Skocz do zawartości

Mroczekk

Laptop do codziennego użytkowania i gier 4000-4300 zł

Polecane posty

Cześć, przymierzam się do kupna laptopa. Służyłby mi on do komfortowej pracy na codzień, ale także do grania w gierki od czasu do czasu :)

1. Uczeń/student 19 lat
2. Fajnie jakby był, ale jak nie będzie to też to zniosę
3. 15,6 
4. HDD + SSD M.2
5. Do 4000-4300 zł
6. Jakość wykonania jest dla mnie ważna
7. 1920x1080 matowa
8. Głównie dom
9. Od niskich do wysokich wymagań, w miarę komfortowo, bezproblemowo
13. Acer Aspire VX5, Lenovo Legion Y520-15
14. Chciałbym aby ten laptop wystarczył mi na kilka następnych lat

VX5-591G jednak jest dość dobrze oceniany nie wliczając specyficznego wyglądu i też serwis Acera w PL jest w przeciwieństwie do lenovo dobrze oceniany.

Plus dobrać do niego dobry dysk SSD M.2 (PCIe NVMe) pod system/sterowniki i programy.

https://www.purepc.pl/notebooki/geforce_gtx_1050_w_laptopie_daje_rade_test_wplywu_detali_na_wydajnosc

W kwestii wydajności w grach przeczytaj ten artykuł.

Z takich lepszych to MSI GE62 7RD ale są odpowiednio droższe i trochę głośne.

No ten Acer mnie coraz bardziej przekonuje, a sam wygląd jest w miarę ok. Dosyć ciekawy i podobno w miarę fajnie wykonany. Lenovo nie skreślam, ale i tak z tego co przeczytałem z twojego tematu to trzeba poczekać na premierę bodajże w 2 tygodniu kwietnia. Coś jeszcze w tym przedziale cenowym poleciłbyś, czy to są najlepsze propozycje ? Ten MSI fajny, ale za drogi :P 

Wiem ze trochę jednak dotarło wcześniej do Polski więc Y520 w pewnej ograniczonej ilości jest na rynku dostępna.

MSI-ki zwykle mają 2GB VRAM a to za mało trochę, Asus też nawalił moim zdaniem z pojedynczym wentylatorem + nagrywarka.

A według Ciebie jak wypada pojedynek między tym Acer'em VX5 vs Lenovo Y520 ? Co byś wybrał ?

I jeszcze zauważyłem w rankingu Dell'a Inspiron 7567, który też wygląda spoko.

Dell ma matrycę TN więc pod tym względem najsłabiej wychodzi, ale widziałem że ludzie specjalnie je kupują i wymieniają matryce na IPS-y.

Dell Inspiron 7567 bo używał bym w domu dodatkowego monitora albo nawet wymienił matrycę na IPS-a jeśli bym miał potrzebę 😉

Chyba czekał bym na nową partie Acerów bo jednak Y520 jest bardziej plastikowy od Y700

No dobra to pożyjemy zobaczymy :D Czekam też na jakąś obszerniejszą recenzję Y520. 

Bo narazie to vx5 i y520 są faworytami :)

Nie wiadomo i nie podadzą na ten temat żadnych informacji, jedynie w testach porównawczych może wyjść jeśli ktoś zrobi. Zwykle jeśli jakieś problemy wyszły w serwisie to starają się je poprawić, czasem są zmiany co do modelu RAM, HDD itp.

@FxJ Cześć wznawiam temat kupna laptopa :D I jak wygląda teraz sytuacja ? Znowu zacząłem trochę szukać i mam 3 propozycje na oku: Acer VX-5, HP Omen 15 (2017) i Lenovo y520. Co myslisz ?

@FxJ hej teraz przeglądając za sprzętem natknąłem się na promocję na Vx5 w media markt. https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-vx-15-vx5-591-58tc Cenowo wychodzi fajnie, bo 3800zł. Tak narazie tylko z dystansem na to patrzę, ale w sumie za cenę obniżki dokupić mogę ssd sobie :D Napisz co myślisz proszę.

Wątpię wszystkie z 1050 są nowe jeszcze, ale do tego potrzebny jest kod producenta np. NH.GM2EP.002 żeby coś więcej się dowiedzieć, w każdym razie markety zwykle maja nieco inną wersje. Często np. niektóre modele Acera są bez podświetlanej klawiatury w marketach ale tutaj podali że jest, o ile jest z Polskiej dystrybucji z PL klawiaturą powinno być ok, ale mogą mieć inną konfiguracje np. RAM/dysk niż w zwykłych sklepach. Zawsze możesz dokupić rozszerzenie gwarancji u Acera do 3 lat i jest na to 6-12 miesięcy od zakupu ale co do konkretów napisz na FanPage Acera na FB.

Ale cymbały, zapytaj ich jaki ma oznaczenie producenta ten konkretny model.

https://www.nieidealny.pl/forum/topic/269-msi-informacje-o-seriach/

Lepiej zainwestować w nico wyższą serię pod względem wykonania i hierarchii.

No i nie jestem zwolennikiem kupowania elektroniki w markecie (Niemieckim) bo oni muszą mieć wszystko odpowiedni taniej by utrzymać tak dużej powierzchni sklepy.

A ok sądziłem że chodziło ci o tego MSI którego ostatnio podlinkowałeś, oferta no ciekawa, szkoda że nie chcą podać modelu ;)

Napisałem jeszcze na fejsa media markt Polska, bo ponoć też odpisują. Zobaczymy czy wyjaśnią coś lepiej niż Acer :D

@FxJ Znowu wzawiam temat :D Aktualnie cena VX5 w media markt to 3999 pln + rabat -300zł. Więc cena atrakcyjna i może pokuszę się na niego w końcu. Kod producenta jest jak na stronie Acera (w załączniku zdjęcie). Wszystko git, tylko te dziwne TC w nazwie, Laptop ACER Aspire VX 15 VX5-591-58TC :P Co oznacza, bo powiem szczerze nigdzie indziej tego nie widziałem.

18697819_1127823093990354_1221759181_o.jpg

VX5-591G-58TC (NH.GM2EP.002 - nie wiadomo ale wiadomo że pod supermarkety

@FxJ Ale w sumie na stronie Acera tez jest pełna nazwa z dopskiem TC. Chyba legit c'nie ? I podobno wersje z i5+1050 mają inną matryce niż te z 1050Ti i efekt bleedingu jest tu mniejszy, albo wcale go nie ma, prawda ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.