Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Z ostatniej godziny
  2. Dzisiaj
  3. Wczoraj
  4. Mam jeszcze jedno pytanie... Czy po wymianie pasty na lepszą utracę gwarancję producenta?
  5. No ale ogolnie jest jakas roznica czy sam czy oni mi założą odrszu? Bo widze ze cenowo wyglada to podobnie
  6. Pavilion ma lepsze chłodzenie, USB-C, Ethernet, miejsce na dwa dyski, nowszy procesor. Nie widzę sensu przepłacać za Huaweia gdy często matryce mają spory bleading.
  7. To byś stracił gwarancję a 1660 Ti i tak będzie znacznie wydajniejsze w grach. Jak chcesz, ale to nie jest takie trudne, szczególnie dodanie dysku SSD M.2 (0:30).
  8. A nie mozna odrazu z laptopem kupic jakiegos fajnego dysku? Bo sam nie potrafie załączyć dysku..
  9. To byś stracił gwarancję a 1660 Ti i tak będzie znacznie wydajniejsze w grach. Tak to laptop, w zasadzie nie warto kupować HDD. Kupisz raz dobry dysk SSD to w przyszłości nie kupisz już żadnego HDD.
  10. i7-8550U to niskonapięciowe procesory, słabsze od tych z końcówką H/HQ. https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/97496/intel-core-i7-7820hq-processor-8m-cache-up-to-3-90-ghz.html DELL PRECISION 5520 i7-7820HQ 97WH - 3977 zł (gw do 2020.07) Warto by w nim wymienić pastę na lepszą.
  11. Witam wszystkich Przychodzę z takim oto problemem a mianowicie. Dysk który posiadam (Intel 760p 256gb NvME) posiada partycję plików RAW [jest to najprawdopodobniej wynik próby samodzielnej (to też nie do końca bo w dużej mierze opierałem się na radach ludzi którzy się znają lepiej niż ja) naprawy problemu który stworzyła jakaś aktualizacja od Microsoftu (btw. to mój pierwszy tak duży problem z Windowsem). Polegała ona na tym, że system nie bootował się do pulpitu tylko uruchamiał narzędzie automatycznej naprawy i wyświetlał ekran z możliwościami naprawy. Myślę, że za bardzo namieszałem i dlatego zepsułem]. Rzeczy których próbowałem to po pierwsze programy takie jak: - EaseUS Data Recovery Wizard - AnyRecover - Recoverit - MiniTool Power Data Recovery Programy nie znalazły żadnego pliku. Ponadto próbowałem programem MiniTool Partition Wizard ale zawiodło już na samym początku nie wyświetlając opcji która była w poradniku. Korzystałem również z "chkdsk" ale kończyło się komunikatem "chkdsk is not available for RAW drives". A wszystkie poradniki z których korzystałem a które miałby by pomóc w rozwiązaniu tego problemu brzmiały mniej więcej tak "odzyskaj dane tym programem <dowolna nazwa programu> a potem formatuj dysk na NTFS". Pytanie które kieruję do was: Czy jest sens próbowania znaleźć pliki kolejnymi programami? Jeśli nie to czy jest inny sposób na to poza wysłaniem dysku do specjalistów w odzyskiwaniu danych? Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc!
  12. [1] Fajnie jakby cena zamkneła się w 3500 zł, jednak mógłbym zapłacić max 4000 zł jeśli było by warto dołożyć. W grę wchodzą nowe i polesingowe sprzęty. [2] Docelowo będę instalował na nim jakąś dystrybucje Linuxa, więc wolał bym bez systemu, jednak jak będzie Windows to przeżyje i zrobie dual boota. [3] Matryca 15.x, matowa. [4] Tutaj nie mam zbytnio dużych preferencji wolałbym jednak żeby to był laptop bardziej biznesowy niż gamingowy, jeżeli natomiast w tej cenie będzie opłacało się kupić coś bardziej gamingowego, to nie powinno to stanowić dla mnie problemu. [5] Głównie programowanie (uciągniecię zasobożernego IDE, obrazów dockerowych itp) oraz ogólne zastosowanie (internet, filmy itp) [6] Mam nadzieje że posłuży mi kilka lat. Fajnie by było, aby miał minimum 16 GB oraz 512 SSD (256 w ostateczności też by przeszło). Karta graficzna nie ma znaczenia ważne, aby się na nim pracowało płynie, bez przycięć. [7] Nie dotyczy [8] Klawiatura podświetlania koniecznie, fajnie aby był również numpad, ale nie koniecznie [9] W pracy pracuje na zestawie i7-7700HQ/16GB RAM/SSD PCIe + Ubuntu i nie mam na co narzekać, póki co post jest rozpoznaniem który model spełnial by powyższe wymagania, ewentualnie jak coś fajnego ma mieć premierę niebawem to mogę poczekać. Jedynym laptopem spełniający powyższe wymagania, który znalazłem jest: DELL 15 5570 i7-8550U 16GB 512GB FHD MAT R530 - 3459zł
  13. Sam dysk SSD wystarczy? Czy tez musi byc HDD? Jak zrobilem z oba dyskami, pasta najlepsza, bez Windowsa to mi wyszlo ok 5300 a chciałem max do 5000
  14. [1]Dorosły 23, bez rodziny. [2]Bez systemy, sam sprzęt [3] 17,3' [4] PCIe NVMe (M.2) 256gb, oraz slot na Dysk 2,5' lub 2 dysk M.2 [5] Kowota orientacyjna, interesuje mnie wszystko warte swojej ceny. Może być troche mniej lub więcej, ale bez przesady. [5 b] Tak długo aż będzie się sprawdzał, Min 3 Lata myślę ze jest osiągalne. [5 c] Czerwiec/max Lipiec [6] Oczekuje najwyższej wydajnośći, jakość wykonania to sprawa drugorzędna, lecz laptop nie może rozpaść się po kilku tygodniach. [7] Rozdzielczość 1920/1080, matryca 144hz. Mile widziany g-sync [8] Laptop służyć będzie jako przenośna stacja do gier. Z powodu moich częstych wyjazdów służbowych, laptop będzie używany głównie w hotelach. Biurko/stół.Sporadycznie w samochodzie. [9] Duże oraz największe wymagania. Głównie nowe Gry AAA. Sporadycznie gry sieciowe typu Path of Exile, CSgo. [10] Bez konkretnych wymagań, laptop ma służyć głownie do gier, oglądania filmów. [11] Thunderbolt 3, [12] Jestem otwarty na wszystkie propozycje [13] Aktualne najbardziej przemawia do mnie model: Hyperbook SL704 i7-9750H RTX 2070
  15. No widziałem ze ludzie polecają Clevo, ogolnie to z GTX 1660TI bedzie lepszy niz z GTX 1060?Jak bym w Y530 wymienił paste to i tak clevo bedzie lepszy tak?
  16. Lenovo to dobry uniwersalny laptop do pracy z 3D ale nie jako typowo gamingowy, bez wymiany pasty będzie miał ciężko nawet z podstawką chłodzącą. Zasadniczo to inny producent, ta jak MSI i Huawei. W sumie te oba są w całości z obudową z tworzywa (plastik) dopiero Y730-15 (wszystkie z 1060 wyprzedane) oraz Y740-15 (RTX 2060) są lepiej wykonane.
  17. up, ktoś coś może polecić jeszcze? A może warto poczekać na obniżki huawei w związku z jego problemami?
  18. Warto też przeprowadzić undervolting karty graficznej.
  19. https://www.morele.net/telewizor-samsung-ue55nu8002txxh-4141892/
  20. A tak z ciekawości, czym sie rozni wyzej wymieniony Clevo od Lenovo?
  21. Ostatni tydzień
  22. HYPERBOOK NH5 I7-9750H GTX 1660TI (Clevo NH55EDQ lub któryś bardzo podobny). Z rabatem 4% - link Test podobnego modelu - link Do tego dysk SSD np. Samsung 970 EVO Plus 500GB - 499zł Najlepiej kupić z nałożoną od razu pastą termoprzewodzącą typu "liqid metal" bo znacznie obniża to temperaturę a producenci strasznie na tym oszczędzają.
  23. Patriot Viper 4 DDR4 16GB (2x8) 3200MHz CL16 (PV416G320C6K) - 379 zł 1. Weź sobie tańszy RAM 2. Fortis 3 HE1425 v2 - nie będzie kolidował z wysokimi kościami RAM 3. Armis AR5 TG jest niską obudową. 4. 650W oczywiście wystarczy i można zawsze dokupić przejściówkę.
  24. FxJ

Dell Inspiron 7348 - wycena

Nie wolisz wymienić dysk na SSD i jeszcze trochę posłuży? link - powiedziałbym że między 1200-1400zł, za dużo jest poleasingowych laptopów biznesowych z SSD.
  25. [1] mężczyzna, 29 lat [2] bez systemu [3] min. 15 cali, mysle ze tak 15,6 bedzie ok [4] min. 256 ssd i hdd [5a] max 5000zł razem z dyskami [5b] jak najdłużej, nie wiem 4-5 lat [5c] zamierzam kupic góra za 2 tyg [6] nie musi być najlepsza jakość wykonania, najlepszy w tej cenie jesli chodzi o wydajnosc ale tez zeby nie bylo ze np spadnie z łóżka i po laptopie [7] 1920 full hd, matryca IPS i matowa. [8] pracuje za granica, glownie wiec hotel-biurko a co 3 miesiace jestem w Polsce [9] chciałbym po prostu najlepszej wydajności jak na tą cenę [10] raczej nie będę korzystać z takich programów. [11] - [12] - [13] - zastanawiam sie nad Lenovo y530 z grafika 1060 6GB 81LB00BKPB oraz Lenovo y540 , ktory wyszedl albo zaraz wyjdzie ale w tej cenie to tylko z GTX 1650 4GB [14] - [15] -
  26. Poznaj promocje bez ograniczeń, rabaty nawet do 76% Strona promocji: https://www.morele.net/rabaty-cenowe/ Kod promocyjny: BEZPROMO Wybrane okazje: Samsung 970 EVO Plus 500GB - 499zł SilentiumPC Gladius M35T Pure Black - 179zł Huawei MateBook D (53010CEM) - 2399zł Stacja dokująca USB-C Unitek Y-3708 - 199zł
  27. Witam. Mam dylemat: nie wiem, który zestaw powinienem wybrać. 1 - https://www.x-kom.pl/lista/ik9zo730o 2 - https://www.x-kom.pl/lista/j3zgp2dgw Różnią się one tylko i wyłącznie zasilaczem oraz chłodzeniem aktywnym. Chciałbym usłyszeć opinie kogoś kto jest obeznany w temacie i może polecić któryś z zestawów. Chciałbym się też dowiedzieć czy dla użytkowników forum istnieje jakiś rabat na stronie x-kom. Pozdrawiam.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
  • Dodaj nową pozycję...