SIWY

Problem z wyświetlaniem filmów na monitorze 21:9 Asus pg348q

7 postów w tym temacie

Witam...

Jakiś czas temu zakupiłem monitor 21:9 (Asus pg348q) posiłkując się uprzednio dużą ilością recenzji w internecie w których między innymi często wspominano o oglądaniu filmów na pełnym ekranie bez pasów na górze i dole ekranu. Niestety... ale po włożeniu płyty bluray i odpaleniu filmu podziwiać można pasy na górze, na dole,po lewej i po prawej...masakra :/ . Częściowo sytuację uratowałem tym że zgrałem film z płyty na dysk za pomocą programu DVDFab 10, film jakościowo był trochę słabszy niż ten na płycie ale dawał rade (zarówno obraz jak i dźwięk)...no i był wyświetlany na całym ekranie bez pasów (oglądanie filmów w takiej formie rewelacja). Jednak co dobre to i szybko się kończy...okres próbny w programie się skończył i jestem w czterech literach. Za monitor dałem worek złota a usatysfakcjonowany jestem w 50%. Do gier rewelacja, do filmów z takim kombinowaniem średniawo. Ktoś zna może jakiś program do odtwarzania filmów bluray bez tych pasów ? pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Zmieniłem na MKV.K265, rozdzielczość 1920x804 i bitrate na 18506. Pierwszy raz bawiłem się tego typu programem, wyszło nawet nieźle.

Widziałem ten filmik z wyświetlanym star warsem i ambilight w tle ;)....tylko jak to zrobić. Do odtwarzania filmów używam PowerDVD 16 ultra i niestety nie mam w nim żadnych pomocnych ustawień :/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Próbowałem już się bawić z VLC i nie chce mi odpalić nawet płyty, wyskakuje:

Błąd Blu-ray:

Ta płyta Blu-ray wymaga biblioteki do dekodowania AACS, a Twój system jej nie posiada.

Twoje dane wejściowe nie może być otwarte:

Program VLC nie może otworzyć MRL 'bluray:///E:/'. Szczegóły błędu można znaleźć w dzienniku.

Chodzi o zabezpieczenie DRM

Napisałbym pod filmem ale mój english zbytnio not perfect ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

https://forums.macrumors.com/threads/software-for-scaling-16-9-movies-to-21-9-without-problems.1841049/#post-20637432
You have two options in the VLC player.

From the Menu Bar

Video -> Aspect Ration -> 2.35:1

This will stretch the image horizontally to fit the 21:9 format.

Video -> Crop -> 2.35:1

This will crop the top and bottom of the image to fit the 21:9 format.

You lose information with the crop however you stretch out your image changing the aspect ratio which may or may not be desirable.

https://www.dobreprogramy.pl/Odtwarzacze-plyt-DVD-i-Bluray,Programy,Windows,196.html

Wpisz w google:

- how to play film on ultrawide

- bluray +ultrawide

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W końcu znalazłem :) pobrałem program Leawo bluray player. Po odpaleniu filmu (program sam omija reklamy przed filmem) trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na obrazie, wejść w PLIKI WIDEO i w OPCJACH WIDOKU przełączyć na POWIĘKSZ.   Dodam jeszcze że to jakaś chora patologia żebym w swoim PŁATNYM programie nie miał możliwości wykorzystania swojego monitora, a w bezpłatnym robił to bez żadnego problemu i jeszcze sam omija reklamy. Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta