Skocz do zawartości

EmPek

Kupno trwałego laptopa do 4300PLN na lata ale z dedykowaną kartą graficzną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu nosze się z zamiarem kupna laptopa ponieważ mój poprzedni odmówił posłuszeństwa ale mam ogromny dylemat z wyborem dlatego bardzo proszę o pomoc. Każdy głos jest dla mnie ważny.

1.      Mężczyzna i Kobieta 30+
2.      Z systemem Windows 10
3.     Rozmiar matrycy minimum 15 cali, waga nie odgrywa większej roli
4.     SSD+HDD lub pojemy SSD (większy niż 250GB)
5.     Budżet to 4300zł w tej cenie szukam laptopa nowego bez dodatków typu torba, mysz itp.

5b.   Zakupu planuję dokonać w czerwcu.
6.     Najważniejsza jest dla mnie „długowieczność” i niezawodność. Chce jak najdłużej korzystać z laptopa minimum 6 lat. Jest to dla mnie najważniejsze i jestem w stanie poświęcić inne parametry na rzecz tego właśnie.
7.     Typ matrycy nie ma znaczenia, chociaż wiem że teoretycznie na matowym się lepiej pracuje tylko czy wówczas kolory są równie żywe?
8.     Laptop będzie używany tylko w domu za to będzie często przenoszony z miejsca na miejsce w obrębie tegoż domu.
9.     Gry będą odpalane średnio 2x w tygodniu po 3 godziny, chcę aby gry chodziły płynnie w ustawieniach medium nie zależy mi na wysokich detalach. Lubię serie Heroes of Might & Magic dlatego chętnie zagrałbym w jej VII część (2015r.) oraz Metal Gear Solid więc jej cześć Metal Gear Rising: Revengeance (2014r.) toteż pozycja obowiązkowa.

10.   Przede wszystkim laptop będzie służył jako centrum zgrywania, przetwarzania, gromadzenia i przechowywania wszelkich prywatnych danych, plików, zdjęć itp. (oczywiście będę robił także backupy na dysk zewnętrzny ale umówmy się większość i najbardziej aktualne rzeczy mamy na laptopie), a ponadto:

35% - przeglądanie internetu, sprawdzanie maili

25% - pisanie

15% - oglądanie filmów (zawsze po podłączeniu HDMI do telewizora, nie lubię oglądać filmów na laptopie)

15% - granie (średnio 2x w tygodniu po 3 godziny, najlepiej za pomocą pada po podłączeniu lapka do telewizora (taki mam niecny plan) ale na samym laptopie też na pewno będę grał, niekoniecznie najnowsze gry)

10% - słuchanie muzyki (raczej jako tła podczas przeglądania internetu lub pisania)

11.     Najistotniejsze w kolejności cechy to:

• wygodna klawiatura koniecznie podświetlana ponieważ często korzystam z laptopa w późnych godzinach wieczornych i nocnych
  • kultura pracy (godziny wieczorne i noce wymagają ciszy i spokojnego chłodu)
  • 4 godziny podczas przeglądania internetu.

12.     Lubię schludny wręcz ascetyczny wygląd, nie lubię przesadnie gamingowego typu Acer VX5-591G czy Dell Inspiron 7567.
13.     Wpadło mi w oko kilka modeli (pewnie trochę niepasujących do siebie dlatego dokonałem małego podziału)

bardziej biurowych

Lenovo ThinkPad E570 i5-7200U/8GB/256+1000/Win10PX/GF940MX FHD cena 3919zł

+ (na plus) SSD M.2 PCIe, dobra klawiatura, jest napęd DVD

– (na minus) klawiatura nie jest podświetlana, czy w przypadku grania na tym sprzęcie nie doprowadzi to do jego wcześniejszego zużycia i awarii, tym bardziej że według testów jest to jeden ze słabiej zbudowanych ThinkPadów.

Dell Vostro 5568 i5-7200U/8G/256+1000/Win10Pro/940MX cena 4099zł

+ (na plus) aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, wydaje się być trwały no i ma 3 lata gwarancji bez żadnych dopłat więc chyba producent jest pewny jakości swojego wyrobu

– (na minus) wyloty powietrza w dziwnym miejscu martwi mnie więc throttling termiczny który zapewne występuje w tym modelu.

ASUS UX510UX-DM228T-8 i5-6200U/8GB/512SSD/Win10/GTX950 cena 4149zł

+ (na plus) duży dysk SSD, lepsza niż w powyższych modelach karta graficzna

– (na minus) słabszy niż w powyższych modelach procesor i ta sama obawa o uszkodzenie w wyniku korzystania z gier. Ponadto mój poprzedni laptop to był Asus, po trzech latach zepsuły się zawiasy po kolejnych dwóch port ładowania i ekran.

i bardziej gamingowych

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/240+1000/Win10/GTX1050 cena 4399zł

+ (na plus) SSD M.2 PCIe, bardzo dobra klawiatura (wg. recenzji internetowych), no i mocna karta graficzna

– (na minus) słaby czas pracy na baterii, jakiś taki plastikowy więc nie wiem jak z trwałością.

HYPERBOOK N85 i5-7300HQ/8GB/275SSD+1000HDD/Win10 GTX1050 cena 4287zł

+ (na plus) mocne podzespoły i zdecydowanie tańszy niż Legion Y520

– (na minus) nie wiem czy klawiatura jest wygodna, no i nie znam tej firmy, to taki składak, nie wiem czy jest wytrzymały i jak będzie z jego jakością po latach użytkowania.

Bardzo liczę na wasze porady, sugestie i propozycje.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Najważniejsza jest dla mnie „długowieczność” i niezawodność.
Lubię schludny wręcz ascetyczny wygląd

Serie biznesowe laptopów - pasują do tego miana ale głównie te wyższe serie skoro ma przetrwać 6 lat. Dobrze by miał przynajmniej 1 złącze USB-C w przyszłości jedynie takie będą bo są w stanie obsłużyć nawet całe stacje dokujące

jestem w stanie poświęcić inne parametry na rzecz tego właśnie

W tym wydajniejszą grafikę dedykowaną - gry 3D czy renderowanie karty przez GPU?

na matowym się lepiej pracuje tylko czy wówczas kolory są równie żywe?

Matryce w laptopach - jaką wybrać do grafiki a jaką do grania?

Nie myl typu matrycy z powłoką, matryce typu glere są dobre chyba tylko jeśli oboje nosicie okulary i refleksy by się znosiły lub jeśli mieszkacie w piwnicy ;)

Posiadacze takich matryc zwykle decydują się na folie "matujące" ale to dodatkowy koszt i trzeba mieć wprawę w nakładaniu.

https://www.notebookcheck.net/Dell-Latitude-5580-i5-7200U-HD-Laptop-Review.217472.0.html

Dell Latitude 5580 i5-7200U/8GB/256/10Pro FHD

Latitude maja bardzo pojemne baterie - patrz test.

ASUS VivoBook Pro N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB/Win10 

https://www.asus.com/Laptops/ASUS-VivoBook-Pro-15-N580VD/

Ewentualnie czekaj na premierę tych konsumenckich

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak to co zbędna nagrywarka pozbawiła go dobrego chłodzenia - tylko jeden wentylator dla CPU i GPU, niezła matryca ale beznadziejnie miękka i giętka klapa matrycy.

Broni się tylko lepszą matrycą niż inne modele ale pod większe obciążenie to się nie nadaje.

https://www.purepc.pl/notebooki/test_notebooka_asus_strix_gl553vd_z_geforce_gtx_1050

Chcesz Asusa czekaj na premierę VivoBook Pro i jego wszystkich wariantów 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, Tamagotchi napisał:

Dell Vostro 5568 i5-7200U/16GB/1000/10Pro GT 940MX FHD plus od razu z lepszym dyskiem Samsung 850 EVO 250GB lub 500GB bo tamte na pewno są dokładane a to powoduje problem z gwarancją Della, lepiej mieć dysk jako oddzielna pozycja na FV.

Dziękuję za tą radę. Nie miałem pojęcia o tym że kupując model z pamięcią SSD, pamięć ta jest dokładana przez sklep i potem mogą być problemy z gwarancją.

Dnia 7.06.2017 o 00:22, FxJ napisał:

W tym wydajniejszą grafikę dedykowaną - gry 3D czy renderowanie karty przez GPU?

Nowszą kartę graficzną mogę poświecić ale jakąś dedykowaną to koniecznie chce mieć żeby chociaż starsze gry o których pisałem działały na zakupionym sprzęcie.

Matryce w laptopach - jaką wybrać do grafiki a jaką do grania?

Nie myl typu matrycy z powłoką, matryce typu glere są dobre chyba tylko jeśli oboje nosicie okulary i refleksy by się znosiły lub jeśli mieszkacie w piwnicy ;)

Posiadacze takich matryc zwykle decydują się na folie "matujące" ale to dodatkowy koszt i trzeba mieć wprawę w nakładaniu.

Dzięki za obrazowe wyjaśnienie ;)

Za drogi, nie ma żadnej dedykowanej karty graficznej, 4 godziny na baterii w zupełności mi wystarczy.

BARDZO ciekawie.
Jak zakładasz kiedy mogą się pojawić na rynku? Macie jakieś wyczucie jaki czas zazwyczaj mija od prezentacji modelu do wejścia na rynek.
Martwi mnie tylko czy nie będzie się zbytnio nagrzewał ponieważ wygląda bardzo smukło jak na kartę GTX1050.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Martwi mnie tylko czy nie będzie się zbytnio nagrzewał ponieważ wygląda bardzo smukło jak na kartę GTX1050.

Wyjdzie będą testy to wszystko się wyjaśni, są modele z CPU i GPU na jednym ciepłowodzkie jak w ROG Strix GL553VD i jeszcze daje radę a ten na pewno będzie posiadać dwa wentylatory. Ac o do premiery jak dopłyną do Polski zapewne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widziałem ten wątek na forum innym ale patologia się tam robi xD Niezmiernie mnie to cieszy ze się usamodzielniłeś, Blazer to chyba gimnazjalista jakiś sądzi chyba że wszystkie rozumy pozjadał ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, FxJ napisał:

Ac o do premiery jak dopłyną do Polski zapewne.

Sądzisz że to może nastąpić jeszcze w tym sezonie wakacyjnym?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej tak skoro mają je już w sklepie (ale tylko przez google można znaleźć) dodane mimo że nie są jeszcze dostępne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znalazłem krótki film z pierwszego wrażenia podczas bezpośredniego kontaktu z Asus VivoBook Pro i przeraziła mnie scena z 1min18sek, klawiatura bardzo mocno się ugina pod naporem nacisku ręki. Po zapowiedziach Asusa i zapewnieniach że w całości jest z aluminium sądziłem że będzie to bardziej wytrzymałe urządzenie.

Czyli jak zwykle zapowiedzi jedno a rzeczywistość drugie. A już sądziłem że to będzie idealny laptop dla mnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zapewnieniach że w całości jest z aluminium

W całości, skąd ten pomysł? Napis "obudowa aluminiowa" to znaczy tyle że częściowo aluminiowa chyba że obok widnieje cena 7000-8000zł to jest 100% pewne.

Zresztą to model przedprodukcyjny na pewno, dość często pokazują właśnie "proof of concept".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, FxJ napisał:

W całości, skąd ten pomysł? Napis "obudowa aluminiowa" to znaczy tyle że częściowo aluminiowa chyba że obok widnieje cena 7000-8000zł to jest 100% pewne.

Tak czy inaczej mój 8-letni laptop jest w całości z plastiku (i to raczej taniego) a nacisk na klawiaturę nie powoduje żadnych dziwnych odkształceń.

https://www.easynotebooks.de/Notebooks/Asus/Vivobook-Serie/38661/ASUS-VivoBook-Pro-N580VD-DM028T-2.8GHz-i7-7700HQ-15.6Zoll-3840-x-2160Pixel-Metallisch-Notebook

W tym sklepie piszą że spodziewana dostępność to 2 lipca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kwestia podparcia klawiatury, a tutaj będzie bezpośrednio za baterią a nad płytą główną (na RAM-em) - trzeba poczekać na sklepowe wersje i ich testy.

51f589c0158e7c24.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nadal nie dokonałem zakupu laptopa i teraz zastanawiam się nad trzema opcjami:

1. https://www.x-kom.pl/p.....legion-y520-15-i5-7300hq-8gb-1000-win10-gtx1050.html tylko trzeba by dobrać dysk SSD

2. https://www.x-kom.pl/p.....pavilion-power-i5-7300h-8gb-1tb-win10-gtx1050.html jest teraz w promocyjnej cenie za 3799zł więc mógłbym do niego dokupić dysk SSD tylko nie wiem jaki (doradzicie?)

3. Czy może jednak ten Asus https://www.x-kom.pl/p.....n580vd-i5-7300hq-8gb-1tb-win10.html tylko podobno matyrca TN i nie wiem czy ma możliwość montażu dysku SSD.

Który z nich najlepiej wybrać wg. was? I czy kupować teraz czy jednak jeszcze poczekać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 7.06.2017 o 12:14, Tamagotchi napisał:

Dell Vostro 5568 i5-7200U/16GB/1000/10Pro GT 940MX FHD plus od razu z lepszym dyskiem Samsung 850 EVO 250GB lub 500GB bo tamte na pewno są dokładane a to powoduje problem z gwarancją Della, lepiej mieć dysk jako oddzielna pozycja na FV.

Ja jestem na 98% przekonany, że nie są dokładane te dyski. Dell oferował Vostro już w standardzie z dyskami SSD do wyboru i zgadza się nawet numer np. Vostro 0706 który miał fabrycznie montowany 256 SSD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jestem na 98% przekonany, że nie są dokładane te dyski.

Możesz mieć nawet racje, ale jeśli samemu dokupi dysk będzie mieć sporo lepszy od tych dokładanych.

http://www.userbenchmark.com/System/Dell-Vostro-5568/41229

jest teraz w promocyjnej cenie za 3799zł

Daj sobie spokój z tą serią.

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050 - z nowych Acerów, taki niższa wersja VN7.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 godzin temu, FxJ napisał:

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050 - z nowych Acerów, taki niższa wersja VN7.

1050 2gb vram - warto to zaznaczyć :wink2:

15 godzin temu, EmPek napisał:

3. Czy może jednak ten Asus https://www.x-kom.pl/p.....n580vd-i5-7300hq-8gb-1tb-win10.html tylko podobno matyrca TN i nie wiem czy ma możliwość montażu dysku SSD.

gdybyś go zamówił kilka dni temu w pre-orderze to miałbyś 100zł w kieszeni ale teraz to już trudno... matryca TN na 100% i tylko takie będą u nich do końca roku - potem może pojawią się inne

w moim temacie była wielka drama czy ma to to m.2 czy nie - ostatecznie na infolinii xkomu powiedzieli że ma, jak dostanę we własne ręce to moge potwierdzić ale nieogary dysku jeszcze nie dosłali więc czekam...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta