której mówiłem, dźwięk puszczony na drugi monitor spotify w tle i na nim odpalona gra w fulscreen to spotify odwala maniany i przestaje grać ALE gdy dźwięk leci bezpośrednio z lapka 0 problemów... nie wiem do końca kogo winić - drivery ?

dodatkowo się głupio spytam - żeby mi te wszystkie dodatkowe funkcje klawiszy działały to musze coś od asusa instalować ? bo nie działa mi zmiana jasności podświetlenia i te do odtwarzania multimediów :ermm:

nie wiem do końca kogo winić - drivery

Na pewno lub ustaw bardziej na sztywno opcje audio i powyłączaj nieużywane opcje

bo nie działa mi zmiana jasności podświetlenia i te do odtwarzania multimediów

Już widzę że instalowałeś wyrywkowo i masz problem bo pominąłeś już kilka !

44 minuty temu, FxJ napisał:

Już widzę że instalowałeś wyrywkowo i masz problem bo pominąłeś już kilka !

:question: od asusa nic nie instalowałem - windows sam sobie wszystko zaciągnął

a to hdmi potestuje w wolnej chwili

edit- faktycznie coś tam znalazłem i działa :mlotek: mając od lat klawiature od MS nigdy nie musiałem się martwić o sterowniki -zawsze wszystko działało z automatu :D

od asusa nic nie instalowałem - windows sam sobie wszystko zaciągnął

LOL taki spory, oczywiscie że musisz wgrać wszystko :scream: Windows sobie pobrał ale przecież nie najlepsze tylko uniwersalne najczęściej jeśli nie znalazł odpowiendniego w bazie.

https://www.asus.com/pl/support/

Jestem mega zawiedziony głośnością i temperaturami tego laptopa - nawet głupie csgo tak go rozgrzewa, że gracze narzekają na odkurzacz, który słychać przez mikro. Oddaje go prawdopodobnie i szukam dalej...

Niestety, ale ktoś nie przemyślał sprawy wentylacji (wylotów) które są zasłonięte dużym zawiasem.

Gdyby nie to, to laptop bardzo dobry - porządne i BARDZO głośne głośniki, sympatyczna klawiatura i niezła jakość wykonania.

tak samo jak ja, a masz jakąś podkładke chłodzącą żeby zobaczyć jak wtedy wyglądają temperatury i głośność ?

Mialem dzisiaj w rekach vivobooka. Ladny, fajny, zgrabny laptop, dobrze wykonany. Generalnie plus, ale dla mnie matryca to porazka, mam wrazenie, ze w sowim starym asusie mialem lepsza - co prawda tez TN, ale wygladalo to lepiej. Moze przez to, ze na starym mialem rozdzielczosc mniejsza. Mam jeszcze na sklepie, ale jak piszecie, ze taka porazka z temperaturami to chyba pasuje. Pewnie ten mniejszy z 940mx by sie tak nie nagrzewal.

Do tego znowu omen byl z jebnieta matryca. Ja pierdole, kurwa, jego mac. Chcialem omena za 5k, a matryca z takim bleedingiem jakby kosztowal 2tys. Czy oni kurwa jego mac nie moga laskawie dobrze tego spasowac, zeby do kurwy nedzy nie bylo takich blleedingow? Sam sprzedawca mowil, ze masakra, a to 4 omen  w ciagu miesiaca i na pewno nie felerna partia, bo teraz mialem tego w najnowszej budzie.

Spoiler

Ja pierdole

kurwa

jego mac

kurwa jego mac

do kurwy nedzy

:heart:

jakby ktoś znał kogoś kto ma gv62 i umie powiedzieć o nim coś więcej... chociaż w sumie i tak nie mam już czasu na oddawanie - od przyszłego tygodnia potrzebuje lapka na codzień :/

U mnie to samo, tez lapka potrzebuje juz na gwalt, a tutaj ciagle cos. Serio, juz nie wiem za czym patrzec. Bo opcjonalnie mialem brac roga gl502vm, ale jak widzialem w testach, ze procek dobija do 100C to juz mi przeszlo calkowicie, to niezla przeginka. MSI sa grube, zero polotu w sobie  nawet w modelach za 7-8 kola, matryca sie giela jak kartka papieru i duzo wraca tego na serwis, tak mowili w sklepach. 

MSI sa grube

Ale pokaż mi takiego DTR-a jak serie MSI GT, która ma tak dobre chłodzenie :wink2:

3 minuty temu, Pr0gamer napisał:

DTR? co to za skort? ;>

Desktop replacement - laptop teoretycznie wymienny ze stacjonarką

1 godzinę temu, sonko napisał:

tak samo jak ja, a masz jakąś podkładke chłodzącą żeby zobaczyć jak wtedy wyglądają temperatury i głośność ?

Niestety nie mam... Nie wiem co robić, czy może omen by miał lepsze temperatury? Lub zmienić mu paste samemu.

5 minut temu, huudyy napisał:

Desktop replacement - laptop teoretycznie wymienny ze stacjonarką

Niestety nie mam... Nie wiem co robić, czy może omen by miał lepsze temperatury? Lub zmienić mu paste samemu.

Omena przerabialem, w stresie nie masz co liczyć, że będzie mniej niż 80.

8 minut temu, huudyy napisał:

Lub zmienić mu paste samemu.

ja przemyśle tą opcje ale później bo jak w przyszłym miesiącu uda mi się coś pograć to bd się cieszył :tongue: jakbyś zmieniał to daj znać czy to cokolwiek pomogło :wink2:

wniosek na przyszłość - za wszelką cenę starać się nie doprowadzić do sytuacji w której potrzebny jest w miare mobilny laptop z wydajną grafiką bo każdy ma jakiś problem :getlost:

34 minuty temu, Pr0gamer napisał:

Omena przerabialem, w stresie nie masz co liczyć, że będzie mniej niż 80.

OCCT stres test wyłącza się po minucie gdy przekracza 91*C, więc ekhm... jak ktoś lubi to i wodę zagotuje.

24 minuty temu, sonko napisał:

ja przemyśle tą opcje ale później bo jak w przyszłym miesiącu uda mi się coś pograć to bd się cieszył :tongue: jakbyś zmieniał to daj znać czy to cokolwiek pomogło :wink2:

wniosek na przyszłość - za wszelką cenę starać się nie doprowadzić do sytuacji w której potrzebny jest w miare mobilny laptop z wydajną grafiką bo każdy ma jakiś problem :getlost:

Niestety, ale potrzebuję laptopa - w moim mieszkaniu nie ma miejsca na typowe stanowisko do pracy, a pograć czasami lubię.

23 minuty temu, FxJ napisał:

Musicie się pobawić w "undervolting" dodatkowo.

Jest to w ogóle wykonalne w tym laptopie?

22 minuty temu, FxJ napisał:

undervolting

o właśnie - to też...

1 minutę temu, huudyy napisał:

Jest to w ogóle wykonalne w laptopie?

a czemu miało by nie być skoro nawet w smartphonach się da ? - przykład pierwszy z brzegu

pytanka:

1. wymiana pasty = utrata gwarancji ? oczywiście inną kwestią jest czy się ktoś dopatrzy że była zmieniana

2. undervolting a gwarancja ? obstawiam że nie ma to nic ze sobą wspólnego ale na wszelki wypadek się pytam

Dziś sporo siedziałem w biosie i CPU raczej się nie ogarnie. Grafikę może spróbuję w MSI afterburner.

Pytanie tylko czy jest sens zmieniać... Czy może to wina po prostu źle zaprojektowanego kadłuba.

cpu powinno być do ogarnięca za pomocą XTU, a gpu w afterburnerze na grafie czestotliwość/napięcie (ctrl+f po odpaleniu programu)

chyba, że tak... nie znam się na OC laptopów, moje ostatnie kręcenia procków to czasy pencil moda na socket A :D

Bonus Section: Undervolting

I managed to undervolt the CPU -100mv with Throttlestop (I didn't push it further) and the temp is dropped about 3-9℃ depending on the load.

I also make a custom voltage to frequency curve with MSI Afterburner. 1620MHz at 0.863V. (Again, I didn't push it further) Stress tested with Unigine Heaven and ended up with no problems. Max temp dropped about 3-5℃ (without heavy CPU load) and power consumption has become less. (The default curve pushes to 1759MHz at 1.062V)

If the FPS is capped, temps are lowered and the fans run more silent. Personally I prefer to cap FPS for silent gaming and hardware longevity.

Gaming benchmarks: (...)

co prawda dotyczy y520 ale z tym samym i5 co my i 1050 2gb vram - źródło

prime 95 small FTT (max heat)

30min, 0 mV(stock), max:79C, avg:76C

35min, -100mV, max:71C, avg: 70C

później jak nie bd nic robił na kompie to jeszcze niżej popróbuje

@huudyy

wrzuć potem screena z wykresem z afterburnera

5 godzin temu, sonko napisał:

prime 95 small FTT (max heat)

30min, 0 mV(stock), max:79C, avg:76C

35min, -100mV, max:71C, avg: 70C

30min, -150mV, max 68C, avg 65C, min 50C
30min, -165mV, max 68C, avg 65C, min 49C //crash at prime exit - nieogarnąłem że ten crash był przez napięcie
00min, -180mV, crash at xtu "apply"
90min, -165mV, max 68C, avg 65C, min 49C //2nd run, crash at prime exit - tu się skapłem że -165 to troche za mało
45min, -160mV, max 68C, avg 65C, min 52C - teraz przy pisaniu 37/38C

pomiar zaczynałem jak w hwinfo na rdzeniach wskakiwało 100% obciążenia

póki co zostaje przy -160mV i zobacze jak z ogólną stabilnością, z gpu pobawie się jutro jak bd miał czas

• Like 1